środa, 7 sierpnia 2019

PIELĘGNACJA WŁOSÓW oraz SKÓRY GŁOWY z BiochemiaUrody.com

# Szampon bazowy EKO - delikatna baza myjąca, oferowana w postaci samodzielnej lub w postaci zestawów, dla różnych typów włosów.

# Na wypadanie, łupież i przetłuszczanie do wcierania w skórę głowy – Zestaw Płyn wzmacniający do włosów, Zestaw - Tonik BHA 2%, Hydrolat lawendowy, Hydrolat oczarowy, Hydrolat z zielonej herbaty


# Przy łuszczącej się, suchej skórze głowy do wcierania - Zestaw - Serum-olejek LEMON, Masło kokosowe, Olej Monoi, Olej jojoba, Olej z awokado, Olej z nasion rzodkwi (wersja limitowana), Sok z aloesu EKO, Hydrolat z kwiatu lipy EKO

# Jako lekka odżywka bez spłukiwania – Zestawy Mleczko odzywcze do włosów, Mikstura ochronna oraz zestaw- Łagodzący żel hialuronowy z pantenolem.

# Jako bardziej treściwe odżywki oraz preparaty nawilżające na końcówki włosów - oleje i masła: Masło kokosowe, Olej Monoi,Olej arganowy, Olej z rokitnika, Olej śliwkowy, Masło shea, Olej jojoba, Olej z awokado, Olej tsubaki, Olej z nasion rzodkwi

# Jako lekka mgiełka do włosów, chroniąca przed słońcem – Zestaw Mikstura ochronna do włosów
# Jako lekkie mgiełki nawilżające włosy: Sok z aloesu EKO, Hydrolat z pszenicy samopszy EKO, Hydrolat z kwiatu lipy EKO, Zestaw Mikstura ochronna do włosów. http://biochemiaurody.com/sklep/o-hair.html
CZYM RÓŻNI SIĘ SZAMPON TRADYCYJNY OD NATURALNEGO? http://biochemiaurody.com/sklep/shampoo.html
W naszej ofercie posiadamy Szampon bazowy EKOLOGICZNY, który jest szamponem naturalnym . Oferowany jest w postaci samodzielnej lub zestawów, dla różnych typów włosów. Czym różni się ten produkt od typowych tradycyjnych szamponów drogeryjnych:
1. Oparty jest na delikatnych detergentach pochodzenia roślinnego, które NIE pienią się tak intensywnie jak tradycyjne szampony, dzięki czemu nie działa wysuszająco i podrażniająco. Warto uwzględnić, że ilość piany nie ma znaczenia w myciu, jest to tylko kwestia psychologiczna, do której nas przyzwyczaiły szampony drogeryjne (zawierające silne detergenty).
2. Szampon naturalny NIE zawiera składników wygładzających jak silikony, substancje filmotwórcze obecne w typowych szamponach, dlatego odczucia podczas mycia mogą być inne. Drogeryjne szampony, dzięki dużej ilości silikonów, dają efekt gładkości i połysku, ale jednocześnie obciążają włosy.
3. Szampon bazowy nie zawiera żadnych substancji zapachowych i koloryzujących, jako delikatny szampon odpowiedni jest nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry głowy oraz dla dzieci.
Szampony naturalne doceniane są za ich działanie myjące, które nie obciąża włosów. Ich zadaniem jest delikatnie umyć włosy. Ze względu na opisane różnice nie wszystkim odpowiada efekt jaki daje mycie szamponem naturalnym, zdarzają się też osoby, które potrzebują szamponu z silniejszymi detergentami. Aby zwiększyć komfort stosowania szamponu naturalnego można np.:
- dodać Kompleks silikonowo malinowy, według ilości podanej tutaj: http://www.biochemiaurody.com/sklep/a-silicones.html
- stosować po umyciu odżywki do włosów;
- myć włosy na zmianę raz szamponem naturalnym, raz tradycyjnym lub jedno mycie zrobić szamponem tradycyjnym, drugie naturalnym.
Warto również wiedzieć, że baza szamponu jest na tyle uniwersalna i delikatna, iż może być on stosowany również jako bezzapachowy żel do mycia ciała i twarzy. Nie jest to gotowy kosmetyk tylko surowiec, który można stosować w stężeniu do 100% jak również jako element formuły.
NA WYPADANIE WŁOSÓW, ŁUPIEŻ I PRZETŁUSZCZANIE najlepiej zastosować tzw. ‘wcierki’ czyli odpowiednie płyny wcierać w skórę głowy. http://biochemiaurody.com/sklep/lotioneclipta.html
Z naszej oferty najlepszym produktem na wymienione problemy jest Zestaw PŁYN WZMACNIAJĄCY DO WŁOSÓW oparty na kompleksie ziół (lawenda, ekstrakt z eclipty i rozmarynu, koncentrat z lukrecji), z dodatkiem witaminy B3 oraz kompletu aminokwasów zawartych w drożdżach piwnych, które zapobiegają wypadaniu oraz stymulują cebulki włosów do wzrostu. Dodatkowo płyn łagodzi i regeneruje podrażnioną i łuszczącą się skórę głowy, zmniejsza przetłuszczanie się oraz pielęgnuje samo włókna włosa, chroniąc przed płowieniem i przedwczesnym siwieniem, jednocześnie dodając włosom blasku i grubości. Płyn wzmacniający do włosów można stosować codziennie w okresie wzmożonego osłabienia włosów, a następnie 1-2 razy w tygodniu. Do wcierania w skórę głowy wykorzystać można również Zestaw - Tonik z kwasem BHA 2% oraz hydrolaty np. Hydrolat lawendowy, oczarowy, z zielonej herbaty.JAK WYKONAĆ ‘WCIERKĘ’:
- ‘Wcierki’ najczęściej wykonujemy przed umyciem włosów, wykonując jednocześnie delikatny masaż. Najlepiej pozostawić płyn na włosach na okres minimum 1 godziny lub na całą noc. Aby zwiększyć wnikanie składników pielęgnacyjnych w głąb mieszków włosowych, można nałożyć na włosy plastikowy czepek i zawinąć głowę ręcznikiem. Na wysuszone końce włosów, można jednocześnie nałożyć Masło kokosowe. Po określonym czasie, umyć włosy szamponem.
- Inna metoda to wcierać niewielką ilość płynu po umyciu i pozostawić bez spłukiwania.
MOJE WŁOSY SĄ PRZESUSZONE, ZNISZCZONE I STRASZNIE SIĘ ELEKTRYZUJĄ – co robić?
W takiej sytuacji polecić możemy wcieranie w suche włosy olejów oraz silikonu roślinnego. Trzeba pamiętać, aby robić to bardzo, bardzo oszczędnie, czyli dosłownie 2-3 krople oleju/silikonu lub nawet 1 kropla jeśli włosy są krótkie. Najlepiej rozetrzeć olej między palcami i następnie delikatnie nakładać na włosy, metodą muskania i przesuwania pasm włosów pomiędzy palcami. Tak aby olej rozprowadzić równomiernie, wtedy jest szansa, że nie obciążymy włosów i nadal będą świeże, a nie tłuste Do wcierania w suche włosy wykorzystać można:
1. Czysty olej lub mieszanki różnych olejów, odpowiednie będą np. Masło kokosowe, Olej Monoi,Olej arganowy, Olej tsubaki, Olej z owoców rokitnika, Olej śliwkowy, Olej jojoba, Olej z awokado, Olej z nasion rzodkwi. http://biochemiaurody.com/sklep/o-butters-oils.html
2. Silikon roślinny czyli tzw. ‘jedwab w płynie’, który wygładza i nawilża włókno włosa. http://biochemiaurody.com/sklep/a-silikonroslinny.html
3. NAJLEPIEJ wybrany olej (lub mieszankę olejów) + silikon roślinny w ilości do 50%. Wymienione surowce mieszamy w stosunku 1:1, czyli jedna porcja oleju + 1 porcja silikonu roślinnego, co znacznie zmniejszy odczucie tłustości oleju po aplikacji i nada włosom jedwabistość. http://biochemiaurody.com/sklep/a-silikonroslinny.html http://biochemiaurody.com/sklep/o-butters-oils.html
OLEJE W PIELĘGNACJI WŁOSÓW
http://biochemiaurody.com/sklep/o-butters-oils.html
W przypadku pielęgnacji włosów olejami CIEPŁO zwiększa efektywność ich działania. Nie ma więc znaczenia czy aplikujemy olej na suche czy wilgotne włosy, natomiast jeśli po aplikacji dodatkowo nałożymy na włosy czepek lub ciepły ręcznik to efektywność takiej kuracji wzrasta. Dobrze jest do oleju dodać SILIKON ROŚLINNY co znacznie zmniejszy odczucie tłustości i nada włosom jedwabistość. Wybrany olej (lub mieszankę olejów) mieszamy z Silikonem roślinnym w stosunku 1:1, czyli jedna porcja oleju + 1 porcja silikonu roślinnego. http://biochemiaurody.com/sklep/a-silikonroslinny.html
JAK STOSOWAĆ OLEJE W PIELĘGNACJI WŁOSÓW?
Oleje można stosować w różny sposób np.:
1.» Jako olejek pielęgnujący końcówki włosów, odpowiedni do stosowania zarówno na suche i mokre włosy, bez spłukiwania (nabrać odrobinę oleju, rozgrzać i rozetrzeć między palcami, następnie wmasować w końce włosów, nie spłukiwać). Przydatna porada: Używaj olejku oszczędnie, aby nie przetłuścić i zbytnio nie obciążyć włosów.
2.» Jako maska do włosów, stosowana przed umyciem. W suche, nieumyte jeszcze włosy i skórę głowy wmasować olej, zawinąć włosy w foliowy czepek i/lub ręcznik, trzymać na włosach przez ok. półgodziny do godziny i następnie umyć włosy szamponem. Przydatne porady:
- W przypadku problemów ze zmyciem oleju, wylej porcję nierozcieńczonego szamponu na dłonie, rozetrzyj i wmasuj w suche włosy i następnie zmocz włosy wodą i umyj jak zwykle.
- Porcję oleju można również przed nałożeniem na włosy, wymieszać z dowolnym zestawem na Olejek myjący, co ułatwi późniejsze spłukanie oleju z włosów.
JAKIE OLEJE I MASŁA WYBRAĆ DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW?
# Przy łuszczącej się, suchej skórze głowy do wcierania w skórę głowy - Zestaw - Serum-olejek LEMON, Masło kokosowe, Olej Monoi, Olej jojoba, Olej z Awokado, Olej tsubaki, Olej z nasion rzodkwi
# Jako bardziej treściwe odżywki oraz preparaty nawilżające na końcówki włosów - Masło kokosowe, Olej Monoi,Olej arganowy, Olej tsubaki, Olej z owoców rokitnika, Olej śliwkowy, Masło shea, Olej jojoba, Olej z awokado, Olej z nasion rzodkwi.
ŻEL HIALURONOWY W PIELĘGNACJI WŁOSÓW
Wszystkie żele hialuronowe można stosować również w pielęgnacji włosów lub skóry głowy, oto przykładowe sposoby:
» Jako żel nawilżający do włosów, zwłaszcza na końcówki włosów (można nakładać kilkakrotnie na suche lub wilgotne włosy, bez spłukiwania).
» Jako żel wcierany w skórę głowy, kwas hialuronowy małocząsteczkowy przyśpiesza porost włosów (wcierać po umyciu w skórę głowy, bez spłukiwania).
Do pielęgnacji włosów i skóry głowy polecamy głównie:
- Potrójny żel hialuronowy 1.5%
- Zestaw - Łagodzący żel hialuronowy z pantenolem 5%
- Zestaw - Żel hialuronowy 5xHA 3%
‘WŁOS W PŁYNIE’ czyli LEKKIE ODŻYWKI BEZ SPŁUKIWANIA.
Do wyboru mamy następujące produkty:
1. Zestaw Mleczko odżywcze do włosów http://www.biochemiaurody.com/sklep/milk-silk.html
MLECZKO ODŻYWCZE oparte jest na proteinach migdałowych o działaniu nawilżającym i kondycjonującym włosy, wzbogaconej keratyną roślinną (5%), ceramidami i pantenolem, które reperują, pogrubiają i wzmacniają włókno włosa. Mleczko odżywia, odbudowuje i pielęgnuje włosy bez nadmiernego obciążenia. Mleczko można również rozcieńczać np. wybranym hydrolatem.
2. Zestaw Mikstrura ochronna do włosów http://biochemiaurody.com/sklep/lotion-hair.html
MIKSTURA OCHRONNA zapewnia naturalną ochronę włosów przed płowieniem koloru i uszkodzeniami wywoływanymi przez promieniowanie UV, zabiegi fryzjerskie i chlorowaną wodę. Jest to produkt znacznie lżejszy od zestawu na Mleczko jedwabne do włosów. Oparta jest na keratynie (2.5%), jedwabiu oraz na kompleksie roślinnych składników (woda lawendowa i ekstrakt z ekologicznego rozmarynu), które chronią kolor naturalnych i farbowanych włosów przed płowieniem, zapobiegają przedwczesnemu siwieniu oraz wzmacniają włókno włosa.
3. HYDROLATY stosowane jako lekkie mgiełki do włosów np. Hydrolat lawendowy, Hydrolat z czarnej porzeczki EKO, Hydrolat z kwiatu lipy EKO, Hydrolaty z pszenicy samopszy EKO, Hydrolat z zielonej herbaty EKO, Sok z aloesu 100% EKO http://biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
Do aplikacji wymienionych produktów polecamy wykorzystać BUTELKĘ Z ATOMIZEREM, która umożliwi rozpylanie płynów w postaci drobnej mgiełki. http://biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza