poniedziałek, 26 września 2016

Jak połączyć kurację retinolem, retinoidem i kwasami złuszczającymi?

Jesień to idealna pora na takie kuracje, nasuwa się więc pytanie czy można jednocześnie wprowadzić do pielęgnacji dwa aktywne składniki o silnym działaniu czyli kwasy złuszczające + retinol/retinoid?
Retinol oraz retinoid w NASZEJ ofercie to modyfikowane formy, które charakteryzują się mniejszą możliwością podrażnienia i lepszą tolerancją, w porównaniu z tradycyjnym retinolem lub retinoidami na receptę, przy jednoczesnej wysokiej efektywności działania. Poza tym fakt, iż jest to forma olejowa sprawia, że retinol i retinoid praktycznie rzadko powodują przesuszenie i łuszczenie skóry.
Więcej informacji >> TUTAJ
Z tego względu produkty z retinolem oraz retinoidem, które oferujemy MOŻNA łączyć w kuracji z kwasami złuszczającymi.

 Oczywiście jak zawsze wszystko zależy od wrażliwości naszej skóry i indywidualnych reakcji, dlatego należy przestrzegać następujących zasad:
- 'słuchaj’ swojej skóry, to ona jest Twoim najlepszym doradcą; jeżeli odczuwasz podrażnienie, pojawia się zaczerwienienie, wówczas zwolnij częstotliwość aplikacji, daj skórze się przyzwyczaić,
- jeżeli minęło kilka tygodni, a twoja skóra się nie przyzwyczaiła i nadal reaguje podrażnieniem, zrezygnuj ze stosowanego produktu, widocznie Ci nie służy, wypróbuj inny lub wprowadź tylko jedną kurację, czyli albo kwasy złuszczające albo retinol/retinoid,
- zawsze zaczynaj od produktów o słabszej sile działania, stopniowo możesz wprowadzać silniejsze,
- pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu skóry,
- wprowadź produkty łagodzące podrażnienia np. Zestaw na Serum S.O.S

Oto PRZYKŁADOWY PROGRAM POŁĄCZONEJ KURACJI kwasami złuszczającymi i retinolem/retinoidem dla osób, które nie stosowały kwasów ani retinolu lub miały przerwę. Osoby, które już stosują kwasy mogą pominąć punkt 1.
Jest to oczywiście tylko sugestia, którą można zmieniać według własnych potrzeb :-) 
1. Zacznij od produktu z kwasem o słabszym działaniu np. Zestaw Tonik z kwasem PHA 6%, stosuj go przez 3-4 tygodnie.
2. Po tym czasie wprowadź produkt z retinolem o słabszym działaniu - Zestaw Krem regenerujący z retinolem.
3. Po kolejnych 2 tygodniach możesz zmienić produkt z kwasem na silniejszy lub stosować zamiennie w jeden dzień słabszy w drugi mocniejszy.
4. Gdy skończy się Krem z retinolem możesz wprowadzić produkt o silniejszym działaniu czyli wybrane serum z retinolem.
5. Produkty z kwasami i retinolem/retinoidem najlepiej stosować zamiennie w jeden dzień kwas, w drugi retinol. Opcja stosowania w tym samym dniu produktu z kwasem i retinolem też jest możliwa, ale nie polecamy stosować jej codziennie. Retinol/retinoid i kwasy można stosować w tym samym dniu, ale o różnych porach, np. tonik/serum/krem z kwasem rano, zestaw na serum lub krem z retinolem lub retinoidem na wieczór. Ewentualnie przy odpornej skórze można stosować na wieczór np. Tonik z kwasami odczekać kilka minut i następnie wybrany zestaw z retinolem/retinoidem.
6. Kuracja retinolem/retinoidem daje najlepsze efekty przy regularnym stosowaniu przez minimum 6 miesięcy.

Zestawy z kwasami złuszczającymi w ofercie sklepu:
Zestawy z retinolem w ofercie sklepu:

KURACJA CZY PIELĘGNACJA
Dbając o stan naszej skóry od czasu do czasu powinniśmy wprowadzać kuracje. Pod pojęciem „kuracja” rozumiemy zastosowanie produktów aktywnych o intensywnym, silnym działaniu w określonym czasie. Dotyczy to np. kuracji kwasami złuszczającymi czy retinolem/retinoidem, którą najlepiej wykonywać jesienią.
Czy można taką kuracje zamienić na stałą pielęgnację i stosować np. kwasy lub retinol/retinoid przez cały rok, nie robiąc przerwy? Czy skóra po czasie może się przyzwyczaić lub ‘rozleniwić’?
Jak najbardziej można stosować wymienione produkty stale w pielęgnacji, nie ma obowiązku robienia przerw, jest to tylko opcja.
Szczególnie w przypadku cery tłustej i trądzikowej stałe stosowanie kwasów złuszczających jest korzystne, ponieważ utrzymują one taką skórę ‘w ryzach’, czyli cały czas regulują poziom sebum, oczyszczają i goją. Ważne jest tylko aby ODPOWIEDNIO DOBIERAĆ produkty aktywne, zwracając uwagę na ich stężenie, siłę działania, częstotliwość zastosowania czy np. porę roku. Cały czas należy zwracać uwagę na stan i potrzeby skóry.
Jeśli zbyt często używamy silnie złuszczających produktów o intensywnym, podrażniającym i wysuszającym działaniu możemy sobie tylko zaszkodzić i pogorszyć stan skóry.
Natomiast na pewno skóra się nie przyzwyczaja i nie ‘rozleniwia’. Jeżeli stosujemy przez długi czas jakiś produkt może nam się wydawać, że przestał działać, gdyż nie widzimy już takich spektakularnych zmian jak na początku.
Wynika to z tego, że osiągnęliśmy już dany efekt i dalsze stosowanie np. kwasu czy retinolu/retinoidu utrzymuje ten efekt, więc wydaje się nam, że nie ma już poprawy. Przyzwyczailiśmy się do lepszego stanu skóry i ciągle czekamy na więcej ;-) Gdyby przerwać stosowanie tych produktów, skóra po dłuższym czasie znowu może dojść do fazy pogorszenia i  efekty się cofną. 
Jeżeli po przerwie wrócimy do produktu  z kwasem lub retinolem/retinoidem to nagle wydaje nam się, że działa niesamowicie, bo znowu widać wyraźną poprawę.
Wobec tego, aby podtrzymać efekty po kuracjach silnymi składnikami aktywnymi można stosować je nadal, ale wybierać te o słabszym działaniu i aplikować je rzadziej np. retinol/retinoid tylko raz w tygodniu.
Wszystkie porady to tylko sugestie, które należy dopasować do własnych potrzeb oraz rodzaju skóry.

PODSUMOWUJĄC:
- SILNE kuracje kwasami złuszczającymi lub retinolem/retinoidem stosujemy w ‘ograniczonym’ czasie, najlepiej jesienią lub wiosną,
- dla podtrzymania efektów kuracji MOŻNA stosować surowce aktywne przez cały rok, ale wybieramy te, o słabszym działaniu i stosujemy je rzadziej,
- jeżeli latem planujemy się opalać, korzystać z solarium lub nie stosujemy produktów z filtrami, wówczas  lepiej zrobić przerwę w stosowaniu produktów ‘fotouczulających’ (silnych kwasów złuszczających oraz retinolu/retinoidu).

ZESTAWY Z KWASAMI ZŁUSZCZAJĄCYMI, które można stosować cały rok, odpowiednie również, aby przygotować skórę na silniejszą kuracje to:

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  Czy można laczyc kwas azaleinowy i salicylowy w codziennej pielegnacji?
  Mysle jeszcze o kwasie glikolowym jesli moje grudki nie znikna, ale martwie sie czy to nie bedzie juz "za duzo" dla mojej skory?
  Czy mozna laczyc kwasy BHA/AHA/PHA razem?
  Dziekuje z gory,
  Paulina T.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można łączyć ze sobą różne kwasy pod warunkiem, że mamy odporną skórę, przyzwyczajoną do kwasów. Sposób łączenia, częstotliwość stosowania zależy od tego jak silne produkty stosujemy i jak reaguje nasza skóra. Tutaj podajemy przykładowe sposoby łączenia różnych produktów z kwasami w zależności od ich siły działania: http://biochemiaurodyblog.blogspot.com/2016/08/kuracja-kwasami-zuszczajacymi-przydatne.html
   Pozdrawiamy
   Zespół BU

   Usuń
 3. A ja chciałabym zapytać, czy planują Państwo wprowadzić do oferty kosmetyk dedykowany specjalnie do biustu? Domyślam się, że nie ma przeciwwskazań do stosowania kosmetyków obecnie dostępnych w ofercie na dowolną partię ciała w celu pielęgnacji i ujędrnienia. Idąc tym tropem, na który zestaw najlepiej postawić:
  Zestaw - Eliksir winogronowy DNA + komórki macierzyste, Zestaw - Serum-olejek odmładzający RENEW 2%, Zestaw - Krem SOJOWY z peptydami, ...?
  Pozdrawiam!
  Dominika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie planujemy wprowadzać produktu przeznaczonego specjalnie do biustu, jak Pani słusznie zauważa, nie ma przeciwwskazań w stosowaniu produktów ujędrniających również na biust. Staramy się nie dzielić surowców na części ciała, tylko ze względu na działanie. Stąd też oferujemy wiele surowców odpowiednich również do pielęgnacji biustu.
   Np. wszystkie produkty z retinolem, peptydami, kwasem hialuronowym, soją, prokolagen morski, oleje roślinne np. olej z opuncji czyli to co ujędrnia jest odpowiednie również do pielęgnacji biustu i całego dekoltu. Spośród wymienionych przez Panią zestawów polecić możemy szczególnie Zestaw Krem sojowy.
   W sprawie zapytań i porad zapraszamy do kontaktu emailowego pomoc@biochemiaurody.com
   Pozdrawiamy
   Zespół BU

   Usuń
 4. Witam, Czy Serum Renew 2% można bezpiecznie stosować w okresie karmienia piersią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak można, przeciwwskazania dotyczą TYLKO okresu ciąży.

   Usuń