czwartek, 16 kwietnia 2020

Jak wykonać zestaw na Serum-olejek RENEW (retinol+wit.C)?

Fotorelacja czyli krok po kroku robimy Zestaw na  Serum-olejek RENEW (retinol+wit.C)


1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com


- Do pustej, plastikowej butelki przelej ostrożnie wszystkie oleje z dużych probówek:  Skwalan, Olej arganowy i Silikon roślinny i wymieszaj całość.


- W dalszej kolejności bardzo ostrożnie i dokładnie przelej do butelki Retinol i Witaminę C w płynie. Następnie dodaj Olej z rokitnika. Według życzenia można dodać do Serum całą porcję Oleju z rokitnika lub tylko jego część np. połowę probówki lub tylko kilka kropli.

- Przelewając do butelki kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli. Na koniec dokładnie zamieszaj całość przez kilkanaście sekund.
6 - Następnie przesyp cały Puder ze złotem i dokładnie wymieszaj całość przez kilka minut. Złoto wymiesza się z olejami na zasadzie zawiesiny. 


Produkt po wykonaniu należy wstrząsać przed użyciem! Pamiętaj, że dodatek złota to nie obowiązek, jeśli nie życzysz sobie tego dodatku możesz go pominąć, a puder można zużyć samodzielnie jako puder rozświetaljaco-matujący do twarzy.


- Na butelkę z gotowym serum naklej nową etykietkę z nazwą produktu, na datowniku natnij datę ważności. Serum jest gotowe do użytku!Postać wykonanego produktu:
Płynny olejek o pomarańczowym kolorze z osadem.


Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:
ok. 12 miesięcy od daty zakupu. Wykonane serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.


Pełną instrukcjw wykonania oraz informacje jak stosować serum znajdziesz tutaj >> https://www.biochemiaurody.com/vademekum/instrukcje/Instr.Serum%20Renew.html

3 komentarze:

 1. Czy mają Państwo w planach formułę serum RENEW (bez witaminy C) z większą zawartością retinolu? Stosuję RENEW od dość dawna i uwielbiam to serum, tym bardziej, że jako jedno z niewielu nie zawiera skwalanu, którego moja skóra nie toleruje, ale chciałabym zacząć używać czegoś silniejszego. W Was cała moja nadzieja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Retinol może być oferowany w maksymalnym stężeniu 1%. Oferujemy Booster RR2%, który zawiera 2% retinoidów, czyli dwie różne formy witaminy A, dzięki temu stężenie mogło być wyższe. Silniejszego produktu niż booster już nie da się oferować, gdyż 1% retinolu i 1% retinoidu to maksymalne stężenia tych składników, wyższych NIE zaleca się stosować. Warto też pamietać, że plusem samodzielnie robionych zestawów jest to, że w pewnym dopuszczalnym zakresie mozna je zmieniać i dopasowac do swoich potrzeb. Jeżeli nie odpowiada Pani skwalan w zestawie na Booster RR mozna go zastąpic innym olejem o podobnym działaniu, dodając taką samą ilość.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno zaopatrzę się w booster!

   Usuń