LAYERING - PROGRAMY PIELĘGNACYJNE SKÓRY


‘LAYERING’ czyli WARSTWOWE NAKŁADANIE PRODUKTÓW
'Layering' to azjatycka metoda pielęgnacji, która jest niemal rytuałem składającym się z wielu produktów nakładanych w odpowiedniej kolejności. Tradycyjny japoński rytuał layeringu zakłada stosowanie od kilku do kilkunastu produktów nakładanych w odpowiedniej kolejności.
Metoda ta znana jest Azjatkom od setek lat, natomiast u nas, dopiero od jakiegoś czasu, staje się coraz bardziej popularna, chociaż nadal pomysł nałożenia jednego kremu na drugi wydaje nam się dziwny i zbędny.
W opisach stosowania surowców z BiochemiaUrody.com często podajemy przykłady jakie produkty nakładać warstwowo, podpowiadając w jakiej kolejności należy to robić.
Ogólna IDEA 'LAYERINGU' jest taka, aby zaczynać od oczyszczenia, kolejny etap to tonizowanie i nakładanie produktów lekkich, całkowicie wchłaniających się w skórę, a kończyć na takich, które pozostają na powierzchni skóry tworząc ochronną warstwę.
Azjatyckie firmy (głównie japońskie i koreańskie) stworzyły nawet tzw. ‘długie’ linie kosmetyków czyli serie, w których kolejne produkty trzeba nakładać w określonej kolejności.
Nie musimy jednak kupować specjalnych linii kosmetyków, wystarczy samemu dobrać odpowiednie produkty i stosować je we właściwej kolejności. Jest to nawet korzystniejsze dla nas, ponieważ tylko my sami, obserwując własną cerę i jej reakcje, możemy dobrać odpowiednie zestawy produktów.
Dobierając samodzielnie poszczególne produkty należy dokładnie przeanalizować ich skład. W przypadku stosowania jednocześnie dużej ilości kosmetyków konwencjonalnych, drogeryjnych można bowiem narazić skórę na spotęgowane działanie syntetycznych dodatków, takich jak: różnego rodzaju konserwanty, sztuczne środki zapachowe lub barwiące. Należy również pamiętać, że np. nadmiar produktów z kwasami złuszczającymi może nam tylko zaszkodzić.
W metodzie ‘layeringu’ najlepiej sprawdzają się produkty o PROSTYM SKŁADZIE, zawierające czyste biologicznie składniki. Najlepiej wykonane samodzielnie, ponieważ wtedy wiemy co zawierają i w jakiej ilości.

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA METODY 'LAYERINGU'
Wszystkie przykłady, które podajemy to oczywiście tylko propozycje, można je zmieniać według własnych potrzeb, dodając kolejne warstwy lub zmniejszając ich ilość. Ważne aby zachować ideę layeringu czyli zaczynać od produktów lekkich, które całkowicie wchłaniają się w skórę, a kończyć na takich, które pozostają na powierzchni skóry tworząc ochronną warstwę.

1. Layering w pielęgnacji porannej na lato i nie tylko >> KLIK

2. Layering z kwasami złuszczającymi w pielęgnacji wieczornej >> KLIK

3. Layering w okresie zimowym >> KLIK

4. Propozycje mocnych wieczornych kuracji na okres jesienno zimowy >> KLIK 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz