czwartek, 10 listopada 2016

Oleje i masła roślinne polecane przy kuracjach kwasami i retinolem.

Kuracje silnymi kwasami złuszczającymi powodują usuwanie starego, zrogowaciałego naskórka, w tym czasie skóra staje się bardziej wrażliwa, wysuszona i wymaga regeneracji oraz odnowy. Podobne efekty, szczególnie na początku, daje kuracja retinolem oraz retinoidem.
Z tego względu w trakcie trwania kuracji zaleca się stosowanie produktów łagodzących, regenerujących, o silnym działaniu nawilżającym.
Mogą to być np. oleje lub masła roślinne.
Najbardziej odpowiednie będą:

1. Olej z Awokado
Polecany głównie dla cery suchej. Jest to olej bogaty w kwasy tłuszczowe Omega-9 i Omega-6, które wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry, dzięki czemu skóra sucha i zniszczona ulega regeneracji i nie traci wilgoci. 
Przy silnych kuracjach działa on jak odżywczo-kojący kompres na skórę.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają Olej z awokado:

2. Olej z nasion CHIA 
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-chia.html
Polecany zarówno dla cery tłustej, trądzikowej, jak i suchej.
Redukuje nadwrażliwość skóry, odpowiedni dla cer wrażliwych, łuszczących się oraz podrażnionych. Z tego względu idealny przy kuracja silnymi kwasami lub retinolem.
Jest odpowiedni nawet dla osób z cerą atopową. Działa również przeciwzmarszczkowo oraz poprawia elastyczność skóry.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają Olej z nasion CHIA:

3. Olej z dzikiej róży
Dzięki wysokiej zawartości witaminy A, w postaci karotenów oraz trans-retinolu, olej ten charakteryzuje się intensywnymi właściwościami regenerującymi i kondycjonującymi skórę. Polecany jako np. jako kuracja przeciwzmarszczkowa w pielęgnacji cery suchej, zniszczonej i dojrzałej.  Odpowiedni dla cery suchej i tłustej, także dla osób z cerą naczynkową i wrażliwą. Doskonały jako środek gojący i redukujący blizny potrądzikowe.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają Olej z dzikiej róży:

4. Olej z kocanki 
Odpowiedni dla cery suchej i tłustej, szczególnie polecany dla naczynkowej i wrażliwej. Kocanka  to nieodzowny składnik, który powinna wypróbować każda osoba mająca problem z naczynkami.
Posiada intensywne właściwości regeneracyjne, sprzyja gojeniu i zabliźnianiu ran pourazowych, minimalizuje tworzenie blizn, sprzyja również redukcji już istniejących blizn, rozstępów i śladów potrądzikowych. Stosowany zewnętrznie stymuluje odbudowę naskórka i tworzenie nowych, zdrowych komórek skóry, jest polecany w sytuacjach wymagających regeneracji skóry, np. po zabiegach złuszczających.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają Olej z kocanki:


5. Olej z nasion marchwi
Mało popularny, ale bardzo wartościowy olej, którego nie należy mylić z częściej spotykanym olejowym maceratem z korzenia marchwi, otrzymywany jest z małych nasion kwiatów dzikiej marchwi. Posiada typowy korzenno-ziołowy zapach i zielono-żółty kolor.
- Odpowiedni dla każdego typu skóry odwodnionej, podrażnionej, wymagającej regeneracji i wygojenia.
- Świetny jako kompres po kuracjach złuszczających,  w przypadku potrzeby regeneracji zniszczonej skóry.

6. Olej z pestek czarnej porzeczki 
Odpowiedni dla cer tłustych i suchych, również dla naczynkowej i bardzo wrażliwej.
Unikalną cechą oleju z czarnej porzeczki jest obecność w składzie dwóch kwasów tłuszczowych, rzadko spotykanych wśród olejów roślinnych tj. kwasu gamma-linolowego (GLA) oraz kwasu stearydynowego (SDA).  Są to składniki, które odpowiadają za działanie gojące i łagodzące oleju.
Z tego względu olej doskonale sprawdza się  po kuracjach złuszczających kwasami lub retinoidami.
Oprócz tego reguluje skórę tłustą, polecany również przy trądziku.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają Olej z pestek czarnej porzeczki:

Wykazuje intensywne działanie gojące, polecany jako dodatek w preparatach gojących drobne uszkodzenia skóry, poparzenia posłoneczne, blizny pourazowe i potrądzikowe, rozstępy, egzemy, stany zapalne i alergiczne skóry. 
Odpowiedni w pielęgnacji cery dojrzałej, ze zmarszczkami, wymagajacej regeneracji np. po kuracjach złuszczających.
Polecany głównie jako dodatek do pozostałych olejów, w ilości do 5%. Zalecenie rozcieńczania oleju wynika z jego intensywnej, czerwonej barwy. Olej z rokitnika aplikowany bezpośrednio na skórę powoduje nietrwałe, zażółcenie skóry. Jeśli kolor nie stanowi problemu, olej może być używany w wyższym niż 5% stężeniu.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają Olej z owoców rokitnika:
- Zestaw – Krem na naczynka 

8. Olej z zielonego jęczmienia 
http://biochemiaurody.com/sklep/oil-greenbarley.html
W kosmetyce, zielony jęczmień stosowany jest jako składnik o silnym działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym, antytrądzikowym, rozjaśniającym oraz antyoksydacyjnym. Stosowany w czasie kuracji złuszczających wzmacnia stopień odnowy komórek skóry, dzięki czemu działa również odmładzająco.
Zaliczany jest do olejów treściwych, o działaniu natłuszczającym. Polecany dla skóry suchej, podrażnionej, wymagającej ukojenia, jak również do skóry trądzikowej, która jest odwodniona i podrażniona.


9. Masło Shea nilotica (wersja limitowana)
http://www.biochemiaurody.com/sklep/butter-sheanilotica.html
Masło przeznaczone jest głównie dla cery suchej.
Jest to produkt o wszechstronnym działaniu.
Masło shea nilotica posiada działanie nawilżające i gojące. Jest bogate w antyoksydanty, cenne kwasy tłuszczowe, sterole, witaminy A, E i F. Jest ono polecane do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, z egzemami, do masażu ciała, jako kuracja przeciw rozstępom, dla dzieci na odparzenia popieluszkowe, do suchych ust, dłoni, stóp, również odpowiednie jest do pielęgnacji włosów i suchej skóry głowy. Wykazuje ono silniejsze działanie przeciwzapalne w porównaniu z tradycyjnym masłem shea.
  
Wszystkie wymienione oleje można stosować na zasadzie Dwufazowego nawilżacza z wybranym żelem hialuronowym:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz