wtorek, 18 lutego 2020

KONSERWANTY – kozły ofiarne lub worki treningowe do bicia.

W świecie konserwantów media zawsze znajdą jakiegoś kozła ofiarnego, najpierw były parabeny, a teraz fenoksyetanol. Wiemy, że ruszając ten temat ‘wkładamy kij w mrowisko’, ale nie boimy się trudnych tematów. Posłuchajcie więc naszej opinii.

➡️ Konserwanty to składniki niezbędne w przypadku zastosowania kosmetyków i surowców kosmetycznych, bez nich praktycznie nie moglibyśmy stosować żadnych produktów na bazie wody. Np. żel hialuronowy bez dodatku konserwantu ulega 'psuciu' już po 1 dniu od produkcji.
➡️ Zakażenia mikrobiologiczne są dużo większym zagrożeniem dla skóry, niż kosmetyki odpowiednio zakonserwowane. Zakażony kosmetyk nie od razu daje objawy i jeśli ktoś go używa to może się to skończyć bakteryjnym zakażeniem skóry. Niestety takie sytuacje się zdarzają ponieważ producenci kosmetyków, pod wpływem medialnych afer, zmieniają konserwanty na mniej skuteczne.
➡️ Praktycznie o każdym rodzaju konserwantu znajdziemy alarmujące badania, warto tylko uwzględnić, że te badania dotyczą testów w stężeniu 100% w zastosowaniu wewnętrznym i zewnętrznym lub też dotyczą substancji w wersji zanieczyszczonej, a nie w wersji klasy kosmetycznej lub farmaceutycznej o wysokim stopniu czystości. Zanim wyciągniemy wnioski z danego badania, najpierw trzeba go dobrze przeanalizować.
➡️ Konserwanty można w pewnym stopniu porównać do leków. Z założenia, jedne i drugie, MUSZĄ BYĆ SZKODLIWE I NISZCZĄCE, mają przecież zwalczać i zabijać patogeny, bakterie, grzyby itd.
Natomiast ich wpływ na organizm człowieka zależy od zastosowanych dawek. Podobnie jak niektóre leki, w wysokim stężeniu mogą być trucizną, w minimalnych ilościach leczą.
‼️Konserwanty stosowane w odpowiednim stężeniu są naszym sojusznikiem, a nie wrogiem i bardzo nam w życiu pomagają‼️
➡️ Nie ma żadnych dobrych naukowych podstaw twierdzić, że parabeny czy fenoksyetanol są takie niezdrowe. Unikać je powinny tylko te osoby, które naprawdę mają potwierdzone uczulenie na te składniki.
➡️ Mało kto zdaje sobie sprawę, że zarówno fenoksyetanol, jak i parabeny nie są wymysłem człowieka, tylko podpatrzyliśmy te substancje z natury. Fenoksyetanol jest naturalnie obecny np. w zielonej herbacie, a parabeny spotkamy w jagodach, marchewce lub są one produkowane przez niektóre owady, aby chronić się przed zakażeniami.
➡️ Możemy Was jedynie zapewnić, ze starannie i świadomie dobieramy produkty, które oferujemy. Dodatkowo, ilość konserwantów w miksturach wykonanych w warunkach domowych z surowców kosmetycznych jest ogólnie niska, dlatego mają one krótkie daty ważności.Nie sprzedajemy nic, czego sami byśmy nie stosowali, a ostateczna decyzja czy dany produkt wam pasuje czy nie, jak zawsze należy do Was.

PS. Barbara Kwiatkowska, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry, twierdzi nawet, że parabeny ‘wrócą kiedyś do łask’, są one bowiem cały czas stosowane w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza