poniedziałek, 29 października 2018

Jak wykonać zestaw na Tonik z kwasem salicylowym BHA 2% bez alkoholu?

FOTORELACJA, czyli krok po kroku robimy Zestaw na Tonik z kwasem salicylowym BHA 2% bez alkoholu


1 - Przed przystąpieniem do wykonania toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.


2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com
- Odkręć butelkę z hydrolatem i zdejmij końcówkę dozującą.
- Następnie odkręć butelkę z Ekstraktem z kory wierzby, zdejmij końcówkę dozującą i przelej do butelki z hydrolatem cały Ekstrakt z kory wierzby.

5 - W dalszej kolejności przesyp do dużej butelki Ekstrakt z lukrecji (Kwas glicyryzynowy) i wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość. Zakręć ponownie butelkę z tonikiem i następnie wstrząsaj butelką przez ok. minutę, aby dodany proszek rozpuścił się całkowicie.


- Na butelce po hydrolacie, w miejsce starej naklej nową etykietkę z nazwą gotowego produktu, wpisując na niej uprzednio datę ważności toniku.
- Tonik gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:
Płyn o ziołowym zapachu i kolorze od jasno do ciemno bursztynowego.
Pełna instrukcja wykonania i zastosowania zestawu >> TUTAJ

2 komentarze:

 1. Czy ten tonik (bez alkoholu) mogę połączyć w pielęgnacji z Zestaw - Żel hialuronowy łagodzący
  z pantenolem 5%? Mam skórę trądzikowa z zaskornikami i bliznami. Ten tonik da radę? Nie używałam nigdy kwasów, można to stosować codziennie wieczorem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można stosowac tonik z żelem hialuronowym.
   Ten tonik jest łagodny, wiele osób może go stosować codziennie, raz dziennie. Trzeba to przetestować na swojej skórze.
   Jest to bardzo dobra opcja dla osoby, która jeszcze nie stosowała nigdy produktów z kwasami oraz dobry wybór na okres wiosenno-letni. Jesienią będzie można sięgnąć po mocniejsze kuracje kwasami. Przy cerze trądzikowej z bliznami warto na stałe wprowadzić kwasy i stosować je przez dłuższy czas. Trzeba tylko odpowiednio dobierać w zależności od pory roku i aktualnego stanu skóry.

   Usuń