sobota, 9 lipca 2016

Dlaczego w naszej ofercie NIE MA Zestawu surowców do wykonania produktu z filtrami anty-UV o określonym faktorze SPF i PPD?

Na stronie BiochemiaUrody.com oraz na FB wielokrotnie powtarzamy, że "wykonanie w warunkach domowych skutecznego kremu z filtrami przeciwsłonecznymi, o wysokim stopniu ochrony NIE jest możliwe". Ze względu na powtarzające się w listach pytania postaramy się wyjaśnić DLACZEGO.
# Wartość faktora SPF i PPD.
Dla przypomnienia SPF to faktor, który określa wysokość ochrony przed promieniowaniem UVB, PPD to faktor, który określa wartość ochrony przed promieniami UVA. Im wyższa wartość liczbowa, tym wyższa ochrona anty-UVB lub anty-UVA.
Więcej na ten temat można poczytać TUTAJ.
Żaden z naszych zestawów NIE MOŻE mieć podanego faktora SPF oraz PPD. 
Faktory te można ocenić tylko dla gotowego kosmetyku czyli dopiero po wykonaniu danego zestawu, zlecając takie badanie w odpowiedniej placówce. W praktyce jest to nieosiągalne, są to bardzo kosztowne testy, które wykonuje się na grupie ochotników, poza tym musiałyby dotyczyć pojedynczego pudełka z kremem, co staje się zupełnie nieopłacalne ;-)
Na ostateczną wartość faktora SPF ma wpływ również sposób wykonania zestawu, więc testy musiałaby zlecić osoba, która wykonała zestaw. Dobrze obrazuje to przykład tlenku cynku. W formułach jest on bardzo wymagający ;-) Wykonując produkt z tlenkiem cynku należy zachować odpowiednie pH, produkt musi być mieszany za pomocą odpowiednich urządzeń, które zapewniają brak agregacji cząsteczek tlenku cynku czyli zbijania się w grupy. Tlenek cynku musi być idealnie rozprowadzony w całej formule, co trudno osiągnąć ręcznym mieszaniem bagietką czy nawet mikserem. Na wartość faktora SPF ma wpływ między innymi stopień rozproszenia tlenku cynku, czy ewentualne zbijanie się cząsteczek. Zestawy wykonane w warunkach domowych mogą mieć tylko szacowane wartości ochrony i w przypadku opalania nie mogą zastąpić gotowych kremów z filtrami.

# Naturalne filtry przeciwsłoneczne.
Wiele surowców w naszej ofercie pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, absorbującego promieniowanie w zakresie  UVB oraz UVA np. 
- olej z pestek malin, 
- ekstrakt z czerwonych alg, 
- ekstrakt z owocu granatu, 
- ekstrakt z zielonej herbaty, 
- ekstrakt z rozmarynu  
- kwas ferulowy, 
Niektóre z nich są nawet określane jako "porównywalne do syntetycznych filtrów anty-UV." 
Nie można jednak określić ich faktora SPF lub PPD, nie są one również w stanie samodzielnie zapewnić całkowitej ochrony przeciwsłonecznej podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem. Istnieją opracowania, które  podają wartość faktora SPF dla niektórych olejów roślinnych np. oferowanego oleju z pestek malin, jednakże ze względu na lejącą konsystencję, nie ma możliwości, aby nałożyć na skórę olej grubą warstwą, która zapewni daną wysokość faktora SPF, dlatego oleje traktujemy jako dodatki zwiększające ochronę przeciwsłoneczną. Zestawy z tymi surowcami, które polecamy na lato są doskonałym UZUPEŁNIENIEM ochrony przeciwsłonecznej oraz WZMOCNIENIEM naturalnych mechanizmów ochrony skóry tym bardziej, że zawierają dodatkowo silne antyoksydanty.
http://biochemiaurody.com/sklep/o-anty-UV.html

Zestaw Puder bambusowy ANTY - UV
# Tlenek cynku mikronizowany
Tlenek cynku występujący w Zestawie Puder bambusowy anty - UV pełni funkcję mineralnego filtra przeciwsłonecznego, chroni przed pełnym spektrum promieniowania UVB + UVA, (zgodnie z danymi producenta) na 1% mikronizowanego tlenku cynku przypada ok. 1.5 - 2.0 jednostek faktora SPF.  Do naszej oferty wybraliśmy droższą wersję tlenku cynku zamkniętą w otoczkach, która zapewnia bezpieczne i efektywne zastosowanie tego surowca w warunkach domowych. Ponieważ Zestaw na puder wykonywany jest własnoręcznie w warunkach domowych, NIE MOŻNA określić jego wartości liczbowej SPF czy PPD. Można tylko teoretycznie podać, że stopień ochrony Pudru wynosi SPF 31.5 PPD 31.5.
Zestaw ten nie jest również polecany jako samodzielny preparat ochronny podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem, natomiast jest świetnym dodatkiem uzupełniającym ochronę przeciwsłoneczną, który można aplikować kilka razy w ciągu dnia.
Więcej informacji o tlenku cynku: TUTAJ 

Podsumowując przypominamy, że naturalna ochrona antyUV jest:
>> odpowiednia jako ochrona miejska do codziennego stosowania dla osób, które spędzają dużą część czasu w pomieszczeniach oraz w okresie jesieni i zimy w klimacie europejskim;
>> polecana do codziennej ochrony, a NIE do opalania, czy do stosowania podczas wycieczek i długiego czasu spędzanego na słońcu. W takich przypadkach lepiej wybierać tradycyjne, gotowe kremy z filtrami, a naturalną ochronę stosować jako dodatek.
Jak wyjaśniamy w tym artykule nie można podać faktora SPF oraz PPD dla produktów samodzielnie wykonywanych w domu.
Na podstawie składu naszych zestawów możemy jedynie określić wysokość ochrony szacunkowo:
- dla Kremu ochronnego antyUV SPF 15-18, PPD 15
- dla Serum ANTIOX z filtrami SPF 12-15, PPD 15
- dla Pudru bambusowego anty-UV  SPF 31.5 PPD 31.5


- W naszym serwisie oferujemy wyłącznie takie zestawy surowców, których wykonanie w warunkach domowych jest możliwe i daje gwarancje, że otrzymany produkt będzie efektywny i stabilny.

- W celu uzupełnienia oferty, oferujemy gotowe kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi o określonym faktorze SPF i PPD:
- EMULSJA LIRENE  DO SKÓRY WRAŻLIWEJ SPF 50+
- KREM OCHRONNY DO TWARZY SPF 50+ Pharmaceris S


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz