poniedziałek, 2 grudnia 2019

Jak wykonać zestaw na Tonik z kwasem migdałowym 4% + kwas szikimowy 5%?

Fotorelacja, czyli krok po kroku robimy Zestaw Tonik z kwasem migdałowym 4% + kwas szikimowy 5%UWAGA! - Czysty, stężony kwas migdałowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas migdałowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą, w danym zakresie stężeń, jest całkowicie bezpieczny.

1 - Przed przystąpieniem do wykonania toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com


3 - Odkręć butelkę z hydrolatem. Następnie przesyp do butelki kwas migdałowy.


 i kwas szikimowy, zakręć ponownie i delikatnie wytrząśnij butelkę kilka razy.   

- W dalszej kolejności dodaj do butelki Mleczan sodu,Ekstrakt z kory wierzby
 i na koniec Ekstrakt z lukrecji (Kwas glicyryzynowy) i wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość. Na tym etapie tonik stanie się mętny.


- Na butelce po hydrolacie, w miejsce starej naklej nową etykietkę z nazwą gotowego produktu, wpisując lub wycinając na niej uprzednio datę ważności toniku.- Odstaw butelkę z tonikiem na ok. 12 godzin w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. Po tym czasie możesz ponownie wstrząsnąć butelką z tonikiem przez kilkanaście sekund. Tonik gotowy do użytku!


Postać wykonanego produktu:
Mętny płyn z osadem.
Przechowywanie i trwałość wykonanego toniku:
8 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. NIE przechowywać w lodówce!

Informacje o tym jak stosować tonik podane są >> TUTAJ

2 komentarze: