niedziela, 4 września 2016

KWASY ZŁUSZCZAJĄCE W PIGUŁCE


1. KWAS SALICYLOWY (BHA)
Jest to jedyny kwas beta-hydroksylowy (BHA) stosowany w kosmetyce.  Ogólne działanie kwasu BHA jest bardzo podobne do kwasów AHA, czyli także reguluje on odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki temu nie tylko złuszcza martwe komórki z powierzchni naskórka, ale ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową (sebum) i wnikania w głąb porów skóry i ich oczyszczania, a także wnikania w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w redukcji trądziku. Przyczynia się więc do odblokowania porów, a co za tym idzie zapobiega tworzeniu wyprysków oraz pomaga likwidować tzw. "zaskórniki". Z tego względu preparaty z kwasem BHA polecane są dla cer skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku. Kwasy te są także odpowiednie dla cer suchych i dojrzałych z problemem zanieczyszczonych porów skóry, zwłaszcza w tzw. linii T, bowiem nie mają one właściwości wysuszających. Kwas salicylowy wykazuje również działanie przeciwzmarszczkowe.
Kwas salicylowy, podobnie jak kwasy AHA zwiększa wrażliwość skóry na słońce. Kwas ten jest stosowany w dużo niższym stężeniu niż kwasy AHA, gdyż wykazuje on silne działanie już w niższych stężeniach. Zgodnie z wymogami UE, maksymalne stężenie kwasu salicylowego w gotowych kosmetykach wynosi 2%.
Więcej na temat kwasu salicylowego czytaj TUTAJ.
Więcej na temat ekstraktu z wierzby czarnej bogatego w naturalny kwas salicylowy czytaj TUTAJ
Zestawy z kwasem salicylowym w ofercie BiochemiaUrody.com:
- Zestaw - Serum olejek – regulujący LEMON
- Zestaw - Tonik z kwasem BHA 2% (bez alkoholu) - zawiera naturalny kwas salicylowy - ekstrakt z kory wierzby.
- Roztwór BHA 10% kwasu salicylowego - jest to ekstrakt  z kory wierzby czarnej, który zawiera naturalny kwas salicylowy.

2. KWAS MLEKOWY (AHA)
Jest to kwas należący do grupy kwasów AHA, o działaniu złuszczającym, nawilżającym i przeciwstarzeniowym. Jego złuszczające działanie powoduje, że reguluje odnowę komórkową skóry, poprzez usunięcie zbędnych, zrogowaciałych komórek, dzięki czemu poprawia się struktura i koloryt skóry. Dodatkowo kwas mlekowy wpływa na produkcję ceramidów i kolagenu, przez co zwiększa stopień nawilżenia oraz jędrność skóry. W porównaniu do kwasu glikolowego, kwas mlekowy działa bezpieczniej i równie skutecznie, poza tym wykazuje silniejsze działanie nawilżające.  Jest to kwas polecany głównie w przypadku cery suchej i dojrzalej. Jest on również odpowiedni w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej, zwłaszcza w połączeniu z kwasem salicylowym (BHA), wykazuje bowiem lekkie działanie odkażające oraz złuszcza silniej niż kwas salicylowy.  Kwas mlekowy zwiększa wrażliwość skóry na słońce dlatego podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów z kwasami AHA, podczas kuracji kwasem mlekowym należy się chronić kremami ze stabilnymi filtrami anty-UV natomiast NIE powinno się korzystać z solarium i opalać się na słońcu. W produktach do regularnego zastosowania, kwasy AHA są stosowane w stężeniu 5-10%.
Więcej na temat kwasu mlekowego czytaj TUTAJ. 
Zestawy z kwasem mlekowym w ofercie BiochemiaUrody.com:
3. GLUKONOLAKTON, KWAS PHA
Jest to przedstawiciel nowej grupy złuszczających kwasów poli-hydroksylowych - PHA. To nowa generacja kwasów hydroksylowych, które posiadają wszystkie cechy i zdolności charakterystyczne dla popularnych kwasów AHA, ale dodatkowo działają łagodniej, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry możliwego w przypadku kwasów AHA.  PHA są więc dobrą opcją dla osób o bardzo wrażliwej skórze, a także mogą być stosowane u osób z trądzikiem różowatym, łuszczycą, łojotokiem, egzemą i innymi schorzeniami skórnymi, w przypadku których złuszczanie może być pomocne w leczeniu, ale musi być ono przeprowadzane bez ryzyka wystąpienia drażniących efektów ubocznych.  W odróżnieniu od kwasów AHA i BHA, kwasy PHA nie zwiększają wrażliwości skóry na promieniowanie UV, dlatego zestaw na Tonik PHA 6% można bezpiecznie stosować nawet przy mało rygorystycznej ochronie przeciwsłonecznej. W produktach do regularnego zastosowania, kwasy PHA są stosowane w stężeniu 5-10%.
Więcej na temat kwasu PHA czytaj TUTAJ.  
Zestaw z kwasem PHA w ofercie BiochemiaUrody.com:

4. KWAS MIGDAŁOWY (AHA)
Kwas z grupy AHA, który posiada typowe dla AHA właściwości regulujące odnowę naskórka, a dodatkowo wyróżnia się nietypowym dla tej grupy kwasów, działaniem antybakteryjnym i odkażającym, co sprawia, że jest to kwas AHA polecany przy cerach trądzikowych.  Warto wspomnieć, że kwas migdałowy najsilniej stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze spośród wszystkich kwasów AHA i BHA, wykazuje więc również działanie przeciwzmarszczkowe. Dzięki większej wielkości cząsteczek oraz działaniu łagodzącemu, kwas migdałowy jest lepiej tolerowany, nawet przez wrażliwe cery naczynkowe.  W porównaniu z kwasem glikolowym (AHA) nie powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, silnego łuszczenia skóry oraz przebarwień pozapalnych. Z tego powodu peelingi kwasem migdałowym są polecane przez cały rok, również latem, jednak to nie oznacza, że podczas stosowania produktów z kwasem migdałowym ochrona przeciwsłoneczna nie jest wymagana. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów z kwasami AHA, podczas kuracji kwasem migdałowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu, natomiast należy się chronić kremami ze stabilnymi filtrami anty-UV. W produktach do regularnego zastosowania, kwasy AHA są stosowane w stężeniu 5-10%.
Więcej na temat kwasu migdałowego czytaj TUTAJ.
Zestawy z kwasem migdałowym w ofercie BiochemiaUrody.com:
- Zestaw – Serum migdałowe AHA 10% - do regularnego zastosowania, 
- Zestaw – Roztwór 40% kwasu migdałowego – dla osób zaawansowanych, silny peeling kwasowy, 

5.  KWASY OWOCOWE (AHA)
Naturalne kwasy owocowe obecne w owocach również można stosować jako delikatny złuszczający składnik, odpowiedni w kuracji oczyszczającej. Produktami, które zawierają naturalne kwasy owocowe są hydrolaty owocowe, z naszej oferty polecamy:
Hydrolat truskawkowy (limitowana edycja) - pH aktualna partia 3.3  
Hydrolaty owocowe ze względu na niskie pH mogą być wykorzystywane:
- jako kwasowy tonik złuszczający, stosowany 2-3 razy w tygodniu, na dzień lub na noc,
- jako zakwaszająca płukanka do włosów, stosowana po umyciu, która wygładza i nabłyszcza włosy.

Są one również bogatym źródłem witaminy C (kwasu askorbinowego), mają działanie antyseptyczne, lekko rozjaśniają i poprawiają koloryt skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz