środa, 6 lipca 2016

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna

Oprócz stosowania na co dzień kremów lub emulsji z filtrami warto do pielęgnacji letniej wprowadzić produkty, które mogą wspomóc ochronę przeciwsłoneczną oraz wzmocnić naturalne mechanizmy ochronne skóry. Produkty te mogą być stosowane zarówno łącznie z kremami z filtrami, jak i przez osoby, które kremów z filtrami z pewnych przyczyn nie chcą stosować.

NATURALNE FILTRY PRZECIWSŁONECZNE 
Wiele surowców w naszej ofercie pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, absorbującego promieniowanie w zakresie  UVB oraz UVA np. 
- olej z pestek malin, 
- ekstrakt z czerwonych alg, 
- ekstrakt z owocu granatu, 
- ekstrakt z zielonej herbaty, 
- ekstrakt z rozmarynu,
- kwas ferulowy,
- tlenek cynku.
Niektóre z wymienionych surowców określane są nawet jako "porównywalne do syntetycznych filtrów anty-UV."  Nie można jednak określić ich faktora SPF lub PPD, nie są one również w stanie samodzielnie zapewnić całkowitej ochrony przeciwsłonecznej podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem. Istnieją opracowania, które  podają wartość faktora SPF dla niektórych olejów roślinnych np. oferowanego oleju z pestek malin, jednakże ze względu na lejącą konsystencję, nie ma możliwości, aby nałożyć na skórę olej grubą warstwą, która zapewni daną wysokość faktora SPF, dlatego oleje traktujemy jako dodatki zwiększające ochronę przeciwsłoneczną. 
Zestawy z tymi surowcami, które polecamy na lato są doskonałym UZUPEŁNIENIEM ochrony przeciwsłonecznej oraz WZMOCNIENIEM naturalnych mechanizmów ochrony skóry tym bardziej, że zawierają dodatkowo silne antyoksydanty.
Wymienione poniżej produkty wspomagają ochronę, natomiast nie są w stanie samodzielnie zapewnić całkowitej ochrony przeciwsłonecznej i zastąpić kremów z filtrami, zwłaszcza podczas opalania oraz w przypadku osób skłonnych do przebarwień.
Są to przede wszystkim:
- Wszystkie zestawy na Sera z witaminą C: Serum flavo +C15EF, Serum-olejek z wit.C10, Eliksir winogronowy DNA, Serum rozjaśniające EXTRA, Serum ochronne ANTIOX z filtrami, Serum-olejek GRANAT EKO
- Zestaw Krem ANTY-UV, Krem z kwasem liponowym, Krem na naczynka, Krem winogronowy
- Zestaw Puder bambusowy anty-UV, Puder bambusowy z jedwabiem oraz Puder perłowy i Puder jedwabny
- Masło shea, Masło kakaowe.
- Olej z pestek malin, Olej Chia
Do ochrony przeciwsłonecznej włosów polecamy zestaw - Mikstura ochronna do włosów.

* Zestawy: Krem antyUV, Serum ochronne ANTIOX z filtrami + Puder bambusowy anty-UV  - oferują NAJWYŻSZY STOPIEŃ naturalnej ochrony przeciwsłonecznej wśród surowców!

DZIAŁ – OCHRONA ANTY – UV W SKLEPIE BiochemiaUrody.com
W dziale tym zebrane zostały zestawy surowców kosmetycznych, które oferują ochronę przeciwsłoneczną skóry i włosów. Znajdują się tam również wprowadzone do naszej oferty gotowe kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi,  które można stosować łącznie z oferowanymi surowcami.
Produkty z działu ochrona anty – UV polecamy na lato.

# ZESTAW - KREM ochronny antyUV
Krem ten doskonale wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Oparty jest na komplecie składników pełniących funkcję naturalnych filtrów przeciwsłonecznych, w tym liposomowym ekstrakcie z czerwonych alg Nori (5%), będącym unikalnym, roślinnym filtrem anty-UVA. Krem chroni przed procesem fotostarzenia skóry i jednocześnie regeneruje już zaistniałe zniszczenia skóry. Polecany do zastosowania jako przeciwsłoneczny krem na co dzień. Do zmatowienia kremu w ciągu dnia polecany jest zestaw na Puder bambusowy anty-UV, który również wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną.
http://biochemiaurody.com/sklep/cream-antiox.html
- dla Kremu ochronnego antyUV SPF 15-18, PPD 15

Zestaw Serum ANTIOX z wit.C
 # ZESTAW - Serum ANTIOX z fitrami.
Lekkie, płynne serum oparte na na dobranym komplecie składników pełniących funkcję naturalnych filtrów przeciwsłonecznych oraz silnych antyoksydantów. Główny składnik przeciwsłoneczny zestawu to liposomowy ekstrakt z czerwonych alg Nori (6%), będący unikalnym, roślinnym filtrem anty-UVA. Dodatkowo serum zawiera stabilną, olejową formę witaminy C (4.5%), ekstrakt z liści drzewa oliwkowego, kwas ferulowy, enzym-dysmutazę nadtlenkową, oliwę z oliwek, olej ryżowy, ekstrakt z rozmarynu oraz nawilżające proteiny roślinne i kwas hialuronowy. Może być stosowane na co dzień rano, aby wspomóc ochronę przeciwsłoneczną lub wieczorem, aby zregenerować skórę. Do zmatowienia serum w ciągu dnia polecany jest zestaw na Puder bambusowy anty-UV, który również wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną.
- dla Serum ANTIOX z filtrami SPF 12-15, PPD 15

# ZESTAW - Mikstura ochronna do włosów
Mikstura polecana jest jako LEKKA ODŻYWKA BEZ SPŁUKIWANIA, o działaniu nawilżającym, odbudowującym i chroniącym przed działaniem chlorowanej wody, słońca i mechanicznymi uszkodzeniami włosów. Mikstura może być stosowana kilkakrotnie w ciągu dnia, jako ochronna mgiełka do włosów, rozpylana za pomocą butelki z atomizerem na suche lub wilgotne włosy. Oparta jest  na keratynie i proteinach jedwabnych oraz kompleksie roślinnych składników (woda lawendowa i ekstrakt z ekologicznego rozmarynu), które chronią kolor naturalnych i farbowanych włosów przed płowieniem, zapobiegają przedwczesnemu siwieniu, wzmacniają włókno włosa, odbudowują, nawilżają, zmniejszają elektryzowanie i dodają włosom połysku i zdrowego wyglądu.

#  ZESTAW - Puder bambusowy anty - UV
Naturalny puder sypki do twarzy na bazie bogatego w krzemionkę ekstraktu otrzymywanego z łodygi bambusa, wzbogaconego luksusowym jedwabiem w proszku oraz mikronizowanym, aksamitnym tlenkiem cynku, o gojących właściwościach, pełniącym funkcję FILTRA PRZECIWSŁONECZNEGO. Puder ma postać puszystego, białego, bardzo drobnego pyłku. Aplikowany na skórę daje transparentne, matowe i jedwabiste wykończenie, bez efektu bielenia skóry. Dzięki dodatkowi tlenku cynku, puder wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną w pełnym zakresie UVB+UVA. Odpowiedni dla każdego typu i karnacji skóry.
http://biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboozinc.html
Dla Pudru bambusowego anty-UV  SPF 31.5 PPD 31.5

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez kanadyjskich naukowców olej z pestek malin pełni funkcję NATURALNEGO FILTRA PRZECIWSŁONECZNEGO, absorbującego promieniowanie w zakresie UVB , oprócz tego jest silnym antyoksydantem, działa przeciwzapalnie i łagodząco, sprzyja gojeniu i łagodzeniu rumienia posłonecznego,  wykazuje działanie antyseptyczne i lekko rozjaśniające. Wszystko to dzięki odpowiedniemu kompleksowi antyoksydantów oraz kwasów tłuszczowych.
Własności ochronne oleju z pestek malin  porównywane są z filtrami mineralnymi, jednak w praktyce olej ten nie ma dokładnie określonego faktora SPF i nie może zastąpić produktu anty-UV.
Zestawy w naszej ofercie, które zawierają olej z pestek malin to:
Zestaw - Krem ochronny ANTY-oksydacyjny
Zestaw - Serum-olejek z wit.C
Zestaw - Serum-olejek antyoksydacyjny GRANAT EKO

Podsumowując przypominamy, że naturalna ochrona antyUV jest:
>> odpowiednia jako ochrona miejska do codziennego stosowania dla osób, które spędzają dużą część czasu w pomieszczeniach oraz w okresie jesieni i zimy w klimacie europejskim;
>> polecana do codziennej ochrony, a NIE do opalania, czy do stosowania podczas wycieczek i długiego czasu spędzanego na słońcu. W takich przypadkach lepiej wybierać tradycyjne, gotowe kremy z filtrami, a naturalną ochronę stosować jako dodatek.
Na podstawie składu naszych zestawów możemy jedynie określić wysokość ochrony szacunkowo:
- dla Kremu ochronnego antyUV SPF 15-18, PPD 15
- dla Serum ANTIOX z filtrami SPF 12-15, PPD 15
- dla Pudru bambusowego anty-UV  SPF 31.5 PPD 31.5Brak komentarzy:

Prześlij komentarz