czwartek, 18 lutego 2021

Co to jest 'Dwufazowy nawilżacz'?

Dwufazowy nawilżacz to pojęcie wprowadzone przez Barbarę Kwiatkowską (biotechnologa i autora książek o pielęgnacji skóry). Oznacza rodzaj kosmetyku, który jest odpowiednikiem kremu, ale bez dodatku emulgatora. To połączenie:

-  fazy wodnej - żelu hialuronowego 

- z fazą tłuszczową - olejkiem lub serum olejkiem.

Nawilżacz ten nie zawiera emulgatora, dlatego obie fazy nie mogą się połączyć na stałe, po czasie będą się rozwarstwiać (nie da się przecież zmieszać wody z olejem). Taką mieszankę trzeba robić tuż przed użyciem. Na zagłębieniu dłoni dajemy kilka kropli żelu + kilka kropli olejku, mieszamy na jednolitą masę i nakładamy na twarz, szyję i dekolt.

Forma dwufazowego nawilżacza ma taką przewagę nad kremem, że możemy go dopasowywać do potrzeb swojej skóry w danym momencie oraz naszych prefencji, czyli regulować ilość fazy wodnej i tłuszczowej. Jeśli masz skórę suchą, ściągniętą, odwodnioną dodaj więcej olejku. Jeśli natomiast męczy cię nadmiar sebum, czyli cera jest przetłuszczająca, świecąca, ale też potrzebuje nawilżenia dodaj więcej żelu.

Oprócz tego możemy zmieniać rodzaje żelu hialuronowego, wybierać różne olejki, a nawet mieszać dwa lub trzy. W ten sposób otrzymujemy różnego rodzaju nawilżacze.

Wszystkie zestawy na żele hialuronowe w naszej ofercie są odpowiednie do dwufazowego nawilżacza >> https://biochemiaurody.com/sklep/o-gels.html

Wszystkie olejki roślinne >> https://biochemiaurody.com/sklep/o-butters-oils.html 

oraz Serum olejki >> https://biochemiaurody.com/sklep/o-serums.html

w naszej ofercie są odpowiednie do aplikowania według metody dwufazowego nawilżacza.

UWAGA! Serum o konsystencji wodnistej NIE NADAJE SIĘ do dwufazowego nawilżacza. 


Kiedy aplikować dwufazowy nawilżacz?

Dwufazowy nawilżacz można stosować rano lub wieczorem, według uznania. Można również dwa razy dziennie, bo nawilżania nigdy za dużo.

Jest to np. doskonała ostatnia wartswa w pielęgnacji wieczornej zamiast kremu. Pełni wtedy funkcję 'nawilżającej kołderki' zamykającej pielęgnację.

Jeśli ktoś chce połączyć krem i dwufazowy nawilżacz, co również jest prawidłowe, wówczas najpierw nakładamy naszą mieszankę oleju i żelu, potem krem.

Dzięki takiej aplikacji olejków oraz serum olejków:

- zmniejszamy uczucie tłustości przy ich aplikacji;

- przyspieszamy ich wchłanianie;

- zapewniamy skórze lepsze nawilżenie.


Czy do nawilżania potrzebny jest olej, nie wystarczy sam żel? 

Otóż często nie wystarcza. Nawilżanie, wbrew pozorom, nie polega tylko na dostarczaniu skórze wody. Potrzebne jest również natłuszczanie, dzięki któremu woda nie będzie uciekać z naskórka.

Najbardziej zęwnętrzna warstwa naskórka to bariera lipidowa naszej skóry, która chroni nas przed niekorzystnym czynnikami zewnętrznymi, ale również uciekaniem naturalnej wilgoci z wnętrza skóry. Jeśli jest uszkodzona, nieszczelna to mimo dostarczania skórze wody i tak mamy problem z odwodnieniem, tak jakbysmy nalewali wody do pęknietego naczynia.

Proces nawilżania opiera się na dwóch działaniach: dostarczanie skórze wody oraz uszczelnianie bariery lipidowej, czyli zapewnienie składników tłuszczowych. 

Stąd nazwa dwufazowy nawilżacz, czyli dwie fazy, które dają dwa podstawowe działania nawilżające.

Stosowanie żelu hialuronowego solo, daje u niektórych lekkie uczucie liftingujące skórę, co jednym się podoba (ułatwia np. nakładanie makijażu), innym nie. Pamiętajcie tylko, że żele hialuronowe używane samodzielnie nigdy nie powodują odwodnienia, mogą jedynie niewystarczająco nawilżać. Dlatego wiele osób woli łączyć je z olejami.Czy mogę stosować olej i żel hialuronowy osobno, bez mieszania?

Oczywiście, że można, trzeba tylko zachować odpowiednią kolejność. Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku i dopiero potem nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

Dlaczego nie na odwrót? Ponieważ jeśli na żel nałożymy olejek lub serum olejek najczęściej żel zaczyna się wałkować.Na filmie łączymy Serum olejek 3xROSE
+ Żel hialuronowy 6XHA 5%
Oglądaj tutaj >> 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz