wtorek, 25 lutego 2020

Jak wykonać zestaw na Krem anty-trądzikowy AZELO / BHA?

Fotorelacja czyli krok po kroku robimy Zestaw na Krem anty-trądzikowy AZELO / BHA1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.comPamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat oraz konserwant.

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".- W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". 


Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.
!! Prawidłowo odmierzony hydrolat zajmuje połowę pudełka na krem.


- Następnie do małego kubeczka z miarką przelej cały Olej tamanu
* (W okresie niskich temperatur, Olej tamanu może przybrać postać stałą. Probówkę z olejem należy ogrzać w ciepłej wodzie, aby móc w całości przelać olej).


oraz Olej z czarnuszki lub w przypadku nowej wersji zestawu Olej konopny. Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.


- Do kubeczka z olejami przelej Zagęstnik. Zagęstnik jest gęstą substancją i przelewa się powoli, dlatego odczekaj chwilę, aby przelało się jak najwięcej płynu, dodatkowo pomóż sobie bagietką, aby wydobyć resztki zagęstnika ze ścianek probówki - jest to ważny etap! 

Następnie za pomocą szpatułki, wymieszaj dokładnie roztwór w kubeczku. Po wymieszaniu roztwór stanie się nieco mętny.- Roztwór z kubeczka przelej w całości do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać niemal całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie. Po kilkunastu sekundach mieszania poczujesz, że roztwór zaczyna gęstnieć i stawiać opór przy mieszaniu. Po 1 minucie mieszania powinien powstać gęsty, zielonkawy krem o jednolitej masie i budyniowej konsystencji. Otrzymany krem mieszaj jeszcze przez ok. 2 - 3 minuty.UWAGA! Na tym etapie krem powinien mieć postać gęstej masy kremowej! Jeśli krem jest rzadki, to znaczy, że powyższe etapy zostały wykonane niedokładnie. Powtórz czynności z punktu 3, 4 i 5, w probówkach musiały pozostać niedokładnie przelane pozostałości olejów i zagęstnika.


- Do słoika z powstałym kremem, dodaj Azelaic+glicyna i wymieszaj szpatułką, aż konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita.

W dalszej kolejności przesyp do kremu Witaminę B3 i wymieszaj krem.


- Następnie dokładnie wstrząśnij probówką z Kwasem salicylowym, otwórz probówkę i za pomocą suchej końcówki szpatułki, rozbij ewentualne grudki proszku na drobny pyłek. Dodaj proszek do powstałego kremu i ponownie, dokładnie i cierpliwie wymieszaj krem na jednolitą masę, starając się rozprowadzić grudki kwasu salicylowego.
UWAGA! - Czysty, stężony kwas salicylowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas salicylowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą, w danym zakresie stężeń, jest całkowicie bezpieczny.


 Następnie dodaj tlenek cynku i ponownie wymieszaj całość rozcierając wszelkie grudki proszków o ścianki słoika. - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 20 kropli = 2% na krem. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.
* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.


10 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.


11 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z kremem na 24h (doba) w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej i pozwól mu ‘dojrzeć’. Krem po czasie lekko zgęstnieje.
12 - Po okresie 24h Krem jest gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:
Żółto-zielonkawy krem, o stałej konsystencji i delikatnym zapachu, charakterystycznym dla olejów zapachu.


Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# Krem z dodatkiem konserwantu - ok. 4-6 miesięcy od daty wykonania; w 

szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać 

bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w 

szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.

Pełną instrukcję oraz informacje o zastosowaniu produktu znajdziesz TUTAJ 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza