wtorek, 9 marca 2021

MASCNE - trądzik maseczkowy.

Mascne = mask + acne (maseczka+trądzik),  czyli problem naszych ‘maseczkowych czasów’.

Pojęcie mascne weszło do użycia i staje się niestety coraz bardziej popularne, o czym świadczą chociażby listy od was:

>> „Od noszenia maseczki robią mi się ropne krosty na twarzy, skórę mam podrażnioną i zaczerwienioną. Problem się zaczął jak zrobiło się cieplej.”

A będzie coraz cieplej, co oznacza, że skóra się poci bardziej, produkuje więcej sebum, czyli pożywki dla bakterii jakie mogą się zbierać w naszej maseczce.

MASKI NOSZONE NON STOP POWODUJĄ U WIELU OSÓB TRĄDZIK, PODRAŻNIENIA I PROBLEMY SKÓRNE.

Jak zapobiegać trądzikowi maseczkowemu?

Jeśli jeszcze nie masz takiego problemu, a nosisz maseczkę często - postaw na profilaktykę i zadbaj wczęśniej aby nie zaskoczył ci wysyp na twarzy. Szczególnie jeśli masz cerę tłustą, przetłuszczającą ze skłonnością to zanieczyszczania. Chociaż latem również cery suche mogą się bardziej przetłuszczać, zwłaszcza przy częstym noszeniu maseczek.

>> Dobrą metodą jest stosować maski, które można prać i spryskiwać.

>> Warto też szukać takich, które jak najmniej dotykają twarzy i są wykonane z miękkiego materiału np. już powstały maseczki z jedwabiu.  Takie maski najmniej pocierają skórę i nie są za ciasne dla naszej twarzy.

>> Na ile to możliwe, zdejmuj ją na chwilę z twarzy, aby skóra odpoczęła.


>> Spryskuj maskę od środka Tonikiem BHA 2% + kwas szikimowy albo Tonikiem AHA/BHA 10%. Tylko te dwa toniki z naszej oferty są do tego odpowiednie.

 https://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html

Maskę trzeba spryskać wcześniej, aby zdążyła wyschnąć przed nałożeniem.

>> Pomocne jest też spryskiwanie masek od środka sprayami przedłużającymi trwałość makijażu, tymi na bazie alkoholu, ta metoda również wielu osobom pomaga.

>> Po powrocie do domu, od razu zmywaj makijaż i oczyść skórę, nie czekaj do samego wieczora.

Co robić jeśli moja skóra jest już podrażniona, zaczerwieniona lub pojawił się trądzik?

>> Jeśli skóra jest bardzo podrażniona warto chwilowo odstawić retinol i kwasy lub zmniejszyć częstotliwość ich aplikacji.

>> Jeśli widzisz na skórze formujące się wypryski, które jeszcze nie wyszły na wierzch zastosuj miejscowo Roztwór z kory wierzby 10% i metodę z plasterkiem na noc - https://biochemiaurody.com/sklep/solution-salicylicacid.html

Wieczorem nałóż kilka warstw Peelingu BHA 10% miejscowo na podskórne gule i nie zmywaj, przyklej plasterek i pozostaw na całą noc. Zmyj dopiero rano. Wykonaj taki zabieg kilka razy.

>> Stosuj dwa razy dziennie Serum łagodzące SOS, które pomoże łagodzić podrażnienia:   https://biochemiaurody.com/sklep/serum-sos.htm

>> Nakładaj 2 razy w tygodniu maseczki oczyszczające na bazie błota i glinek. Polecamy zwłaszcza zestaw na Maseczkę błotną, który ma kompleksowy skład. W jednym produkcie mamy zarówno oczyszczające składniki, jak i antybakteryjne oraz łagodzące, czyli działania, które są szczególnie potrzebne po długim noszeniu maseczki.

https://biochemiaurody.com/sklep/mask-mud.html

Maseczka ta jest odpowiednia dla każdego typu cery.

>> Jeśli w danym dniu po zmyciu twarzy, odczuwasz duże podrażnienie skóry, zastosuję po Maseczce błotnej, kurację z Serum SOS.

Jak wykonać maseczkę błotną oglądajcie TUTAJ >> 

https://web.facebook.com/BiochemiaUrodycom/videos/428279605140909

 

1 komentarz:

  1. Żeby tylko trądzik... u mnie non stop opryszczka. To jest masakra... :/

    OdpowiedzUsuń