środa, 24 sierpnia 2016

Jak walczyć z przebarwieniami skóry?

Wszyscy kochamy słońce … ale nie lubimy przebarwień  i nierównomiernego kolorytu skóry.  Dlatego  często szukamy ratunku i chcemy wyrównać kolor naszej  skóry. Przebarwienia to niestety problem wielu kobiet. Przeczytaj jak  powstają i co polecamy w walce z przebarwieniami.

Jak powstają przebarwienia
Istnieje kilka przyczyn:
- nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne UV,
- zwiększona ilość wolnych rodników,
- stany zapalne w głębszych warstwach komórek skóry,
- predyspozycje genetyczne,
- zmiany hormonalne (ciąża, menopauza, leki hormonalne).
Wszystko  to prowadzi po czasie do uszkodzenia melanocytów - komórek skóry  odpowiedzialnych za produkcję brązowego barwnika - melaniny. W  rezultacie procesy komórkowe zostają zaburzone i produkcja melaniny  stopniowo ucieka spod kontroli. Barwnik skóry zaczyna być produkowany w  nadmiernych ilościach, co powoduje pojawianie się coraz większej ilości  brązowych przebarwień oraz nierównomierny, poszarzały koloryt skóry.

Na przebarwienia skóry zapracowujemy sobie latami
Warto  pamiętać, że przebarwienia tworzą się latami i to, że ich nie widać od  razu, nie znaczy, że ich nie ma. Wystarczy  obejrzeć stan swojej skóry w  świetle ultrafioletowym i ukazuje się  wszystko, co niewidoczne dla oka.  Można to zobaczyć na bardzo sugestywnym filmie:


Nie zdajemy sobie sprawy, ile zmian  pigmentacyjnych 'siedzi' ukrytych w głębszych warstwach skóry i kiedyś, z  upływem lat, staną się widoczne.
Walka z przebarwieniami  to bardzo długi proces, potrzeba do tego kilku  miesięcy regularnego stosowania produktów rozjaśniających. Poza tym na 100% należy zadbać o ochronę przed słońcem, czyli  codziennie stosować kremy z filtrami. W przeciwnym razie żadna kuracja   na przebarwienia nie pomoże, ponieważ plamy nadal będą ciemnieć oraz  będzie ich przybywać. Tak działa słońce i nic na to nie poradzimy ;-)

Stopniowe usuwanie przebarwień
Naturalnym procesem jest to, że przebarwienia na początku kuracji mogą stać się bardziej intensywne, gdyż wychodzą na wierzch. Dzieje się tak dlatego, iż skóra składa się z wielu warstw jak cebula. Przebarwienia tworzą się głębiej, czyli jak złuszczamy naskórek np.  za  pomocą kwasów (usuwamy zewnętrzne warstwy, jakbyśmy obierali  cebulę;) to  bardziej widzimy przebarwienia. Aż w końcu w miarę dalszych  cyklów  odnowy skóry i złuszczania wierzchnich warstw, które się  przesuwają na  wierzch, warstwy z plamami również ulegną złuszczeniu. Jeśli plamy  są bardziej powierzchniowe to uda się je zlikwidować w  całości, jeśli są  ulokowane głębiej to udaje się je rozjaśnić, gdyż  tylko część warstw skóry z plamami usuwamy.

Cierpliwość popłaca
Przebarwienia  pigmentacyjne jest bardzo trudno usunąć, wymaga to czasu, cierpliwości i  systematyczności. Niektórych przebarwień nie można usunąć w 100%, ale  można je rozjaśnić.
Warto również uwzględnić, iż nie wszystkie przebarwienia są widoczne od razu, niektóre mogą pojawiać się ('wyjść na powierzchnie skóry') po czasie. Dlatego w trakcie kuracji może nam się wydawać, iż przebarwień przybyło w niektórych miejscach. Nie jest to oznaka, iż kuracja nie działa, wręcz przeciwnie. Jeśli postępujemy zgodnie z 3 zaleceniami podanymi poniżej, kuracja na pewno zadziała, musimy tylko cierpliwie i konsekwentnie stosować produkty i zalecenia.

Co polecamy na przebarwienia?

1. Na  przebarwienia polecamy Zestaw Serum rozjaśniające EXTRA - zestaw surowców  kosmetycznych, który został specjalnie skomponowany na takie problemy. Zawiera on aż 7 składników regulujących nadmierną produkcję brązowego barwnika skóry  oraz w bezpieczny sposób rozjaśniających przebarwienia. 
Serum może być stosowane jako stały element pielęgnacji przed długi okres czasu, również w lecie, bez żadnych skutków ubocznych.

2.  Oprócz tego można wspomóc jego działanie stosując wybrany zestaw z  kwasami AHA / BHA / PHA,  które złuszczają i oczyszczają skórę,  przyśpieszając w ten sposób odnowę naskórka. Jesień to dobry czas  na kuracje kwasami, jest to więc dobry moment aby jednocześnie do  pielęgnacji wprowadzić produkt o działaniu rozjaśniającym przebarwienia. 
Zestawienie produktów zawierających kwasy złuszczające znajdziecie TUTAJ. Na dole tabeli ułożone są one według siły działania.

3. Bardzo ważna przy problemach z przebarwieniami jest ochrona  przeciwsłoneczna czyli stosowanie na co dzień kremów z filtrami, w  przeciwnym razie plamy nadal będą ciemnieć, mimo stosowanej kuracji.  Warto chronić się przed  słońcem nie tylko wtedy, kiedy jest upalnie i  czujemy gorące słońce  na twarzy, ale również w pochmurne dni, kiedy  słońce nadal działa  chociaż tego nie czujemy.
Z naszej oferty polecamy tradycyjne produkty z filtrami:
- oraz naturalne surowce chroniące przed słońcem, jeśli ktoś nie życzy sobie stosować tradycyjnych kremów z filtrami.

Podsumowując:  Zestaw na Serum rozjaśniające EXTRA + wybrany zestaw na produkt z  kwasami + koniecznie krem z filtrami na co dzień, unikanie opalania oraz  dużo cierpliwości i regularności w zastosowaniu produktów, a efekty na  pewno będą widoczne :-) 
Składniki rozjaśniające oraz złuszczające  nie niszczą już wyprodukowanego przez skórę barwnika, natomiast regulują  i hamują nadmierną produkcję melaniny w nowo powstających komórkach  skóry, dlatego na pierwsze efekty działania kuracji rozjaśniającej należy zaczekać minimum 4 tygodnie, czyli tyle, ile wynosi średni czas odnowy naskórka.

Inne produkty, które można stosować równocześnie w czasie walki z przebarwieniami to:
- pozostałe zestawy z Azeloglicyną (substancją rozjaśniającą, pochodną  kwasu azelainowego, obecną również w zestawie na Serum rozjaśniające  EXTRA) - Zestaw-Serum AZELO-oliwkowe, Zestaw-Krem anty-trądzikowy  AZELO/BHA,
- zestawy z witaminą C - Zestaw-Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF, Zestaw-Eliksir winogronowy DNA, Zestaw - Serum-olejek z wit.C10
- zestawy z retinolem i retinoidem (witaminą A) - Zestaw-Serum oliwkowe RENEW (retinol+soja), Zestaw-Serum-olejek odmładzający RENEW 1%, Zestaw Serum olejek odmładzający RENEW 2%

Przykładowy program pielęgnacji z zastosowaniem Serum rozjaśniającego EXTRA.
Serum można stosować codziennie, jeden lub dwa razy dziennie rano i/lub wieczorem.
NA DZIEŃ
- Na czystą, przetartą hydrolatem skórę aplikuj porcję Serum delikatnie wklepując w skórę.
- Odczekaj kilka minut i następnie nałóż dowolny krem, dla zwiększenia efektu rozjaśniającego polecamy gotowy krem z filtrami przeciwsłonecznymi. Serum może być wg. życzenia stosowane wymiennie z Serum flavo+C15EF, czyli w jeden dzień można stosować Serum rozjaśniające, w drugi dzień - Serum flavo+C15EF.
NA NOC
- Na czystą, przetartą hydrolatem skórę aplikuj porcję Serum delikatnie wklepując w skórę.
- Odczekaj kilka minut i następnie można nałożyć dodatkowy krem lub potraktować Serum jako jedyny produkt nawilżający.
NA NOC (WERSJA SERUM+TONIK Z KWASAMI)
Tonik można stosować 2-3 razy w tygodniu na noc.
W dni kiedy tonik jest stosowany:
- Po umyciu, przetrzyj skórę tonikiem, odczekaj kilka minut.
- Aplikuj warstwę Serum rozjaśniającego.
- Przy niedostatecznym poczuciu nawilżenia, nałóż na koniec dodatkową warstwę wybranego kremu.

Jak działa zestaw - Serum rozjaśniające EXTRA?
Zestaw-Serum rozjaśniające EXTRA to  kompleksowa kuracja wspomagająca walkę z przebarwieniami skóry,  jednocześnie zapewniająca poprawę stopnia nawilżenia skóry i działanie  regenerujące oraz przeciwzmarszczkowe.
» Redukuje przebarwienia pigmentacyjne skóry (szaro-brązowe plamy) oraz zapobiega tworzeniu nowych plam.
» Ujednolica i rozjaśnia nierównomierny i poszarzały koloryt skóry.
» Spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe skóry, uelastycznia i wygładza.
» Wpływa na wzrost nawilżenia i poprawia barierę lipidową skóry.
» Łagodzi podrażnienia i stany zapalne.
» Działa antyoksydacyjnie,  zwalcza wolne rodniki powodujące przedwczesne starzenie skóry oraz  hamuje i regeneruje zniszczenia skóry powodowane promieniowaniem UV.

Więcej o zestawie - Serum rozjaśniające EXTRA czytaj TUTAJ. 

2 komentarze:

  1. Wiele lat walczyłam z przebarwieniami po silnej inwazji trądziku. Produkty od dermatologa działały średnio, więc zaczęłam się wspomagać Waszymi produktami :) Pamiętam, że tonik z kwasem mlekowym przez dłuższy czas był moim hitem - nie wiedziałam, że tak pięknie i w tak krótkim czasie pomoże mi zaradzić problemowi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za komentarz, cenna podpowiedź dla tych, którzy się zastanawiają jako tonik z kwasami wybrać przy przebarwieniach trądzikowych ;-)

    OdpowiedzUsuń