poniedziałek, 25 lipca 2016

Letnie porady, czyli co polecamy na lato, a czego należy unikać.

CO STOSOWAĆ NA WYSUSZONĄ SŁOŃCEM SKÓRĘ?
Lato, wakacje, urlopy to czas kiedy częściej przebywamy na słońcu oraz zażywamy kąpieli morskich.
Nasza skóra niestety ulega przesuszeniu pod wpływem słońca i słonej wody. Aby temu przeciwdziałać powinniśmy pamiętać o nawilżaniu, odpowiednie do tego będą masła i oleje, z naszej oferty polecamy:
- Masło kakaowe o smakowity zapachu gorzkiej czekolady. Polecane jest zwłaszcza do skóry suchej, odpowiednie do pielęgnacji skóry zarówno przed jak i po opalaniu.
- Masło shea oraz Masło shea Nilotica  posiadają działanie nawilżające i gojące.  Są one bogate w antyoksydanty, cenne kwasy tłuszczowe, sterole, witaminy A, E i F.  Polecane do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej słońcem, również odpowiednie  do pielęgnacji włosów.
- Zestaw - Serum odbudowujące, oparty na naturalnych olejach, wzbogacony ceramidami, który silnie nawilża skórę.
- Wszystkie OLEJE MONOI oprócz tego, że pięknie pachną i mogą być stosowane jako perfumy w kremie,  posiadają  długotrwałe właściwości nawadniające wierzchnie warstwy naskórka. 
Zastosowane po opalaniu delikatnie chłodzą rozgrzaną słońcem skórę oraz sprzyjają regeneracji i złagodzeniu podrażnienia posłonecznego, przy okazji utrwalają opaleniznę.
Można je również stosować jako olejki chroniące włosy przed słońcem i morską wodą.
http://biochemiaurody.com/sklep/oil-monoifrangipani.html
- Masło kokos truskawka naturalne
Masło łączy w sobie nawilżające i antyspetyczne właściwości oleju kokosowego, z antyoksydacyjną siłą oleju z małych, zielonych nasion truskawek.
Ze względu na dużą zawartość antyoksydantów POLECANE JAKO PRODUKT NA LATO.
Odpowiednie do pielęgnacji włosów suchych, zniszczonych, skłonnych do rozdwojonych końcówek oraz dla cery suchej, przesuszonej, łuszczącej się i swędzącej.
- Żele hialurononowe, które można stosować łącznie z olejami masłami na zasadzie Dwufazowego nawilżacza.

WAKACYJNA APTECZKA czyli co latem warto mieć pod ręką.
W czasie wakacyjnych wyjazdów, kiedy dużo przebywamy na słońcu może się zdarzyć, że skóra staje się zaczerwieniona od słońca lub wręcz poparzona. Jak się wtedy ratować:
# Można zastosować kompresy z zestawu na Łagodzący żel hialuronowy z pantenolem.
# Można spryskać skórę hydrolatem z kwiatu lipy, drzewa oliwkowego, z zielonej herbaty, lawendy, z pszenicy samopszy, z kwiatu kocanki lub sokiem z aloesu (przed użyciem surowca w stężeniu 100% warto najpierw sprawdzić tolerancję skóry, wszystkie hydrolaty i sok z aloesu można rozcieńczać wodą lub innym hydrolatem).
Wygodnie jest przelać porcje hydrolatu do zakupionej dodatkowo butelki z atomizerem i trzymać w podręcznej torebce. http://biochemiaurody.com/sklep/o-akcesoria.html
# Doskonałym ratunkiem jest również Zestaw Serum łagodzące S.O.S. oparty na składnikach ratunkowych, które pomagają szybciej goić się oraz łagodzą podrażnioną, zaczerwienioną skórę.
# Po takich 'przygodach' ze słońcem dobrze jest potem regularnie stosować zestaw na Krem łagodzący z lukrecją, aż skóra dojdzie do siebie.

W czasie wakacyjnych przygód często trafiają się także ukąszenia po komarach, obtarcia lub drobne rany skóry, warto wtedy mieć pod ręką OLEJ TAMANU, OLEJ Z OWOCÓW ROKITNIKA oraz OLEJ Z CZARNEJ PORZECZKI (odpowiednie również po opalaniu na czerwoną skórę). Można te oleje stosować oddzielnie lub wymieszać w dowolnej proporcji.


DZIEWCZYNY LUBIĄ BRĄZ ...
........ale jednocześnie są coraz bardziej świadome negatywnych skutków opalania i wolą tego uniknąć.
Co wtedy robić aby uzyskać odcień opalenizny?
Można zastosować metodę bezpieczną i naturalną czyli surowce roślinne np. Olej z owoców rokitnika.
- OLEJ Z OWOCÓW ROKITNIKA poprawia koloryt cery, nadając skórze złocisty odcień, jednocześnie ją pielęgnując i chroniąc przed promieniowaniem słonecznym. Olej z owoców rokitnika 100% ma intensywny, pomarańczowy kolor, aby uzyskać odpowiedni kolor polecamy olej mieszać z dowolnym balsamem, kremem lub innym olejem o neutralnym kolorze. Nawet jeśli zastosujemy zbyt dużo oleju nie ma obawy, kolor zostanie usunięty po umyciu.

UWAGA NA PRODUKTY ZWIĘKSZAJĄCE WRAŻLIWOŚĆ SKÓRY NA SŁOŃCE.
Których produktów z oferty BiochemiaUrody.com NIE MOGĘ stosować jeśli zamierzam się opalać i NIE będę stosować odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej?
W przypadku intensywnej ekspozycji na słońce, z naszej obecnej oferty należy ostrożnie stosować:
1 - Zestawy z kwasami AHA, BHA
Potrzeba ochrony przeciwsłonecznej i unikanie opalania są niezbędne podczas zastosowania zestawów na:
- Serum migdałowego AHA 10%
- Toniku z kwasem BHA 2%
- Toniku z kwasami AHA/BHA 10%
- Toniku mlecznego AHA 8%
- Roztwór BHA 10% kwasu salicylowego
- Roztwór AHA 40% kwasu migdałowego
2 - Zestawy z retinolem - podczas kuracji retinolem, zwłaszcza w początkowym etapie, istnieje potrzeba ochrony przeciwsłonecznej i unikania opalania.
- Krem regenerujący z RETINOLEM
- Serum oliwkowe RENEW z retinolem
- Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem
Poza tymi przypadkami, nie ma problemu z innymi produktami w przypadku opalania.
Jeśli jakiś produkt jest odradzany w przypadku ekspozycji na słońce zawsze informujemy o tym w UWAGACH na stronie opisującej dany produkty oraz w instrukcjach zastosowania.

TONIKI Z KWASAMI NA LATO:  
- ZESTAW TONIK Z KWASEM PHA 6%.
Kwasy PHA, do których zaliczamy m.in. glukonolakton można bezpiecznie stosować latem.
W odróżnieniu od kwasów AHA i BHA, kwasy PHA nie zwiększają wrażliwości skóry na promieniowanie UV, dlatego Tonik PHA 6% można bezpiecznie stosować nawet przy mało rygorystycznej ochronie przeciwsłonecznej.

PHA to nowa generacja kwasów hydroksylowych, które posiadają wszystkie cechy i zdolności charakterystyczne dla popularnych kwasów AHA, ale dodatkowo działają łagodniej, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry możliwego w przypadku kwasów AHA. Bazą toniku jest delikatny i aromatyczny, kwiatowy hydrolat, dodatkowo tonik zawiera substancje nawilżające: pantenol 3% i mleczan sodu oraz łagodzący, stężony ekstrakt z lukrecji (kwas glicyryzynowy).
- ZESTAW TONIK Z KWASEM BHA 2% (bez alkoholu)
http://biochemiaurody.com/sklep/tonikbhawillow.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz