wtorek, 2 czerwca 2020

Jak stosować produkty z wysokim stężeniem retinolu i retinoidu?Zalecenia dotyczą:
- Zestawu złotego - Serum-olejek RENEW, który zawiera 1% retinolu + 10% wit.C
- Zestawu Booster olejowy RR 2%, który zawiera maksymalne stężenie 1% retinolu + 1% retinoidu kosmetycznego

Jeśli produkty z retinolem lub retinoidami NIE BYŁY WCZEŚNIEJ STOSOWANE, w przypadku skóry wrażliwej warto wykonać test aplikując olejek na noc tylko na małym fragmencie twarzy np. z boku policzka i odczekać 24 godziny. 
Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy uboczne (podrażnienie, silne zaczerwienienie, wysypka), wówczas olejek można stosować regularnie na całą twarz.
Serum olejek RENEW oraz Booster RR 2% najkorzystniej jest stosować tylko na noc.

Szczególnie polecamy przeprowadzenie pełnej 6 miesięcznej kuracji retinoidami w okresie jesienno zimowym, według planu jaki podajemy tutaj:
Kuracja zakłada wprowadzanie produktów z retinolem stopniowo od słabszego stężenia do coraz wyższego, czyli od Kremu z retinolem do Boostera RR 2%.Jeżeli ktoś chce zacząć kurację od mocnego zestawu bez wprowadzania słabszych stężeń zalecamy następującą częstotliwość zastosowania:
# Przez pierwsze 2 tygodnie, aplikuj wybrany produkt tylko 1 raz w tygodniu.
# Po 2 tygodniach, zwiększ częstotliwość aplikacji do 2 razy w tygodniu.
# Po kolejnych 2 tygodniach, jeśli serum/booster jest dobrze tolerowany, może być stosowany co drugi dzień lub codziennie. Jeśli przy takiej częstotliwości skóra zareaguje podrażnieniem, powróć do aplikacji max. 2 razy w tygodniu.
!! Wprowadzaj olejek powoli, aby pozwolić skórze zaadoptować się do nowego, intensywnych składników aktywnych, czyli retinolu i retinoidu. Pośpiech nie przyniesie lepszych rezultatów, a tylko niepotrzebnie może podrażnić skórę. Nawet przy aplikacji 1 raz w tygodniu, można liczyć na widoczne efekty działania retinolu.


Kilka podpowiedzi jak stosować serum/booster z retinoidami:
- Przed aplikacją olejku, możesz nałożyć na usta warstwę Masła shea lub innego masła roślinnego lub też dowolnego sztyftu ochronnego do ust. Ochroni to usta przed ewentualnym podrażnieniem.

- Przykładowe sposoby zastosowania Serum olejek RENEW oraz Boostera olejowego RR 2% :

# Olejek można stosować samodzielnie – przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, kilka kropli olejku rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując.
# Inna metoda to zastosowanie olejku jako Dwufazowego nawilżacza w połączeniu z wybranym Żelem hialuronowym. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:
a - Nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery przesuszonej dodajemy większą ilość olejku, w przypadku cery mniej suchej mniejszą ilość olejku.

b - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę olejku można dodać do kremu  tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości natłuszczająco-pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

- Po użyciu olejku i odczekaniu ok. 10 minut, można aplikować dodatkowe produkty.

- W trakcie stosowania serum lub boostera stosuj wyłącznie delikatne środki myjące, które nie wysuszają skóry np. zestaw na Olejek myjący, mydła naturalne lub naturalna baza żelowa:

Na co uważać w trakcie kuracji retinoidami.

- W początkowej fazie wprowadzania Boostera do pielęgnacji, przy cerze wrażliwej, nie należy stosować jednocześnie produktów z kwasami, ani Serum na bazie witaminy C w postaci kwasu askorbinowego. Jeśli Booster będzie dobrze tolerowany, może być stosowany łącznie z kwasami i witaminą C, ważne jednak, aby nie aplikować tych produktów w jednym czasie, tylko rozdzielać ich zastosowanie w ciągu dnia lub pomiędzy różne dni.

- UWAGA! Retinol i Retinoid to silnie działające składniki aktywne, które okazyjnie mogą powodować podrażnienie. Podrażnienie ze strony oferowanego retinolu i retinoidu jest dużo rzadsze i mniej intensywne niż w przypadku retinoidów na receptę (np. Atrederm, Retin-A), jednak nie może zostać wykluczone. Tuż po aplikacji Boostera możliwe jest lekkie pieczenie skóry. Przez pierwsze tygodnie kuracji, skóra może być bardziej wrażliwa, może wystąpić lekkie łuszczenie zniszczonego fotostarzeniem naskórka. Im bardziej zniszczona skóra, tym łuszczenie może być bardziej intensywne. W początkowej fazie, zwłaszcza odwodniona skóra może wykazywać lekkie objawy suchości, które miną z czasem i stan nawilżenia skóry ulegnie wzrostowi. Efekty uboczną mogą, ale i nie muszą wystąpić. Ich brak nie oznacza braku działania produktu, a jest tylko powodem do zadowolenia, a nie niepokoju.


Surowce zalecane w okresie kuracji retinoidami.

- Surowce i zestawy zalecane w okresie kuracji, które łagodzą i niwelują ewentualne podrażnienia i suchość skóry to np.:
- Hydrolat z kwiatu kocanki, Hydrolat z pszenicy samopszy, Hydrolat z kwiatu lipy
- Olej tamanu, Olej z pestek porzeczki,
- Krem łagodzący z lukrecją - zestaw, Krem na naczynka - zestaw, Krem arganowy - zestaw
- Serum odbudowujące - zestaw
- Serum S.O.S - zestaw
- Łagodzący żel hialuronowy - zestaw
- Żel hialuronowy + komórki macierzyste - zestaw
- Serum-olejek z witaminą C - zestaw lub Booster olejowy GC20% - mogą być bez obaw stosowane od samego początku kuracji retinolem i retinoidem.
- Peeling enzymatyczny - zestaw - polecany zwłaszcza w przypadku łuszczenia, pomaga usuwać złuszczający się, zniszczony naskórek.

Komu polecamy serum i booster z retinoidami.
- Produkt nadaje się do cery dojrzałej, z oznakami starzenia, wymagającej regeneracji, regulacji pracy gruczołów łojowych i wzmocnienia bariery lipidowej oraz skóry podrażnionej i zniszczonej np. działaniem słońca, jako kuracja redukująca zmarszczki, także mimiczne, poprawiająca kontur twarzy, w przypadku przebarwień posłonecznych i hormonalnych, również w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej, odpowiedni dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej nietolerujących retinoidów na receptę; może być stosowane także na okolice oczu (wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek), szyję i dekolt.


PRZECIWWSKAZANIA I ZALECENIA:
# Serum/Booster NIE może być stosowany w okresie ciąży.
# Podczas stosowania retinolu i retinoidu NIE należy się intensywnie opalać na słońcu lub korzystać z solarium.
# Podczas stosowania Serum/Boostera z retinolem i retinoidem zwłaszcza w początkowej fazie zastosowania, należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami przeciwsłonecznymi.
# Booster z retinolem i retinoidem może być stosowany w okresie lata, pod warunkiem codziennej ochrony przeciwsłonecznej.*
* Ponieważ wykonanie w warunkach domowych, kremu z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony nie jest możliwe, dlatego w tym względzie polecamy gotowe produkty z filtrami.Co zrobić, gdy Serum olejek RENEW lub Booster olejowy RR 2% wywołuje podrażnienie i jest słabo tolerowany przez skórę ?
1 - Zredukuj częstotliwość stosowania olejku do maksymalnie 1 razu w tygodniu.
2 - Zawsze aplikuj olejek wymieszany z porcją żelu hialuronowego lub porcją kremu o prostym składzie.
3 - Gdy powyższe metody zawiodą, rozcieńcz olejek dwukrotnie, aby uzyskać stężenie 1% retinolu i retinoidu. W tym celu, wykorzystaj Butelkę szklaną 10ml z pipetką dodawaną do zestawu. 
Napełnij butelkę do połowy gotowym Serum olejek RENEW lub Boosterem olejowym RR 2% i następnie dopełnij butelkę innym dowolnym olejem roślinnym. Otrzymany olejek o połowę niższym stężeniu retinolu i retinoidu, nadal będzie wykazywać wysoką efektywność działania, przy jednocześnie mniejszej szansie wystąpienia podrażnienia. 
Rozcieńczony olejek stosuj zgodnie z powyższymi wskazówkami.
4 - Podczas kuracji olejkiem, wprowadź do pielęgnacji produkty łagodzące i niwelujące ewentualne podrażnienia np. Hydrolat z kwiatu kocanki, Krem łagodzący z lukrecją, Olej tamanu, Serum S.O.S. lub Serum odbudowujące.Co zrobić by zwiększyć siłę działania Serum olejek RENEW lub Boostera olejowego RR 2%?
1 - Przed aplikacją olejku, zastosuj wybrany Tonik z kwasami, aby zwiększyć wchłanianie składników aktywnych serum przez skórę.
2 - Po ok. 10 minutach od aplikacji Toniku z kwasami, nałóż porcję olejku, wmasowując go delikatnie w skórę przez kilka minut. Zawsze stosuj Serum/Booster w postaci czystego olejku, nie rozcieńczaj go żelem, ani innym kremem.
3 - Po ok. 30 minutach od aplikacji Serum/Boostera, nałóż warstwę wybranego Żelu hialuronowego.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza