wtorek, 25 stycznia 2022

Przepisy na peelingi do ciała własnej produkcji

Stosując podczas kąpieli peelingi do ciała uzyskujemy wiele korzyści. 
» Najbardziej znany to oczywiście złuszczanie martwego i zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu nasza skóra staje się gładka jak aksamit :-) 
» W czasie ‘peelingowania’ ciała osiągamy jednocześnie typowe korzyści dla masażu: relaks, rozluźnienie mięśni, pobudzenie krążenia. 
» Jeżeli zastosujemy odpowiednie produkty, dostarczymy skórze również składników pielęgnacyjnych. 
» Dodatkowa korzyść to własnoręczne wykonanie peelingu z tego, co mamy w kuchni ‘pod ręką’, da nam satysfakcję i możliwość stworzenia produktu, który NAM najbardziej odpowiada. 

Ponieważ wieczory to dobra pora, żeby zadbać o siebie, a jednocześnie zrelaksować się, więc zachęcamy do produkcji własnego peelingu ;-) 

 JAK DZIAŁAJĄ PEELINGI DO CIAŁA?
 # wygładzają skórę, 
# poprawiają krążenie, 
# zwiększają efektywność nakładanych po umyciu produktów pielęgnacyjnych, 
# działają ujędrniająco, # są pomocne w kuracji przeciw cellulitowi i rozstępom, 
# pomagają przy problemach z rogowaceniem okołomieszkowym skóry, czyli tzw. gęsią skórką często występującą na ramionach lub udach. 

Wykorzystując surowce ze sklepu BiochemiaUrody.com oraz produkty, które są zwykle dostępne w kuchni, można z łatwością i w krótkim czasie stworzyć świetny i naturalny peeling do ciała własnej produkcji. Peeling do ciała wykonany według podanych instrukcji będzie się dobrze spłukiwał ze skóry, bez pozostawiania tłustej warstwy. Skóra po zabiegu i spłukaniu wodą będzie gładka i lekko nawilżona, bez nadmiernego wrażenia tłustości. 

SUROWCE z BiochemiaUrody.com 
Do wykonania peelingu do ciała potrzebujemy koniecznie jako bazy dowolnego zestawu na Olejek myjący. Wybierając zestaw na Olejek myjący możemy kierować się jego zapachem i działaniem lub wybrać wersję bezzapachową. Wszystkie, oferowane zestawy na Olejki myjące znajdziesz >> TUTAJ 

Surowce dodatkowe, które można wg. uznania zastosować (lub można je pominąć i wykonać wersję podstawową peelingu): 
# Puder bambusowy 100%; 
# Błoto termalne z siarką; 
# Węgiel aktywny EKO; 
# Wybrane oleje lub masła roślinne – dodawane w niewielkiej ilości, aby wzbogacić działanie peelingu; # Zestawy na Maseczkę błotną lub morską. 

 PRODUKTY Z KUCHNI 
 Do wykonania peelingu z produktów dostępnych powszechnie w kuchni potrzebujemy przede wszystkim cukier lub sól. 
 A) CUKIER Odpowiedni jest zwykły biały cukier lub cukier z trzciny cukrowej. Bardziej polecany jest cukier trzcinowy, z którego pozyskiwany jest kwas glikolowy - jeden ze złuszczających kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), cukier ten jest więc skuteczniejszy w wygładzaniu skóry aniżeli znany nam powszechnie cukier z buraków cukrowych. Cukier działa również nawilżająco. 

 B) SÓL Można wybrać sól gruboziarnistą, białą sól lub jeszcze korzystniej sól morską, nieoczyszczoną, która zawiera więcej cennych minerałów ujędrniających skórę. Trzeba uwzględnić jednak, iż sól może podrażniać skórę i powodować szczypanie jeśli mamy jakiekolwiek zadrapania na skórze. Sól nie wykazuje działania nawilżającego, tak jak cukier, natomiast działa bardziej antyseptycznie. Wersja na bazie soli nie jest polecana do skóry wrażliwej. 

 C) CUKIER + SÓL Możemy również zastosować cukier i sól jednocześnie, mieszając je w dowolnych proporcjach. 


 D) INNE DODATKI 
Opcjonalnie, czyli wg. uznania, można także wykorzystać jako dodatki: 
- mieloną kawę w proszku, 
- kakao w proszku, 
- przyprawy w proszku np. cynamon, imbir, kardamon, goździki, 
- sproszkowane zioła np. liść mięty, 
- naturalny miód. 

 BAZA PEELINGOWA 
 Co jest nam potrzebne do wykonania bazy peelingowej? 
# Zestaw na Olejek myjący ze sklepu BiochemiaUrody.com – 1 szt, 
# Cukier lub sól ze sklepu spożywczego, 
# Czysty, suchy szklany słój lub plastikowy pojemnik z szerokim wlewem o pojemności 250-300 ml np. pojemnik na żywność w postaci słoika, 
# Duża łyżka stołowa. 
 Wykonanie bazy peelingowej: 
1 - W pierwszej kolejności wykonujemy zestaw na Olejek myjący zgodnie z instrukcją podaną na stronie BiochemiaUrody.com 
2 - Następnie do wybranego opakowania wlewamy cały, już gotowy olejek myjący. 
Do oleju dodajemy łyżką cukier lub sól (ok. 150g). Ilość cukru lub soli nie jest tak istotna, zależy bowiem od tego, czy wolimy peelingi bardziej gęste, czy bardziej rzadkie i płynne. Przykładowo 150g cukru to ok. ¾ szklanki, 10g soli, to jedna, duża łyżka stołowa. Dodajemy do oleju taką ilość cukru lub soli, aby po wymieszaniu powstała gęsta masa, w której na dnie słoja osadza się sól lub cukier przykryty warstewką odżywczego dla skóry oleju. Jeśli mamy zamiar wzbogacać bazę pilingową dodatkowymi składnikami, warto zmniejszyć ilość cukru lub soli i zostawić miejsce na dodatki.

WZBOGACONE WERSJE PEELINGÓW 
 Dodatkowe składniki, dodajemy do bazy peelingowej według naszego upodobania i ich dostępności. Mamy tutaj szerokie pole do fantazji, za każdym razem możemy tworzyć nowe wersje peelingów. Peelingi możemy wzbogacić jednym składnikiem lub kilkoma naraz. 

 Do BAZY PEELINGOWEJ możemy dodać: 
 A) Z OFERTY BIOCHEMIAURODY.COM 
- 1 łyżkę Pudru bambusowego, zmniejsza to tłustość peelingu i dodaje gęstości oraz lepszego poślizgu podczas nacierania ciała. 
- 1 łyżkę Węgla aktywnego EKO - zwłaszcza w przypadku skóry zanieczyszczonej, skłonności do wyprysków. 
- 1-2 łyżki dodatkowego oleju roślinnego, olej wybieramy pod względem jego działania. 
Przykładowo przy problemach naczynkowych można wybrać Olej z kocanki, przy problemie wyprysków na ciele – Olej tamanu. 
- 1-2 łyżki Błota termalnego z siarką lub uprzednio wykonanego zestawu na Maseczkę w proszku, w wersji błotnej lub morskiej, w zależności od typu skóry. 

B) Z KUCHNI: 
- 1 łyżeczkę naturalnego miodu, który nawilży skórę, 
- 1 łyżkę stołową przypraw, które nadadzą peelingowi korzenny zapach np. imbir, kardamon, goździki, cynamon. Przyprawy można dowolnie zmieszać lub wybrać tylko jedną. 
- 1 łyżkę stołową sproszkowanego liścia mięty, jeśli lubimy miętowe zapachy. 
- 1 łyżkę sproszkowanego kakao, które zwiększy właściwości pielęgnacyjny peelingu. 
- 1-2 łyżki suchej, zmielonej kawy w proszku, aby poprawić krążenie i zwiększyć działanie ujędrniające peelingu. 

PRZECHOWYWANIE I TRWAŁOŚĆ 
Podczas użytkowania peelingu należy go zawsze dokładnie zakręcać po użyciu i uważać, by do słoika nie dostał się nadmiar wody. Peeling należy zużyć w ciągu 1-2 miesięcy. 

 Konsultacja: Barbara Kwiatkowska - mgr biotechnologii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz