poniedziałek, 8 października 2018

Jak wykonać zestaw na SERUM MIGDAŁOWE AHA 10% ?

Fotorelacja czyli krok po kroku robimy Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% 
Do kupienia >> http://biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

1. Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Pamiętaj, aby zaopatrzyć się wcześniej w spirytus rektyfikowany 95% (naturalny alkohol etylowy).3. Przesyp do hydrolatu cały proszek z Kwasem migdałowym. Za pomocą plastikowej bagietki wymieszaj dokładnie roztwór, aż do częściowego rozpuszczenia proszku.4. Do tak przygotowanej mieszanki dodawaj porcjami cały czas mieszając - Glikol. Poczekaj, aż spłynie cały płyn, niemal do ostatniej kropli. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut5. Następnie dodaj do roztworu Kwas glicyryzynowy i wymieszaj całość bagietką. Otrzymasz biały, mętny roztwór, drobiny białego proszku rozpuszczą się w dalszych etapach dając bezbarwny roztwór.


6. Za pomocą dołączonej, plastikowej pipetki odmierz do butelki 60-65 kropli alkoholu i wymieszaj całość. (Alkohol powinien mieć temperaturę pokojową!).
*(Mały 2.5% dodatek naturalnego alkoholu jest niezbędny do rozpuszczenie kwasu migdałowego oraz zwiększenia skuteczność serum. Taka ilość alkoholu jest tolerowana nawet przy wrażliwej cerze. Z naszej strony polecamy zastosowanie alkoholu w serum.)


7. Następnie dodaj do roztworu Mleczan sodu i wymieszaj całość przez kilka minut, aż do rozpuszczenia wszystkich proszków.
8. Na tym etapie dodaj do roztworu Żel hialuronowy i wymieszaj całość bagietką (pomóż sobie bagietką, aby wydobyć całą porcję żelu z probówki).


9. Na plastikową butelkę z serum (która służy do przechowywania zapasu serum) oraz na opróżnioną szklaną butelkę z pipetką naklej nowe etykietki z nazwą gotowego produktu, wpisując na nich uprzednio datę ważności serum.
Odstaw butelkę z serum na ok. 24 godziny w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. W tym czasie pozostałości dodanych proszków powinny się rozpuścić. Serum jest gotowe do użytku!Postać wykonanego produktu:

Płynno-żelowe, bezbarwne serum.


Pełna instrukcja wykonania i zastosowania zestawu >> TUTAJ
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz