niedziela, 6 listopada 2016

DERMA-ROLLER - jakie produkty z naszej oferty można stosować po nakłuwaniu, a jakie odradzamy.

Derma-roller, czyli mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu naskórka w celu ułatwienia i przyspieszenia wnikania składników aktywnych w głąb skóry. 
Ponieważ często pytacie w listach jakie produkty z naszej oferty można stosować po zastosowaniu derma-rollera lub dermapena podajemy przykładowy zabieg z wykorzystaniem produktów z BiochemiaUrody.com
Zwracamy jednak uwagę na to, że nie jesteśmy dystrybutorami urządzenia, więc nie możemy brać pełnej  odpowiedzialności za jego działanie, możemy tylko udzielić podpowiedzi, analizując surowce, które oferujemy.


W przypadku typowego derma-rollera/dermapena do zastosowania domowego polecamy następujące produkty:

1. Przed rozpoczęciem zabiegu można spryskać twarz wybranym hydrolatem, wszystkie oferowane przez nas hydrolaty, które są konserwowane zawierają ekologiczny system konserwujący i są odpowiednie.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html 

2. Następnie wykonujemy zabieg rolowania zgodnie z zaleceniami.

3. Po zabiegu, gdy kanaliki są jeszcze otwarte można zastosować sera olejkowe, które nie zawierają konserwantów np.:
- Zestaw - Kuracja na zmarszczki mimiczne w ampułce zgodnie z opisem w części 'zastosowanie produktu', pod instrukcją wykonania, NIE na całą twarz, tylko punktowo.

5. Odpowiednie do zastosowania po zabiegu są również żele hialuronowe.  Polecamy zwłaszcza: 
Te rodzaje żelów mają najsilniejsze działanie przeciwzmarszczkowe i regenerujące.

6. Po dermarollerze można również zastosować Kolagen

7. Odradzamy stosowania pod roller produktów z kwasami AHA, BHA lub kwasem askorbinowym czy E-AA - etylowany kwas askorbinowy   (czyli np. Zestaw - Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF, Zestaw - Booster jedwabisty C25+Q10), ze względu na możliwość dużego podrażnienia.

Aktualizacja: 27.06.2019

12 komentarzy:

 1. spryskać twarz hydrolatem i na taką wilgotną skórę użyć rollera? czy skórę należy wytrzeć do sucha?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można na wilgotną skórę lub poczekać kilka minut i skóra będzie sucha.

   Usuń
 2. Witam, szukam odpowiedzi na moje pytanie, czy płyn wzmacniający włosy nadaję się do nakłuwania skóry głowy dotkniętej łysieniem plackowatym i nadmiernym wypadaniem włosów?. Będe bardzo wdzięczna za odpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, a czy ze względu na zawartość kwasu salicylowego produkt nie podrazni skory glowy? Nie wspominajac o tym, że będzie prawdopodobnie mocno szczypać.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  2. Nie będzie, gdyż ma neutralne pH, oczywiście ostateczna decyzja czy go stosować należy do Pani.

   Usuń
 3. Czytałam, że przy derma rollerze niewskazane jest stosowanie preparatów na bazie olejów, jak to się ma do polecanych przez Was serów z retinolem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znamy powodu, dla którego oleje ze składnikami aktywnymi nie mogą być stosowane po zastosowaniu dermarollera. Sa one jak najbardziej polecane.

   Usuń
 4. Czy między zabiegami dermarollerem można używać toniku aha/bha 10% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można jeśli skórze to odpowiada i nie jest podrażniona.

   Usuń
 5. Dlaczego Kuracja na zmarszczki mimiczne nie jest zalecana do stosowania na całą twarz? Czy jest to tylko skuteczności, czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stosujemy produkt na miejsca gdzie występują zmarszczki mimiczne, bo działa on na te konkretne zmarszczki, podobnie jak botox nie jest stosowany na calej twarzy, tylko w konrketnych miejscach, bo chcemy zadziałać na konkretne mięśnie twarzy, a nie na całą twarz.

   Usuń