czwartek, 28 czerwca 2018

Naturalna ochrona przeciw promieniowaniu IR i HEV.

"Czym jest promieniowanie UVB i UVA, na pewno już wiesz. Warto jednak pamiętać, że światło słoneczne emituje nie tylko promieniowanie UV (ultrafioletowe).
Okazuje się, że to bardzo świeży temat. Dopiero od niedawna naukowcy zaczęli badać, jaki wpływ na ludzi mają pozostałe typy promieniowania słonecznego.
UV (Ultraviolet) – promieniowane ultrafioletowe, czyli znane nam UVB i UVA.
VIS (Visible Light) – promieniowanie widzialne, którego część stanowi promieniowanie niebieskie (HEV).
IR (Infrared) – promieniowanie podczerwone. Zapamiętaj te oznaczenia, już w sezonie letnim 2018 spotkasz je na wielu produktach z filtrami."

Tak radzi Barbara Kwiatkowska w swojej nowej książce 'Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku' i rzeczywiście określenia IR oraz HEV stały się popularne tego lata. Czy to coś groźnego, czy trzeba się przed tym promieniowaniem chronić?


PROMIENIOWANIE SŁONECZNE TO NIE TYLKO UV
Promieniowanie słoneczne głównie jest kojarzone z zakresem UVB i UVA. Jednakże zakres UV stanowi tylko 5% światła słonecznego jakie dociera do ziemi. Pozostałe 50% stanowi światło widzialne (VIS), a 45% światło podczerwone (IR). Najnowsze badania wskazują, że te typy promieniowania również mają wpływ na skórę i przyczyniają się do fotostarzenia, co dawniej nie było brane pod uwagę.
# IR - promieniowanie podczerwone - ma najdłuższe fale i potrafi wnikać głęboko w skórę zwiększając jej nagrzanie. Powoduje generowanie wolnych rodników, rozszerzanie naczynek i degradację cennego kolagenu. Przed IR chronią filtry mineralne oraz wybrane naturalne składniki
# HEV - Promieniowanie niebieskie (blue light) - stanowi część światła widzialnego. Generuje go nie tylko słońce, ale również jest emitowane przez otaczające nas codziennie telefony komórkowe, tablety, telewizory, komputery, a także nowe żarówki. W ten sposób dobowa dawka tego promieniowania uległa w ostatnich czasach znacznemu wzrostowi, co ma wpływ również na skórę. Sprzyja powstawaniu dużej ilości wolnych rodników, które niszczą skórę, tworzeniu stanów zapalnych w skórze oraz przebarwień pigmentacyjnych.
Podobnie jak promieniowanie UVA, zarówno IR i HEV działają tak samo przez cały rok oraz nie dają natychmiast odczuwalnych efektów działania, dlatego na co dzień nie czujemy, że do nas docierają, ale ich dawki kumulują się latami z czasem pogarszając stan skóry.

OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM IR oraz HEV

Jak zawsze staramy się wprowadzać wszelkie kosmetyczne nowości i odkrycia, dlatego pojawił się u nas nowy surowiec określany mianem GLOBALNEGO PROTEKTORA.
Jest to EKSTRAKT z BUDLEJA, czyli roślinny składnik z kwiatu omżynu lekarskiego, potocznie zwany - Budleja Dawida lub krzew motyli.

Oferowany ekstrakt z budleja jest standaryzowany na zawartość dwóch aktywnych związków verbakozydu (15%) i echinakozydu (3%), które pełnią funkcję naturalnej tarczy przeciwsłonecznej.
Ekstrakt z budleja to:
» Naturalny filtr przeciwsłoneczny, chroni przed skutkami działania promieniowania z zakresu UVB, HEV i IR.

» Zwiększa efektywność działania kosmetyków z tradycyjnymi filtrami.

» Posiada właściwości antyoksydacyjne, chroniąc przed wolnymi rodnikami.

» Chroni przed objawami fotostarzenia skóry, w tym:

- zapobiega tworzeniu plam pigmentacyjnych,

- chroni macierz komórkową przed rozkładem kolagenu i elastyny.

» Zmniejsza podrażnienie, zaczerwienienie i reaktywność skóry.

Więcej informacji na temat ekstraktu z budleja znajdziecie tutaj >> https://www.biochemiaurody.com/slownik/budlejaHEV.html

Składnik obecny w następujących produktach:
Zestaw - Serum ochronne ANTIOX z filtrami http://biochemiaurody.com/sklep/serum-antyUV.html


Inne surowce w ofercie sklepu Biochemiaurody.com, które wykazują ochronę przed działaniem promieniowania IR, HEV i VIS to:
- Tlenek cynku mikronizowany - obecny w zestawie na Krem ochronny anty-UV i w zestawie na Puder bambusowy anty-UV - https://www.biochemiaurody.com/sklep/o-anty-UV.html
- Niacynamid - witamina B3
- Kwas glicyryzynowy
- Witamina C - stabilna forma olejowa i etylowany kwas askorbinowy - obecne np. w zestawach na boostery z witaminą C - https://www.biochemiaurody.com/sklep/o-boosters.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz