poniedziałek, 29 czerwca 2020

Jak wykonać zestaw na Zestaw - Serum-olejek regulujący LEMON Extra?

Fotorelacja czyli krok po kroku robimy Zestaw na - Serum-olejek regulujący LEMON Extra1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com- Do butelki z olejem bazowym z kocanki przelej oleje w dużych probówkach: olej konopny, z nasion czarnuszki 


oraz olej tamanu. Przelewając do butelki kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli. Olej tamanu jest bardzo gęstym olejem, możesz dodać do probówki z olejem tamanu nieco oleju bazowego, wymieszać i przelać całość do butelki pomagając sobie szpatułką.


* (W okresie niskich temperatur, Olej tamanu może przybrać postać stałą. Probówkę z olejem należy ogrzać w ciepłej wodzie, aby móc w całości przelać olej do butelki).


Następnie dodaj ekstrakt z kurkumy.


Opcjonalnie można na tym etapie dodać do Serum lub go pominąć, według uznania.
» Silikon roślinny EKO - 20-30 kropli jako dodatek. Silikon roślinny zmniejszy poczucie tłustości olejku i doda własności pielęgnacyjnych.


- Do mieszanki olejów wsyp porcjami kwas salicylowy w proszku mieszając szpatułką. 
 UWAGA! - Czysty, stężony kwas salicylowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas salicylowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą w stężeniu 2%, jest całkowicie bezpieczny.


Po wsypaniu całego proszku mieszaj przez kilka minut całość starając się rozprowadzić wszelkie grudki proszku (grudki rozcieraj szpatułką o ścianki butelki). Im dłużej i dokładniej będziesz mieszać serum, tym lepiej rozpuszczą i połączą się jego składniki.


6 - Następnie dodaj węgiel w proszku. Pamiętaj, że masz na tym etapie wybór i możesz dopasować serum do swoich potrzeb.
- Możesz dodać całą porcję węgla.
- Tylko połowę lub szczyptę węgla.
- Możesz też węgiel pominąć i wykorzystać go jako składnik maseczek na bazie glinek i błota.
Po dodaniu węgla w proszku wymieszaj dokładnie całość przez co najmniej minutę. Olejek stanie się czarny na tym etapie.


- Na butelkę z gotowym serum naklej nową etykietkę z nazwą produktu, na datowniku natnij datę ważności.- Odstaw butelkę z serum-olejkiem na 24h w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. W między czasie możesz kilka razy wstrząsnąć butelką z Serum, aby ułatwić pełne rozpuszczenie kwasu salicylowego w proszku. Po tym czasie wszelkie pozostałości dodanego proszku rozpuszczą się całkowicie. Serum jest gotowe do użytku!


- Podręczną porcję serum możesz przechowywać w małej butelce zakupionej osobno w dziale Akcesoria. Pamiętaj, aby przed odlaniem porcji, wstrząsnąć najpierw butelką z serum.

Postać wykonanego produktu:
Płynny olejek z ciemnym osadem, w kolorze czarnym, z cytrusowo-ziołową nutą zapachową.Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:
ok. 12 miesięcy od daty zakupu. Wykonane serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.
Pełną instrukcję oraz informacje jak stosować serum znajdziesz TUTAJ >> 

CZARNY OLEJEK🌚

Czarne olejki z węglem aktywnym jako zawiesina to nowość na rynku kosmetycznym, ostatnio coraz bardziej popularne. My proponujemy wam wersje znacznie bogatszą w składniki, czyli zestaw na SERUM OLEJEK LEMON z kwasem salicylowym BHA 2%, szczególnie polecany dla cery tłustej i przetłuszczającej się, zanieczyszczonej, z wypryskami trądzikowymi lub śladami po wypryskach oraz rozszerzonymi porami.
https://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
🌚 Węgiel aktywny to intensywnie działający surowiec, który dobrze pasuje do tego serum, ponieważ wchłania nadmiar tłuszczu, nieczystości, toksyny oraz obumarłe komórki naskórka. Ma silne działanie adsobujące.
Tutaj więcej informacji na temat tego surowca https://www.biochemiaurody.com/sklep/charcoal.html
🌚 Jednak ze względu na swoje specyficzne i silne działanie nie wszystkim odpowiada. Zestaw zawiera maksymalną ilość węgla aktywnego, ale każdy może użyć tyle ile potrzebuje. Dlatego w instrukcji podajemy, że można dodać całą porcję węgla, tylko połowę lub szczyptę albo całkowicie go pominąć. Plus samodzielnie wykonywanych kosmetyków jest taki, że w pewnym zakresie możesz je zmieniać i dopasowywać do swoich potrzeb, jeżeli kupisz gotowy czarny olejek takiej możliwości już nie masz. W przypadku naszego zestawu możesz otrzymać olejek zielony lub czarny.
🌚 Serum Lemon stosuje się tylko na noc, ważne, aby węgiel, który oczyszcza pory, adsorbując sebum, drobinki kurzu i złuszczone komórki dobrze potem zmywać przy porannej pielęgnacji, najlepiej stosować jakieś akcesoria do mycia np. płatek oczyszczający lub gąbkę konjac, które jak miotełka wymiatają i oczyszczają pory.
https://www.biochemiaurody.com/sklep/o-akcesoria.html
🌚 Jeśli wykonujesz Serum LEMON i nie wiesz czy dodać węgiel, a jeśli tak to w jakiej ilości, oto kilka podpowiedzi:
- zacznij od dodania małej ilości węgla i testuj czy ci to odpowiada, zawsze możesz dodać więcej, a odjąć się już nie da;)
- większa ilość węgla przyda się głównie posiadaczom cer tłustych, przetłuszczających i zanieczyszczonych;
- jeśli masz jasną karnacje dodaj niewielką ilość lub wcale;
- latem kiedy bardziej się pocimy, a cera przetłuszcza, nawet skóry mieszane mogą stosować większą ilość węgla aktywnego, zimą zmniejsz jego ilość lub go pomiń;
- węgiel niewykorzystany do serum zużyj jako dodatek do maseczek.
🌚 Jeśli posiadasz już Serum z pełną porcją węgla i okazało się, że jest za mocne dla ciebie, masz problemy ze zmyciem czarnych otworków lub nie odpowiada ci taka metoda oczyszczania, co możesz zrobić:
- Możliwe, że stosujesz serum w zbyt dużej ilości, zawiera ono dużo składników aktywnych i wystarczy aplikować kilka kropli na całą twarz.
- Zbyt intensywne działanie węgla aktywnego można zmniejszyć rozcieńczając go przed aplikacją na zagłębieniu dłoni wybranym olejkiem lub żelem hialuronowym.
- Inna opcja to NIE mieszać serum olejku przed stosowaniem. Węgiel aktywny to zawiesina, która opada na dno jeżeli pozostawimy serum na pare dni.
🌚 Jeżeli nie przekonasz się do działania węgla aktywnego następnym razem wykonując Serum lemon możesz go pominąć lub dodać w małej ilości.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza