KURACJA RETINOLEM + RETINOIDEM

Witamina A to najlepiej poznany i najskuteczniejszy składnik przeciwzmarszczkowy zastosowany w kosmetyce. Jej stymulujące działanie zmniejsza zmiany pojawiające się wraz z procesem starzenia dlatego nazywana jest WITAMINĄ MŁODOŚCI. 
Ilość witaminy A w skórze drastycznie spada pod wpływem promieniowania słonecznego, zwłaszcza promieniowania UVA, które dociera do skóry przez cały rok, bez względu na pogodę i nasłonecznienie. Z tego powodu niedobory witaminy A należy regularnie uzupełniać poprzez zastosowanie produktów ze skuteczną formą witaminy A bezpośrednio na skórę. Dawki witaminy A dostarczane organizmowi w diecie, docierają do skóry w ostatniej kolejności i często są niewystarczające.

1. Jakie są rodzaje witaminy A, które z nich nazywamy zaawansowanymi formami oraz jak działają na skórę - czyli wszystko o witaminie A znajdziecie  TUTAJ.

2. W naszej ofercie znajdują się 4 zestawy z zaawansowanymi formami witaminy A o różnych konsystencjach i sile działania, tak, aby każda osoba mogła wybrać produkt najbardziej odpowiedni dla siebie. Tabelę z ich zestawieniem i opisem  znajdziecie TUTAJ.

3. JESIENNO ZIMOWA KURACJA RETINOLEM I RETINOIDEM
- Dlaczego jesień jest najlepszą porą na rozpoczęcie takiej kuracji?
- Jakich produktów należy unikać, a jakie są zalecane w czasie kuracji?
- Czy skóra może się przyzwyczaić do retinolu i retinoidu?
- Komu polecamy produkty z retinolem i retinoidem?
Odpowiedź na te pytania oraz wiele innych znajdziecie TUTAJ.

4. KURACJA ŁĄCZONA KWASAMI + RETINOLEM I RETINOIDEM >> TUTAJ

5. Jakie oleje i masła roślinne polecamy przy kuracji retinolem i retinoidem >> TUTAJ 

6. Propozycje mocnych wieczornych kuracji na okres jesienno zimowy >> TUTAJ 

14 komentarzy:

  1. Witam
    Chciałabym rozpocząć kurację łączoną kwasem i retinolem , czy Zestaw - Tonik z kwasem migdałowym 4% + kwas szikimowy 5% -(mam skórę tłustą z rozszerzonymi porami czasami jest uwrażliwiona) łączony z retinolem (moja skóra
    jest przyzwyczajona do retinolu) to dobry zestaw? i czy booster miedziowy mogę mieszać z serum łagodzącym SOS bądz z serum odbudowującym lub serum olejek z wit C ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Można stosować ZAMIENNIE Tonik z kwasem migdałowym i szikimowym razem z retinolem. jeżeli chodzi o booster miedziowym to nie polecamy mieszać go bezpośrednio z serum, ale warstwowo można jak najbardziej. W jednym z ostatnich postów na Facebooku podawaliśmy przykładowy program pielęgnacji wieczornej kwasowo retinoidowej w połączeniu z Boosterem miedziowym i wybranym serum (SOS lub odbudowującym):
    >> Połączenie kuracji kwasowo retinoidowej z Boosterem miedziowym to idealna opcja, peptydy miedziowe działają jak zarządca, który reguluje, przyspiesza i usprawnia wszelkie kuracje.
    Booster miedziowy stosuje się raz dziennie, może być rano lub wieczorem.
    Kwasy lub retinoidy - wieczorem. Można robić sobie dni bez kwasów i retinoidów, natomiast codziennie aplikować Peptydy miedziowe.
    Booster miedziowy stosuje się jak esencję, należy wklepać kilka kropli po umyciu i tonizowaniu skóry.
    Przykładowy program wieczornej pielęgancji może wyglądać następująco:
    - Umyć dokładnie twarz, szyję i dekolt.
    - Tonizować wybranym hydrolatem.
    - Wklepać kilka kropli Boostera miedziowego.
    - Odczekać 1-2 min i można aplikować produkt z kwasami lub retinoidami.
    - Następnie wybrany produkt nawilżający np. Zestaw specjalnie stworzony na kuracje złuszczające, odpowiedni dla wszystkich rodzajów cer Serum łagodzące SOS
    LUB Zestaw - Serum odbudowujące (dla cery suchej)
    LUB Zestaw –Serum AZELO 10% (dla cery tłustej, trądzikowej)
    - Jeżeli ktoś stosuje metodę warstwową na koncu ewentualnie krem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzień dobry!
    Niespełna dwa miesiące termu zaczęłam swoją kurację retinolem. Na początek wybrałam serum renew lekkie które okazało się strzałem w dziesiątkę dla mojej dojrzałej, skłonnej do przebarwień i trądziku cery. W ogóle mnie nie podrażnił i stosuję go z powodzeniem na co dzień. Pragnąc kontynuować terapię ;) postanowiłam iść krok dalej ze stężeniem retinolu. I tutaj mam dylemat.... z chęcią kupiłabym serum z 1% stężeniem retinolu jednak boję się...witaminy C. Wcześniej po kilku użyciach Flavo + C15 EF dostałam nieprzyjemnej alergii. Obawiam się również czy moja skłonna do zapychania skóra polubi ten typ kosmetyku. Skłonna byłabym po prostu przeskoczyć na booster 2%. Czy z racji tego że 0,5% serum tolerowałam bardzo dobrze bez podrażnień, mogłabym spróbować zastosować od razu booster? A może nie powinnam tak bardzo obawiać się serum 1% z witaminą C? Bardzo proszę o wskazówkę, bowiem bardzo zależy mi na przeprowadzeniu całej kuracji.... Serdecznie pozdrawiam, Małgorzata

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W Serum flavo C występuje witamina C w postaci kwasu askorbinowego, i to w wysokim stężeniu 15%, zdarza się więc, że osoby o bardziej wrażliwszej cerze odczuwaja pieczenie lub podrażnienie.
      Natomiast w Serum RENEW 1% znajduje się zupełnie inna forma witaminy C. Nie ma jednej witaminy c, jest ich wiele odmian, dlatego każdy może i nawet powinien stosować witaminę C. Jest ich tak wiele rodzajów i wiele formuł, że każdy na 100% znajdzie coś dla siebie.

      Olejową witaminę C, która występuje własnie w Serum RENEW 1%, wszystkie cery lubią od wrażliwych, poprzez suche do tłustych. Dlatego nie ma sie co obawiać, warto wypróbować.

      Zarówno serum 1% i booster 2%, to są olejki, więc musi Pani sprawdzić czy Pani skóra toleruje formę olejku. Olejki te są na tyle wielofunkcyjne, że można je stosować jako dodatki czyli np. można nadal stosować Serum RENEW lekkie i tylko do porcji serum dodawać kilka kroplki serum-olejku RENEW 1%. W ten sposób można zmieniać stężenie olejki i retinolu w zależności od reakcji skóry.

      Inna opcja to Serum RENEW 1% aplikować na zasadzie dwufazowego nawilżacza, czyli na zagłębieniu dłoni mieszać z żelem hialuronowym, zmniejsza to uczucie tłustości przy stosowaniu serum olejek oraz przyspiesza jego wchłanianie.
      Zdecydowanie zalecamy kontynuować kuracje aż do wiosny, wtedy osiągamy najlepsze efekty. Skoro Pani cera dobrze reaguje na Serum lekkie z retinolem i nie ma podrażnień, trzeba to wykorzystać i zwiększyc siłę działania retinoidów. Może Pani też przejść od razu na Booster RR 2% (będzie dostępny ponownie po 7 listopada) tylko NIE używać go cedziennie, wystarczy 3-4 razy w tygodniu.

      Usuń
    2. Bardzo dziękuję za obszerną wypowiedź. Słyszałam o różnych formach wit.C w kosmetykach i chyba skuszę się na wypróbowanie formy olejowej. Bardzo zależało mi na włączeniu jej do swojej pielęgnacji. Dziękuję za poradę ewentualnego wymieszania serum 1% z żelem hialuronowym. Myślałam też o jego kupnie!
      Serdecznie pozdrawiam!
      Małgorzata

      Usuń
    3. Miło nam poinformować, że Booster RR 2% już dzisiaj wrócił do oferty ;) Udało się szybciej zdobyć potrzebny surowiec.

      Usuń
  4. Droga Biochemio! :)
    Myślę że mogę już z całą stanowczością Wam podziękować. Okazało się że z polecanych sposobów aplikowaia w/w serum najlepiej sprawdza mi się renew lekkie 0,5% (najwspanialszy kosmetyk na świecie!) z kilkoma kroplami renew 1%. Dziś, po ponad 4 miesiącach stosowania widzę kolejny postęp! :) borykałam się z przykrym i uciążliwym trądzikiem na policzkach i żuchwie który pozostawił po sobie nieładne bruzdy. Dziś, po wyraźnej poprawie napięcia skóry, wygładzeniu, zauważam że bruzdy po prostu zaczynają znikać. Praktycznie są ich śladowe ilości. Uciążliwe plamy potrądzikowe jaśnieją naprawdę zauważalnie. Jestem naprawdę bardzo, bardzo zadowolona. Na takie efekty miałam nadzieję ale po kuracjach jakie przechodziłam w przeszłości na nadziei tylko się kończyło. Tym razem pełen sukces!
    Jesteście wspaniali!
    p.s. nie mogę pominąć istotnej roli jaką pełnią też Wasze hydrolaty z kocanki i oczaru i mój absolutny ulubieniec w postaci żelu hialurownowego z peptydami. Zdecydowanie- cierpliwość i konsekwencja w tym przypadku zostaje nagrodzona :)
    Serdecznie pozdrawiam!
    Magorzata

    OdpowiedzUsuń
  5. Używam obecnie wieczorem kuracji z retinolem, a rano aplikuję serum z witaminą C pod filtry. Niedawno zakupiłam także booster miedziowy z zamiarem używania go pod retinol lub serum (w zależności, jak lepiej będzie odpowiadać mojej skórze). Jak dobrze zrozumiałam, Państwo proponują takie nakładanie produktów, ale spotkałam się także z opiniami, że peptydów miedziowych nie powinno się mieszać z witaminą C, kwasami czy retinolem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można stosować peptydy miedziowe z kwasami, witaminą C oraz retinoidami tylko w odpowiedni sposób, piszemy o tym dokładnie w części zastosowanie produktu, pod instrukcją wykonania, prosze dokładnie przeczytać:
      https://www.biochemiaurody.com/vademekum/instrukcje/Instr.BosterCu.html
      Nie można uogólniać zastosowania kwasów złuszczających, kwasu askorbinowego, czy witaminy C w formie olejowej oraz retinoidów, to zupełnie inne surowce i nie wkładamy ich do jednego worka.
      Czym innym jest również mieszanie produktów na zagłębieniu dłoni, a nakładanie ich jeden na drugi w odpowiedniej kolejności i odstępie czasowym.
      Rzeczywiscie peptydy miedziowe ‘nie lubią’ niskiego pH, ale przy odpowiedniej aplikacji nie jest to przeszkoda i dotyczy TYLKO kwasów złuszczających, czy wit. C w formie kwasu askorbinowego.
      W Pani przypadku polecamy dodać Booster miedziowy do pielęgnacji wieczornej i nakładać go codziennie po umyciu i tonizowaniu hydrolatem. Po peptydach miedziowych mozna aplikowac np. retinoidy.
      Peptydy miedziowe działają jak zarządca więc usprawnią i przyspieszą efekty prowadzonej kuracji.

      Usuń
    2. Bardzo dziękuję za pomoc. Moje wątpliwości zostały rozwiane. Pozdrawiam serdecznie :)

      Usuń
  6. Stosuję kurację już trzeci rok. Bardzo mnie cieszą pozytywne zmiany. Mam 46 lat i efektem, którego oczekuję najbardziej w tym wieku jest pogrubienie skóry, zwłaszcza w okolicy podbródka i szyi. Czy lepszy efekt uzyska się stosując większą ilość boostera retinol+retinoid rzadziej (4 dni w tygodniu, 1 dzień peeling, 2 dni na regenerację innymi produktami) czy czy codziennie mniejszą ilość (6 dni retinol, 1 dzień peeling, inne produkty w tym samym czasie)? Inne produkty, które stosuję to wit. C rano, olejki z róży i czarnej porzeczki zamiennie po retinolu, peptydy przed retinolem, hydrolaty, serum odbudowujące, krem winogronowy. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na działanie retinoidów NIE ma wpływu ilość aplikowanego produktu, ponieważ skóra jest w stanie na raz przyjąć określoną ilość składnika aktywnego  i większa ilość warstw nic nie pomoże, tylko będzie stratą cennego olejku. Retinoidy zawsze się zaleca aplikować w małej ilości, dobrze wklepując w skórę, to wystarcza i działa.
      Nie zaleca się również aplikowania Boostera RR codziennie, jak Pani słusznie napisała potrzebne są dni na regenerację innymi produktami. Lepsze efekty osiągnie Pani wprowadzając dodatkowo inne składniki, które wpłyną również na pogrubienie i ujędrnienie skóry.
      Witaminę C należy nadal stale stosować, nie ważne, czy się używa retinody czy nie. Witamina C jest najlepsza rano, a retinoidy, peptydy i kwasy wieczorem. Nie wiemy czy pisząc '1 dzień peeling' ma Pani na myśli zabieg peelingiem kwasowym czy np. peeling enzymatyczny?
      Zalecamy w tym sezonie wprowadzić kuracje łączoną kwasami + retinoidami oraz wzmocnione działanie peptydów i kolageu. Booster RR 4 razy w tygodniu, raz w tygodniu wykonywać zabieg peeligiem kwasowym np. Roztwór kwasu migdałowego 40% lub Roztwór AHA 33%. Dodać Booster miedziowy + kolagen roślinny codziennie oraz po skończeniu Kremu winogronowego zamienić go na Krem ujędrniający sojowy z peptydami.
      Korzystniej jest postawić na współdziałanie różnnych srurowców niż aplikować nadmiar retinoidów, których skóra w takiej ilości nie potrzebuje.

      Nalezy również pamiętać, że nie ma jednej, najlepszej metody, gdyż każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby i reakcje skóry. Najlepsza surowce to takie, które toleruje nasza skóra. Ważne jest stosować metodę, aby skóra nie uległa podrażnieniu, bo stan zapalny powoduje starzenie skóry, czyli efekt odwrotny do zamierzonego.

      Usuń
  7. Dzień Dobry,
    Zacznę od tego, że rozpoczęłam pierwszy raz kuracje Serum RENEW lekkie
    (retinol + B3 + soja). Moja skora zareagowała na to serum bardzo dobrze, ale jako że jestem całkowicie zielona w stosowaniu retinolu i ogólnie łączniu teraz rożnych produktów i składników także prosiłabym o pomoc w wyjaśnieniu co mogę nakładać co nie.
    Na początek przez pierwsze dwa tygodnie retinolu używałam tylko raz w tygodniu,żeby sprawdzić jak skóra zareaguje. Obyło się bez podrażnień wiec częstotliwość w trzecim tygodniu zwiększyłam do dwóch razy w tygodniu. Czy jeśli pozostałabym przy dwóch aplikacjach w tygodniu, to wystarczy dla uzyskania określonego efektu, czy po prostu trzeba np. co drugi dzień czyli częściej.
    Moje następne pytanie to maseczki :) moja skóra bardzo dobrze reagowała na glinki i maseczki rożne, zwłaszcza ghassoul i spirulinę. Czy w dni, w które nie używam retinolu mogę stosować maseczki, czy to już za dużo dla skóry. A dodam, że do glinek dodawałam często olej z alg laminaria, kwas hialuronowy i olejki w zależności jakie miałam, a ostatnio z nasion dzikiej róży. Przeszukałam cały internet chyba, aż wylądowałam na jego dnie, ale nigdzie nie znalazłam informacji na temat stosowania maseczek przy kuracji retinolem. Dodam jeszcze że moja pielęgnacja obecnie wygląda:
    oczyszczenie twarzy, hydrolat, retinol, krem, olejek z dzikiej róży wymieszany z kwasem hialuronowym.
    Przed kuracja retinolem używałam serum botaniczne nawilżające i serum z witamina C rano. Czy mogę w przerwie miedzy aplikacjami retinolu nakładać wieczorem serum, a rano serum z witamina C? Dodam ze spróbowałam po retinolu na następny dzień nałożyć serum i nie miałam żadnego podrażnienia.
    Droga Biochemio proszę o odpowiedz czy ta moja pielęgnacja przy stosowaniu retinolu wygląda w miarę ok. Może moja pytania maja już w komentarzach odpowiedzi, ale że jako w wieku 36 lat pierwszy raz rozpoczęłam kuracje retinolem, to chciałam jak najbardziej szczegółowo opisać moje wątpliwości. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W sprawie złożonych porad zapraszamy do kontaktu emailowego pod adres pomoc@biochemiaurody.com

      Usuń