KURACJA RETINOLEM + RETINOIDEM

Witamina A to najlepiej poznany i najskuteczniejszy składnik przeciwzmarszczkowy zastosowany w kosmetyce. Jej stymulujące działanie zmniejsza zmiany pojawiające się wraz z procesem starzenia dlatego nazywana jest WITAMINĄ MŁODOŚCI. 
Ilość witaminy A w skórze drastycznie spada pod wpływem promieniowania słonecznego, zwłaszcza promieniowania UVA, które dociera do skóry przez cały rok, bez względu na pogodę i nasłonecznienie. Z tego powodu niedobory witaminy A należy regularnie uzupełniać poprzez zastosowanie produktów ze skuteczną formą witaminy A bezpośrednio na skórę. Dawki witaminy A dostarczane organizmowi w diecie, docierają do skóry w ostatniej kolejności i często są niewystarczające.

1. Jakie są rodzaje witaminy A, które z nich nazywamy zaawansowanymi formami oraz jak działają na skórę - czyli wszystko o witaminie A znajdziecie  TUTAJ.

2. W naszej ofercie znajdują się 4 zestawy z zaawansowanymi formami witaminy A o różnych konsystencjach i sile działania, tak, aby każda osoba mogła wybrać produkt najbardziej odpowiedni dla siebie. Tabelę z ich zestawieniem i opisem  znajdziecie TUTAJ.

3. JESIENNO ZIMOWA KURACJA RETINOLEM I RETINOIDEM
- Dlaczego jesień jest najlepszą porą na rozpoczęcie takiej kuracji?
- Jakich produktów należy unikać, a jakie są zalecane w czasie kuracji?
- Czy skóra może się przyzwyczaić do retinolu i retinoidu?
- Komu polecamy produkty z retinolem i retinoidem?
Odpowiedź na te pytania oraz wiele innych znajdziecie TUTAJ.

4. KURACJA ŁĄCZONA KWASAMI + RETINOLEM I RETINOIDEM >> TUTAJ

5. Jakie oleje i masła roślinne polecamy przy kuracji retinolem i retinoidem >> TUTAJ 

2 komentarze:

 1. Witam
  Chciałabym rozpocząć kurację łączoną kwasem i retinolem , czy Zestaw - Tonik z kwasem migdałowym 4% + kwas szikimowy 5% -(mam skórę tłustą z rozszerzonymi porami czasami jest uwrażliwiona) łączony z retinolem (moja skóra
  jest przyzwyczajona do retinolu) to dobry zestaw? i czy booster miedziowy mogę mieszać z serum łagodzącym SOS bądz z serum odbudowującym lub serum olejek z wit C ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Można stosować ZAMIENNIE Tonik z kwasem migdałowym i szikimowym razem z retinolem. jeżeli chodzi o booster miedziowym to nie polecamy mieszać go bezpośrednio z serum, ale warstwowo można jak najbardziej. W jednym z ostatnich postów na Facebooku podawaliśmy przykładowy program pielęgnacji wieczornej kwasowo retinoidowej w połączeniu z Boosterem miedziowym i wybranym serum (SOS lub odbudowującym):
  >> Połączenie kuracji kwasowo retinoidowej z Boosterem miedziowym to idealna opcja, peptydy miedziowe działają jak zarządca, który reguluje, przyspiesza i usprawnia wszelkie kuracje.
  Booster miedziowy stosuje się raz dziennie, może być rano lub wieczorem.
  Kwasy lub retinoidy - wieczorem. Można robić sobie dni bez kwasów i retinoidów, natomiast codziennie aplikować Peptydy miedziowe.
  Booster miedziowy stosuje się jak esencję, należy wklepać kilka kropli po umyciu i tonizowaniu skóry.
  Przykładowy program wieczornej pielęgancji może wyglądać następująco:
  - Umyć dokładnie twarz, szyję i dekolt.
  - Tonizować wybranym hydrolatem.
  - Wklepać kilka kropli Boostera miedziowego.
  - Odczekać 1-2 min i można aplikować produkt z kwasami lub retinoidami.
  - Następnie wybrany produkt nawilżający np. Zestaw specjalnie stworzony na kuracje złuszczające, odpowiedni dla wszystkich rodzajów cer Serum łagodzące SOS
  LUB Zestaw - Serum odbudowujące (dla cery suchej)
  LUB Zestaw –Serum AZELO 10% (dla cery tłustej, trądzikowej)
  - Jeżeli ktoś stosuje metodę warstwową na koncu ewentualnie krem.

  OdpowiedzUsuń