niedziela, 27 lutego 2022

ARGIRELINA VS BOTOX


Zmarszczki mimiczne to specyficzny typ zmarszczek, który powstaje w wyniku powtarzających się skurczy mięśni w danej części twarzy. Każdy z nas ma swoistą mimikę twarzy, dlatego układ zmarszczek mimicznych oraz ich głębokość jest różna u każdej z osób.

Praca mięśni i ich ruchy, to proces, który zaczyna się na poziomie komórkowym. Mięśnie, aby się skurczyć muszą najpierw dostać od neuronów, czyli komórek układu nerwowego, specjalny sygnał.

Jeśli wpłyniemy na ten przekaz mięśnie będą się mniej kurczyć lub szybciej rozkurczać, a dzięki temu ograniczymy powstawanie zmarszczek mimicznych. Właśnie na tym etapie wkracza do działania neuropeptyd na zmarszczki mimiczne lub botox.


Co to jest argirelina?

Argirelina (Argireline TM Amplified) to neuropeptyd, który działa podobnie jak botox.

To pierwszy rodzaj peptydu przeciwko zmarszczkom mimicznym jaki pojawił się na rynku kosmetycznym, nadal uważany za najlepszy składnik w swojej kategorii. Dodatkowo w roku 2020 wzmocniony tak, że jego efektywność działania wzrosła o ponad 30% oraz zyskał szerszy zakres właściwości.

Peptyd ten zaburza przekazywanie sygnału do komórek mięśniowych, co powoduje redukcję skurczy mięśni i sprzyja ich szybszemu zrelaksowaniu, dzięki temu zmarszczki mimiczne ulegają zmniejszeniu i wolniej się formują. Nowa wersja peptydu dodatkowo wpływa na zwiększenie objętości mięśni, dzięki czemu twarz staje się bardziej wypełniona oraz zwiększa jędrność skóry wpływając na produkcję kolagenu.

Producent w badaniach in vivo, czyli na ochotnikach, potwierdził, że pierwsze efekty są widoczne już po 5-30 dniach aplikacji. Ponieważ jednak każdy z nas jest inny, z doświadczenia użytkowników, można podać, że u niektórych osób efekty pojawiają się dopiero po 6 miesiącach zastosowania. Wynika to z różnego natężenia naszej mimiki twarzy.Czym się różni działanie argireliny od botoxu?

Ogólnie sposób wpływania na redukcje zmarszczek mimicznych jest taki sam w obu przypadkach, przy czym argirelina działa zewnętrznie, czyli łagodniej i wolniej.

- Neuropeptyd potrzebuje kilku miesięcy regularnego stosowania, aby efekty były zadawalające.

- Jest, w odróżnieniu od Botoxu, w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

- Podtrzymuje działanie botoxu. Osoby, które robią zabiegi wstrzykiwania botoxu wiedzą, że efekty nie są na zawsze, z czasem mięśnie znowu zaczynają pracować z normalną siłą i zmarszczki wracają. Jeśli na tym etapie zaczynamy stosować argirelinę można efekty utrzymać dłużej.

Jak długo stosować kurację na zmarszczki mimiczne?

Zacznijmy od tego jak aplikować Ampułkę na zmarszczki mimiczne?

Ponieważ działa ona na mięśnie mimiczne trzeba nakładać tam gdzie mamy tego typu zmarszczki, czyli punktowo, zgodnie z opisem i zdjęciem jaki pokazujemy pod instrukcją wykonania:

https://www.biochemiaurody.com/vademekum/instrukcje/Instr.Kuracjamimiczne.html

Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem pracy naszych mięśni mimiczny, których jak wiadomo 'nie wyłączymy', dlatego neuropeptydy dają efekty nietrwałe. Dopóki je stosujemy zauważamy redukcję tych zmarszczek, jak przestajemy używać efekty z czasem mijają. Jak już wiesz podobnie działa botoks. Jeśli więc nasze zmarszczki mimiczne są dla nas dużym problemem taką kuracje musimy utrzymać na stałe, przez pierwsze 6 miesiący stosować codziennie, potem rzadziej np. 3-4 razy w tygodniu, ale nie robić przerw. Jeśli odstawimy kurację powoli efekty będą zanikać.

Ważne też jest stężenie stosowanej argireliny, zaleca się utrzymać ją na poziomie 10%, czyli tyle ile zawiera nasza Ampułka na zmarszczki mimiczne.

Skład ampułki na zmarszczki mimiczne >> https://www.biochemiaurody.com/sklep/booster-dynamicw.html

Ampułka, oprócz argireliny, zawiera również Kompleks peptydowy oraz kolagen roślinny więc jej działanie jest znacznie szersze.

Kompleks peptydowy 5% to roztwór peptydów oraz ekstraktu z grzyba Poria Cocos, wpływa na produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego, działając wypełniająco, ujędrniająco oraz wygładzjąco na zmarszczki, jak również nawilża i redukuje opuchliznę.

Natomiast Kolagen roślinny dodatkowo nawilża i regeneruje skórę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz