niedziela, 18 września 2016

PIELĘGNACJA WIECZORNA Z KWASAMI ZŁUSZCZAJĄCYMI, czyli co z czym i w jakiej kolejności.

Przykładowe programy pielęgnacji wieczornej, które opisujemy, oparte są na azjatyckiej metodzie LAYERINGU czyli warstwowym nakładaniu produktów. Na czym polega layering czytaj TUTAJ.
Taka metoda pielęgnacji jest szczególnie polecana przy kuracjach kwasami złuszczającymi lub retinolem, kiedy należy skórze dostarczyć dodatkowych produktów nawilżających i ochronnych.

Kilka uwag ogólnych:
- Każdą pielęgnację wieczorną zaczynamy od dokładnego umycia twarzy, szyi i dekoltu, a następnie aplikacji toniku, którym może być dowolny hydrolat.
- Warstwowe nakładanie produktów wymaga czasu można więc swoją wieczorną pielęgnację rozpocząć już popołudniu (jeżeli nigdzie nie wychodzisz i makijaż już nie jest potrzebny).
- Raz w tygodniu robimy peeling stosując np. Zestaw Peeling drobnoziarnisty lub Zestaw Peeling enzymatyczny. Codziennie podczas mycia można stosować Płatek oczyszczający do twarzy.
- W przypadku trudności z aplikacją kilku warstw, kiedy np. odczuwamy, że kolejne warstwy nie chcą się wchłaniać lub produkty 'wałkują' się na skórze,  pomocne jest spryskiwanie twarzy hydrolatem i wmasowywanie produktu w mokrą skórę. Warto pamiętać, że aplikacja produktów na mocno wilgotną skórę to jedna z najprostszych i najtańszych metod zwiększenia efektywności wchłania nakładanego produktu, beż potrzeby używania specjalistycznych i drogich urządzeń.

# 1. Dla osób z cerą tłustą, trądzikową:
- Po umyciu i tonizowaniu nałożyć wybrany Tonik lub Serum z kwasami.
- Po odczekaniu od kilku do kilkunastu minut (wg. uznania i posiadanego czasu, można również odczekać godzinę jeśli nam to odpowiada) nałożyć zestaw na lekkie serum ochronne Zestaw –Serum AZELO 10%.
LUB - Zestaw specjalnie stworzony na kuracje złuszczające, odpowiedni dla wszystkich rodzajów cer Serum łagodzące SOS 
- Następnie wg. uznania i upodobania można spryskać twarz wybranym hydrolatem, tak, aby skóra była lekko wilgotna, np. Hydrolatem z liści oczaru lub z zielonej herbaty.
- Na jeszcze wilgotną skórę aplikować wybrany olejek lub serum-olejek w połączeniu z żelem hialuronowym, na zasadzie Dwufazowego nawilżacza opisanej na naszej stronie lub według uznania tylko żel hialuronowy.
Który olej jest odpowiedni dla mojej cery => TUTAJ
Polecane Żele hialuronowe:

# 2. Dla osób z cerą suchą lub mieszaną (miejscowo przesuszoną):
- Po umyciu i tonizowaniu nałożyć wybrany Tonik lub Serum z kwasami.
- Po odczekaniu od kilku do kilkunastu minut (wg. uznania i posiadanego czasu, można również odczekać godzinę jeśli nam to odpowiada) nałożyć zestaw na lekkie serum ochronne np. Zestaw - Serum odbudowujące
LUB - Zestaw specjalnie stworzony na kuracje złuszczające, odpowiedni dla wszystkich rodzajów cer Serum łagodzące SOS 
- Odczekać kilka minut, aż produkty się wchłoną i spryskać twarz wybranym hydrolatem, tak, aby skóra była lekko wilgotna, np. Hydrolatem z pszenicy samopszy lub Sokiem z aloesu.
- Na partie przesuszone (pod oczami, na policzki) lub na całą twarz zaaplikować samodzielnie wybrany olejek lub serum-olejek (np. Olej tamanu, Olej z pestek czarnej porzeczki) i po chwili warstwę żelu hialuronowego lub w połączeniu olej + żel na zasadzie Dwufazowego nawilżacza opisanej na naszej stronie.
Który olej jest odpowiedni dla mojej cery => TUTAJ
- Odczekać kilka minut i na koniec nałożyć warstwę wybranego kremu, która jak kołderka przykryje skórę. Polecane kremy to Zestaw -Krem łagodzący z lukrecją lub Zestaw - Krem arganowy.

 Kwas glicyryzynowy (ekstrakt z lukrecji)
 ma łagodzące działanie.
# 3. Dla osób z cerą wrażliwą, delikatną i naczyniową.
- Po umyciu i tonizowaniu nałożyć wybrany Tonik lub Serum z kwasami.
- Po odczekaniu od kilku do kilkunastu minut (wg. uznania i posiadanego czasu, można również odczekać godzinę jeśli nam to odpowiada) nałożyć zestaw na wybrane, lekkie serum ochronne np. Zestaw Serum na okolice oczu i naczynka (na okolice oczu lub na całą twarz)
LUB - Zestaw specjalnie stworzony na kuracje złuszczające, odpowiedni dla wszystkich rodzajów cer Serum łagodzące SOS 
- Odczekać kilka minut, aż produkty się wchłoną i spryskać twarz wybranym hydrolatem, tak, aby skóra była lekko wilgotna, np. Hydrolatem z kwiatu kocanki lub kwiatu lipy
- Na jeszcze wilgotną skórę aplikować samodzielnie wybrany olejek lub serum-olejek (np. Olej z kocanki, Olej z zielonego jęczmienia - wersja limitowana, Olej z pestek czarnej porzeczki) i po chwili warstwę żelu hialuronowego lub w połączeniu olej + żel na zasadzie Dwufazowego nawilżacza opisanej na naszej stronie.
Który olej jest odpowiedni dla mojej cery => TUTAJ
- Odczekać kilka minut i na koniec nałożyć warstwę wybranego kremu, która jak kołderka przykryje skórę. Polecane kremy to Zestaw -Krem łagodzący z lukrecją lub Zestaw – Krem na NACZYNKA.

5 komentarzy:

 1. Właśnie na takie artykuły czekam: jest wszystko jasne i bardzo pomocne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatny artykuł :-) tym bardziej że jestem w trakcie kuracji serum z 7% kwasem glikolowym LIQ CG, pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super wyjaśnione, ja też właśnie używam kwasu Liq CG :))) i wreszcie mam jasność, co robić.

   Usuń
 3. Czy któraś fanka półproduktów z Lublina , zamierza złożyć w najbliższym czasie zamówienie? Chętnie rozdzielę koszty przesyłki bo ja czaję się tylko na tonik :)
  Ola

  OdpowiedzUsuń