wtorek, 19 lipca 2016

Oleje roślinne polecane na lato.

W pielęgnacji letniej odpowiednie są oleje, które:
- są lekkie i szybko się wchłaniają,
- mają silne działanie antyoksydacyjne, czyli zwalczają wolne rodniki tym samym chronią przed fotostarzeniem skóry,
- WZMACNIAJĄ  OCHRONĘ  PRZECIWSŁONECZNĄ
Do takich olejów należą:
- Olej z pestek MALIN 
- Olej z nasion CHIA
- Olej z MAQUIBERRY 
- Olej z pestek CZARNEJ PORZECZKI.
Druga grupa olejów polecanych na lato to takie, które:
- ze względu na piękne kwiatowe zapachy doskonale pasują jako perfumy w kremie na lato;
- ze względu na silne właściwości nawilżające działają chłodząco i łagodząco na naskórek podrażniony od słońca, jak również pielęgnują i chronią włosy.
Do tej grupy należą Oleje Monoi.

OLEJE MONOI czyli ZAPACHY LATA
Wszystkie OLEJE MONOI oprócz tego, że pięknie pachną i mogą być stosowane jako perfumy w kremie,  posiadają  długotrwałe właściwości nawadniające wierzchnie warstwy naskórka. Po aplikacji oleju MONOI stopień nawilżenia naskórka zwiększa się z czasem i utrzymuje do 8 godzin.
Zastosowane po opalaniu delikatnie chłodzą rozgrzaną słońcem skórę oraz sprzyjają regeneracji i złagodzeniu podrażnienia posłonecznego, przy okazji utrwalając opaleniznę.
Można je również stosować jako olejki chroniące włosy przed słońcem i morską wodą.
Właściwości pielęgnacyjne i zastosowanie obu wersji olejów Monoi są zbliżone, różni je przede wszystkim nuta zapachowa i intensywność zapachu.
W ofercie posiadamy:
» Olej MONOI naturalny - bez dodatku substancji zapachowych, o delikatnym zapachu kwiatów Gardenii tahitańskiej.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-monoi.html
» Olej MONOI - Frangipani EKO - wersja z dodatkiem naturalnego aromatu kwiatów Frangipani.
http://biochemiaurody.com/sklep/oil-monoifrangipani.html
Więcej informacji o Oleju Monoi znajdziesz TUTAJ.

Inne oleje polecane na lato:

1.OLEJ Z PESTEK MALIN
Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez kanadyjskich naukowców olej z pestek malin pełni funkcję NATURALNEGO FILTRA PRZECIWSŁONECZNEGO, absorbującego promieniowanie w zakresie głównie UVB, oprócz tego jest silnym antyoksydantem, działa przeciwzapalnie i łagodząco, sprzyja gojeniu i łagodzeniu rumienia posłonecznego,  wykazuje działanie antyseptyczne i lekko rozjaśniające. Wszystko to dzięki odpowiedniemu kompleksowi antyoksydantów oraz kwasów tłuszczowych.
Własności ochronne oleju z pestek malin  porównywane są z filtrami mineralnymi, jednak w praktyce olej ten nie ma dokładnie określonego faktora SPF i nie może zastąpić produktu anty-UV.
Więcej informacji o Oleju z pestek malin znajdziesz TUTAJ.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają olej z pestek malin to:


2. OLEJ Z NASION CHIA 
Zaliczany jest do olejów lekkich, o aksamitnym wykończeniu, który posiada właściwości antyoksydacyjne, zwalcza wolne rodniki, poza tym WZMACNIA OCHRONĘ PRZECIWSŁONECZNĄ i zapobiega destrukcji DNA. Z tego względu jest odpowiedni w pielęgnacji letniej.  Jest to jedyny olej w naszej ofercie o tak wysokiej zawartości kwasu omega-3, który działa łagodząco i również wspomaga ochronę przed słońcem.
Odpowiedni dla każdej skóry, w tym również dla tłustej i trądzikowej, działa przeciwzmarszczkowo oraz poprawia elastyczność skóry.
Polecany także w pielęgnacji włosów i skóry głowy, nadaje włosom miękkość, jedwabistość i połysk, eliminuje suchość skóry głowy.
Więcej informacji o Oleju z nasion CHIA znajdziesz TUTAJ. 

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają olej z nasion CHIA:

3. OLEJ Z MAQUIBERRY
Maquiberry nazywane jest super owocem z lasów tropikalnych w Chile, o najwyższej zawartości antyoksydantów!
To trudno dostępne owoce, stąd produkty na ich bazie są drogie i unikalne.
Olej z Maquiberry jest NATURALNYM FILTREM PRZECIWSŁONECZNYM, który absorbuje promieniowanie z zakresu UVB. Redukuje podrażnienie i stany zapalne skóry, łagodzi rumień posłoneczny, sprzyja gojeniu.
Produkt ten dostępny jest okresowo, w limitowanej ilości, w opakowaniach 15 ml.
Więcej informacji o Oleju Maquiberry znajdziesz TUTAJ.

4. OLEJ Z PESTEK CZARNEJ PORZECZKI 
Polecany głównie jako kojący i łagodzący olej po nadmiernym kontakcie ze słońcem,.
Ma działanie antyalergiczne, hamuje procesy zapalne w skórze, dlatego dobrze sprawdza się jako okład np. po opalaniu, ukąszeniu owadów czy obtarciach, czyli w sytuacjach, które latem, w czasie wakacji często się zdarzają.
Druga cecha, która wyróżnia go jako olej polecany na lato to bogactwo antocyjanin, dzięki czemu wspomaga ochronę przeciwsłoneczną i jest silnym antyoksydantem.
Jest to  jedyny olej w naszej ofercie, który zawiera kwas gamma-linolenowy (GLA) i kwas stearydynowy (SDA), z tego względu jest więc bardzo unikalny.
Więcej informacji na temat oleju z pestek czarnej porzeczki TUTAJ.

Zestawy w naszej ofercie, które zawierają olej z pestek czarnej porzeczki to:

Wymienione oleje WZMACNIAJĄ OCHRONĘ PRZECIWSŁONECZNĄ, ale NIE MOGĄ zastąpić produktów z filtrami anty- UV, są niewystarczające jako samodzielny olej ochronny podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem.  Mogą być natomiast stosowane na co dzień, jako produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub pod kremy z filtrami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz