niedziela, 5 sierpnia 2018

Biochemia urody męskiej

Surowce kosmetyczne nie mają podziału na płeć.
Skórę powinno się pielęgnować uwzględniając jej potrzeby, a nie płeć. Cera u mężczyzn również może być sucha, tłusta lub wrażliwa i delikatna, natomiast zmarszczki powstają u wszystkich w ten sam sposób.
Skóra kobiet i mężczyzn potrzebuje dokładnie tych samych składników aktywnych.
Serie męskie to tylko marketing, jak się okazuje sam skład kosmetyków jest dokładnie taki sam, różni je często tylko zapach, który i tak nie wpływa na pielęgnacje tylko wrażenia przy aplikacji, oraz kolorystyka opakowania.

Porady, które podajemy na blogu i Facebooku dotyczą ogólnie ludzkiej skóry ;) Nie dzielimy ich ze względu na płeć. Każdy potrzebuje odpowiednich produktów myjących, tonizowania i tych samych filarów pielęgnacji.
Bardzo wielu naszych klientów to mężczyźni, który piszą do nas z prośbą o poradę co stosować.

PIELĘGNACJA PO GOLENIU
Jedyne specyficzne produkty skierowane dla mężczyzn dotyczą pielęgnacji po goleniu zarostu twarzy.
Na podrażnioną skórę po goleniu wielu Panów stosuje hydrolaty o działaniu łagodzącym. Wybór zależy od upodobań zapachowych, jedni panowie lubią np. zapach lawendy, inni wolą bardziej neutralne zapachy.
Aromaty naszych hydrolatów oraz ich działanie opisujemy w tym zestawieniu:
http://www.biochemiaurody.com/vademekum/hydrosols-comparison.html

Łagodzące działanie po goleniu mają głównie: lawenda, lipa, kocanka, zielona herbata, geranium, werbena, czystek, oczar lub aloes.
https://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html

 Hydrolaty jako płyn po goleniu można stosować na dwa sposoby:
- przetrzeć skórę po goleniu płatkiem kosmetycznym dobrze nasączonym hydrolatem lub,
- jeśli jakiś pan nie chce 'bawić się w używanie płatków" można nalać hydrolat w zagłębienie dłoni, jak płyn po goleniu i wklepać dłońmi płyn w skórę.

Zaletą hydrolatów jest fakt, że nie zawierają one alkoholu, ani sztucznych środków zapachowych, które tylko podrażniają skórę po goleniu.

Można również do hydrolatu dodać wybraną esencję np. do skóry wrażliwej o działaniu łagodzącym, aby wzbogacić działanie tak przygotowanego płynu po goleniu:
https://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolat-toners.html

Dodatkowo mamy panów stosujących po goleniu zestaw na Żel hialuronowy z pantenolem oraz
olej tamanu punktowo na zacięcia.

Na drugi dzień po goleniu można wieczorem przetrzeć skórę zestawami na Tonik z
kwasami AHA/BHA 10% lub Tonik z kwasem BHA 2%, zapobiegnie to
wrastaniu włosów po goleniu i stanom zapalnym.

Jeśli dany pan ma bardzo wrażliwą skórę, polecamy wtedy wybrać zestaw  na Tonik z kwasemi migdałowym i szikimowym lub Tonik z kwasem BHA 2% bez alkoholu.

Przy codziennym goleniu, tonik z kwasami używa się rano lub wieczorem w zależności od tego, kiedy się goli. Jeśli wieczorem, to stosuje się tonik z kwasami rano na drugi dzień. Jeśli goli się każdego dnia rano, to stosuje się tonik z kwasami w tym samym dniu wieczorem.

PRODUKTY DO GOLENIA
W naszej ofercie nie posiadamy specjalnych kremów lub pianek do golenia, natomiast oferujemy naturalne surowce do mycia, które niektórzy panowie używają również do golenia.
Aby zredukować stany zapalne po goleniu, ważnym jest umycie twarzy PRZED goleniem.

Zarówno do mycia przed goleniem, jak również jako środki poślizgowe podczas golenia sprawdzają się:
- Mydło w kostce naturalne
- Żelowa baza myjąca EKO

- Mydło kastylijskie w płynie EKO
- Zestaw na Olejek myjący - drzewko herbaciane
https://www.biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html

 PIELĘGNACJA BRODY
Panowie, którzy noszą brodę pytają często o olejki do jej pielęgnacji. W tym względzie sprawdzają się naturalne oleje jakie oferujemy, które są polecane do włosów. Świetnie sprawdza się np. Olej TSUBAKI,  JOJOBA oraz arganowy - są to lekkie oleje, a jednocześnie bardzo odżywcze dla włosów, dodatkowo niemal bezzapachowe co dla wielu panów jest zaletą.
Można je stosować pojedynczo lub zrobić sobie mieszankę, wszystkie oleje w naszej ofercie można mieszać w dowolnych proporcjach.

UNIWERSALNY PRODUKT DO MYCIA
Panom, którzy lubią proste rozwiązania, polecamy Szampon bazowy EKO, którym można umyć ciało, włosy i twarz.

W tekście przedstawiamy minimalny program pielęgnacji dla panów, według życzenia każdy pan może rozszerzać swoją pielęgnację stosując oferowane przez nas zestawy i surowce. Każdy z nich nadaje się również w pielęgnacji skóry męskiej, należy go tylko dobrać do konkretnych potrzeb skóry.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza