niedziela, 22 stycznia 2017

Layering w okresie zimowym, czyli o warstwowej aplikacji ‘na cebulkę’.

W okresie zimy ubieramy się warstwowo - „na cebulkę”, ta sama metoda sprawdza się również w pielęgnacji skóry.  Głównym problemem podczas zimowych miesięcy jest przesuszenie skóry, czasem całej twarzy, a czasem tylko fragmentów np. okolic oczu, nosa i policzków. Miejsca najbardziej przesuszone warto chronić i nawilżać dodatkową warstwą natłuszczająco - nawilżających produktów, których zwykle nie stosujemy w okresie letnim. 


PRZYKŁAD PIELĘGNACJI PORANNEJ:
OCZYSZCZANIE + TONIZOWANIE
- Jeżeli skóra po przebudzeniu nie jest tłusta, można zamiast stosowania produktów myjących, przetrzeć ją kilkakrotnie wacikiem nasączonym wybranym Hydrolatem,
PIELĘGNACJA
- Esencja -  to bardzo korzystna opcja na okres zimy, szczególnie dla cery suchej, wrażliwej i naczyniowej. Polecamy wybrany hydrolat połączony z zestawem dodatków na Tonik/esencje pielęgnacyjną np. dla cery suchej i delikatnej lub dla cery naczynkowej.
- Na jeszcze wilgotną cerę nakładamy wybrane serum antyoksydacyjne lub inne.
- Na miejsca najbardziej przesuszone, można dodatkowo wklepać odrobinę masła lub oleju roślinnego, np. nasze 'zimowe niezbędniki'.
- Odczekać kilka minut i nałożyć krem na dzień, czyli krem z filtrami, 
 może to być np. z naszej oferty
LUB krem z filtrami naturalnymi:
- Przy cerze bardzo suchej i odwodnionej dobrze sprawdza się wersja krem na krem, czyli najpierw krem natłuszczający, potem z filtrami.


PRZYKŁAD PIELĘGNACJI WIECZORNEJ:
- Przykład nie obejmuje kuracji kwasami i retinolem/retinoidem.
- W czasie silnych mrozów zalecamy ograniczyć stosowanie mocnych kwasów złuszczających oraz nie rozpoczynać kuracji.
OCZYSZCZANIE
- oczyścić skórę np. zestawem na Olejek myjący lub Czarnym mydłem afrykańskim,
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html
TONIZOWANIE
- przetrzeć wacikiem nasączonym wybranym Hydrolatem 
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
PIELĘGNACJA
- Esencja -  to bardzo korzystna opcja na okres zimy, szczególnie dla cery suchej, wrażliwej i naczyniowej. Polecamy wybrany hydrolat połączony z zestawem dodatków na Tonik/esencję pielęgnacyjną np. dla cery suchej i delikatnej lub dla cery naczynkowej.
- Następnie aplikujemy cienką warstwą, najkorzystniej na jeszcze lekko wilgotną skórę, wybrany zestaw na serum lub wybrany zestaw na żel hialuronowy (zimą polecamy zwłaszcza zestaw na Odżywczy żel hialuronowy lub Żel hialuronowy 4XHA + komórki macierzyste).
Żel hialuronowy możemy zastosować w połączeniu z wybranym olejem, Zestawem na Serum odbudowujące lub Zestawem na serum-olejek, na zasadzie Dwufazowego nawilżacza.
Pamiętajmy, aby zastosować tylko cienką warstwę żelu, którą dobrze wklepujemy w skórę.
- Odczekać kilka, kilkanaście minut i nałożyć 'treściwy' krem np.: Zestaw na Krem arganowy, Zestaw na Krem łagodzący z lukrecją, Krem regenerujący na naczynka lub Krem ANTY-oksydacyjny (który z powodzeniem nadaje się jako krem na dzień i na noc).
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-creams.html

Raz w tygodniu lub według uznania, dobrze jest zrobić wieczorem 'ZIMOWY KOMPRES' opisany tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz