niedziela, 29 października 2017

Prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy

Dokładne i jednocześnie delikatne oczyszczenie skóry twarzy to podstawa prawidłowej pielęgnacji, która jest ważna niezależnie od wieku lub rodzaju cery. Etap ten wydaje się być oczywisty, jednak w praktyce często budzi niejasności. W porównaniu z kulturą azjatycką, proces oczyszczania skóry w kulturze zachodniej jest traktowany bardziej po macoszemu, zaś większą uwagę przykłada się do aplikowanych w dalszej kolejności produktów pielęgnacyjnych.

Perfekcyjne, wieczorne oczyszczanie skóry twarzy.
Jest to niezmiernie ważne, aby każdego wieczoru skóra została dokładnie oczyszczona zarówno z typowych, dziennych zanieczyszczeń, jak: nadmiar sebum, kurz itp. oraz, co jest szczególnie ważne, z wszelkich warstw makijażu, w tym makijażu oczu. Tylko w pełni oczyszczona skóra jest w stanie efektywnie przyjąć i wchłonąć nakładane w dalszej kolejności produkty pielęgnacyjne. NA CZYM POLEGA PERFEKCYJNE OCZYSZCZANIE SKÓRY?
1. Perfekcyjne oczyszczanie skóry nie polega na całkowitym odtłuszczeniu skóry i silnym wysuszeniu, ale na jak najlepszym zmyciu zabrudzeń i makijażu, przy jak najmniejszym naruszeniu naturalnej bariery lipidowej naskórka.

2. Idealnie oczyszczona skóra nie powinna nosić śladów makijażu. Jeśli rano budzimy się z ciemnymi obwódkami pod oczami będącymi pozostałościami po tuszu do rzęs i kredkach do oczu, to znak, że stosowana metoda oczyszczania  i demakijażu  skóry nie jest w pełni wystarczająca i efektywna.

3. Dermatolodzy zalecają zmywanie skóry wodą i środkami myjącymi, podkreślając, że stałe zmywanie skóry tylko płynami micelarnymi lub mleczkami bez udziału wody nie gwarantuje pełnej czystości skóry i może po czasie powodować zwiększone podrażnienie skóry i wypryski. Jeśli ktoś z pewnych powodów preferuje mycie twarzy bez wody, powinien choć 2-3 razy w tygodniu zmyć dokładnie twarz przy udziale wody i środka myjącego z pomocą ściereczki myjącej i płatka oczyszczającego. Można zawsze wykorzystać wodę butelkowaną, w przypadku nietolerancji wody z kranu.

4. Oprócz samej metody oczyszczania skóry, ważny jest wybór odpowiedniego środka myjącego, który powinien być dobrany do potrzeb i rodzaju cery. Bez względu na typ cery, nawet w przypadku skóry tłustej,  idealny środek myjący powinien być zawsze łagodny i nie powinien zostawiać skóry bardzo ściągniętej i wysuszonej.

MYCIE CERY TŁUSTEJ I TRĄDZIKOWEJ
Dobrze oczyszczona z wszelkich pozostałości makijażu skóra to również mniejsze szanse na wypryski. Dermatolodzy są zgodni, iż u dorosłych osób zmiany trądzikowe lub podrażnienia skóry oraz oczu, są często efektem niedomytej wieczorem skóry, na którą następnie zostały nałożone warstwy produktów pielęgnacyjnych. 

Częstym błędem przy skórze tłustej i trądzikowej jest wybieranie silnie wysuszającego środka myjącego, który nadmiernie odtłuszcza skórę i uszkadza po czasie jej barierę. Tak traktowana skóra zaczyna się bronić i jeszcze bardziej przetłuszczać, co może prowadzić do częstszych wyprysków i zablokowanych porów skóry. W odpowiedzi zwykle zaczynamy wówczas skórę przesuszać jeszcze bardziej i tak na zasadzie błędnego koła problem trwa i się nasila.

Z naszej oferty do mycia cery tłustej i trądzikowej polecamy:
- Zestaw Olejek myjący drzewko herbaciane
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj-teatree.html
- Zestaw Olejek myjący zielona herbata (limitowana edycja)
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj-greentea.html
- Mydło oczyszczające z węglem aktywnym
https://www.biochemiaurody.com/sklep/soapcharcoal.html


SUROWCE I AKCESORIA DO MYCIA W OFERCIE SKLEPU
BiochemiaUrody.com => 
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html

Zestawy surowców kosmetycznych do wykonania Olejku myjącego, oparte na azjatyckich tradycjach (dokłady opis tych zestawów patrz poniżej).
Porady jak stosować Olejki myjące =>http://www.biochemiaurody.com/vademekum/instrukcje/Instr.Olejek%20myjacy.html

Zestaw surowców kosmetycznych do wykonania Płynu micelarnego do demakijażu, którym można oczyszczać skórę i okolice oczu bez użycia wody. Płyn działa jednocześnie tonizująco i pielęgnująco na skórę, zawiera bowiem łagodzące i nawilżające składniki roślinne.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/lotion-micellar.html- Mydła w kostce naturalne -  ręcznie robione mydło, polecane do mycia twarzy, ciała oraz skóry głowy, dostępne różne wersje dla danego typu cery.
https://www.biochemiaurody.com/sklep/o-oilcleanser.html


- Żelowa baza myjąca EKO - naturalna, bezzapachowa baza myjąca, oparta na delikatnych detergentach pochodzenia roślinnego, do mycia twarzy. Oferowana samodzielnie lub jako zestaw z dodatkowymi surowcami pielęgnującymi. Opiera się na dużo delikatniejszej bazie myjącej w porównaniu z Mydłem kastylijskim.
https://www.biochemiaurody.com/sklep/cleansinggel.html- Mydło kastylijskie w płynie ekologiczne - odpowiednie do mycia ciała, twarzy lub skóry głowy, nie zawiera konserwantów, substancji sztucznie koloryzujących lub zapachowych. Daje obfitą pianę podczas używania. Polecane również do pielęgnacji skóry wrażliwej lub dla małych dzieci.
http://biochemiaurody.com/sklep/castilesoap.html


Ściereczka do mycia twarzy, którą można stosować do mycia i demakijażu z zastosowaniem mydła lub zestawów na olejki myjące. Ściereczka wykonana z ultramikrofibry skutecznie wspomaga oczyszczanie oraz demakijaż skóry twarzy i oczu. Dodatkowo działa jak delikatny peeling, odpowiednia nawet dla bardzo wrażliwych cer.
https://www.biochemiaurody.com/sklep/a-cloth.html
- Płatek oczyszczający do twarzy wielorazowego użytku, o potrójnym działaniu: myje, peelinguje i masuje skórę twarzy. Wykonany z elastycznego silikonu nowej generacji, który zapewnia higieniczne użytkowanie. Wspomaga dokładne oczyszczenie porów skóry, delikatnie złuszcza martwy naskórek, wygładza i zapewnia lekki masaż skóry, zwiększając wchłanianie stosowanych po umyciu środków pielęgnujących. 
http://biochemiaurody.com/sklep/a-pad.htmlJAKI ZESTAW NA OLEJEK MYJĄCY WYBRAĆ DLA MOJEJ CERY?
Zestawy do wykonania Olejków myjących to produkty do mycia oparte na azjatyckich tradycjach. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie pienią się tak jak znane nam powszechnie środki myjące. Olejki łagodnie, a jednocześnie bardzo skutecznie oczyszczają skórę (zmywają nawet wodoodporny makijaż!). Wbrew pozorom olejki nie pozostawiają wrażenia tłustości na skórze i nie są komedogenne (nie zatykają porów).


Obecnie w ofercie posiadamy kilka zestawów surowców do wykonania olejków myjących, wersje zapachowe oraz bezzapachowy. Wszystkie zmywają identycznie, różnią się natomiast zapachami i działaniem pielęgnującym:
Stale w sprzedaży mamy:
# Zestaw na Olejek myjący – bezzapachowy - odpowiedni dla każdej cery, przy cerze nadwrażliwej, atopowej, również dla tych, którzy nie tolerują żadnych zapachów, nawet naturalnych olejków eterycznych, odpowiedni w pielęgnacji nawet bardzo małych dzieci.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html

# Zestaw na Olejek myjący – pomarańczowy - odpowiedni dla każdego typu cery, zarówno tłustej jak i suchej, o zapachu świeżych pomarańczy.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html

# Zestaw na Olejek myjący – drzewko herbaciane - odpowiedni dla każdej cery, zwłaszcza dla cery tłustej, trądzikowej, zanieczyszczonej, jak i dla skóry tłustej, ale podrażnionej i przesuszonej np. po kuracjach kwasami lub retinoidami, o ziołowym zapachu.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj-teatree.html

Oprócz tego wprowadzamy cały czas limitowane wersje Olejków myjących, aktualną listę znajdziecie tutaj:
http://biochemiaurody.com/sklep/o-promocje.html

# Zestaw na Olejek myjący – zielona herbata (limitowana edycja) - na bazie maceratu z zielonej herbaty o antybakteryjnych i przeciwzapalnych właściwościach, przeznaczony dla każdego typu cery, zwłaszcza dla cery mieszanej, trądzikowej, z trądzikiem różowatym, również w przypadku skóry podrażnionej i wysuszonej np. kuracjami antytrądzikowymi lub złuszczającymi; dla osób nietolerujących olejków eterycznych.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj-greentea.html

# Zestaw na Olejek myjący - płatki róży (limitowana edycja) - na bazie maceratu z płatków róży stulistnej o łagodzących i nawilżających właściwościach, odpowiedni dla każdej cery, polecany zwłaszcza dla cery suchej, naczynkowej, delikatnej oraz dla skóry podrażnionej i przesuszonej; dla osób nietolerujących olejków eterycznych.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj-rosepetal.html


 JAK STOSOWAĆ OLEJKI MYJĄCE?
>>”Pierwsza reakcja? Byłam zaskoczona. Wyda się to śmieszne, ale byłam zaskoczona, że to olejek. Niby wiedziałam, co zamawiam, ale jednak jestem przyzwyczajona do konsystencji żelu. I dlatego ta tłusta forma mnie zaskoczyła. (...) Jak mam umyć tłustym olejkiem moją bardzo tłustą buzię?”
Tak reaguje wiele osób przy pierwszym spotkaniu z olejkami myjącymi :-)
 Jest to dość nietypowy produkt myjący i wiele osób potrzebuje czasu aby się przyzwyczaić do nowego sposobu mycia twarzy, bez widocznej piany. Niektórzy np. używają olejku w zbyt dużej ilości. Zapewne z powodu braku pienienia, wydaje się, że trzeba go nalać więcej, aby otrzymać efekt oczyszczonej skóry, co nie jest prawdą.Trzeba więc dobrać sobie swoją metodę na stosowanie olejków:-)

Oto kilka ważnych porad:
# Przede wszystkim przed użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z olejkiem, można ją kilka razy obrócić do góry dnem.
# Następnie należy zmoczyć lekko dłonie wodą i nalać na zagłębienie dłoni małą porcję olejku, wystarczy tylko kilkanaście kropli. Rozetrzeć olejek między dłońmi i wymasować nim całą twarz, łącznie z okolicami oczu. Olejek można nakładać na suchą lub mokrą skórę twarzy, wybór metody zależy od upodobań i indywidualnych preferencji.
W przypadku makijażu, metoda aplikacji olejku na skórę suchą skuteczniej usuwa warstwy makijażu.
# Olejek w połączeniu z wodą tworzy białą emulsję, którą należy kolistymi ruchami rozprowadzić na twarzy, szyi i dekolcie. Na tym etapie można zastosować Płatek oczyszczający aby dokładnie oczyścić skórę, robiąc jednocześnie masaż i lekki peeling.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/a-pad.html
# Olejkiem można zmywać także okolice oczu, jest on łagodny i nie powoduje szczypania, a dodatkowo zmywa makijaż.
# Kolejna ważna czynność to spłukanie olejku, należy go bardzo dobrze spłukać ze skóry koniecznie CIEPŁĄ wodą. Płukanie warto powtórzyć kilka razy, aby mieć pewność, że cały olejek został zmyty z twarzy.
# Olejek korzystnie jest zmywać za pomocą Ściereczki myjącej, która zapewnia zmycie produktu nawet z porów skóry.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/a-cloth.html
# Jeśli po zastosowaniu olejku myjącego pojawia się poczucie zamglonych oczu, to znak, że olejek nie został dobrze spłukany. Najkorzystniej jest najpierw dobrze spłukać twarz i okolice oczu wodą i dopiero potem otworzyć oczy.
# Olejek można także potraktować jako płyn do zmywania makijażu (również wodoodpornego). Za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego olejkiem należy delikatnie zmyć makijaż oczu (bez mocnego pocierania i naciągania skóry wokół oczu), a na koniec spłukać twarz wodą.
# Po czasie kolor Olejku myjącego może ulec zmianie na ciemniejszy, nie jest to w żadnym wypadku objaw 'psucia' produktu i nie ma żadnego niekorzystnego wpływu na działanie i właściwości produktu. Jest jedynie wynikiem naturalności produktu i dużej dawki witaminy E.
Dokładne informacje jak stosować nasze produkty znajdują się zawsze pod instrukcją wykonania: 
http://biochemiaurody.com/vademekum/instrukcje/Instr.Olejek%20myjacy.html

DWUTAPOWY WIECZORNY RYTUAŁ OCZYSZCZANIA SKÓRY 
Oczyszczanie skóry to w azjatyckiej kulturze bardzo ważny etap pielęgnacji skóry. Wieczorne zmywanie skóry twarzy składa się zawsze z dwóch etapów.
1 - Pierwszy etap nazywany jest oczyszczaniem - jest to rozluźnianie/rozbijanie cząsteczek brudu, kurzu, makijażu.
Z produktów oferowanych w sklepie BiochemiaUrody.com na tym etapie można zastosować zestaw na Płyn micelarny do demakijażu, czyste oleje lub zestawy na Olejki myjące, które można aplikować za pomocą płatków kosmetycznych lub dłońmi.

2 - Drugi etap nazywany jest myciem. Polega on na zmyciu za pomocą wody poluźnionych w pierwszym etapie zanieczyszczeń, których nie udało się w pełni usunąć. 
W etapie drugim z produktów oferowanych w sklepie BiochemiaUrody.com można zastosować wybrany zestaw na Olejek myjący, Żelową bazę myjącą EKO lub mydła naturalne w kostce, polecane zwłaszcza przy cerze tłustej i trądzikowej oraz Ściereczkę do mycia twarzy i Płatek oczyszczający.

3 - Po umyciu i wysuszeniu skóry za pomocą czystego ręcznika, obowiązkowym w azjatyckiej pielęgnacji jest etap tonizowania, czyli aplikacji toniku zwanego też lotionem za pomocą płatka kosmetycznego, którym delikatnie przecieramy skórę oraz okolice oczu i szyję. 
Funkcję toników pełnią również hydrolaty, czyli naturalne wody roślinne w wersji tradycyjnej lub zestawy do wykonania wzbogaconych toników pielęgnacyjnych na bazie hydrolatów. http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html

Dokładny opis dwuetapowego oczyszczania skóry oraz informacje kiedy go stosować, a kiedy można pominąć znajdziecie w książce Barbary Kwiatkowskiej:


Poranne odświeżenie skóry
Podczas porannej pielęgnacji skóry dwuetapowe oczyszczanie skóry nie jest już ani wskazane, ani polecane. Na tym etapie można wybrać dwie metody postępowania, które nam i naszej skórze najbardziej odpowiadają.
- Przy cerze suchej, mieszanej lub odwodnionej można bez używania wody wykorzystać do porannego oświeżenia i przemycia skóry wybrany hydrolat w wersji tradycyjnej lub wzbogaconej zestawem na tonik pielegnacyjny, można również zastosować zestaw na Płyn micelarny do demakijażu. Skórę i okolice oczu należy przetrzeć kilkakrotnie płatkiem kosmetycznym dobrze nasączonym hydrolatem lub płynem. Następnie można od razu aplikować kolejne produkty pielęgnacyjne.
- Przy cerze bardzo tłustej, jeśli rano budzimy się z mocno przetłuszczoną skórą pokrytą warstwą sebum, można ją delikatnie przemyć z udziałem wody i wybranego zestawu na Olejek myjący lub mydło naturalne w kostce, z pomocą Ściereczki do mycia twarzy. Po umyciu, skórę należy przetrzeć wybranym hydrolatem z użyciem płatka kosmetycznego.

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ OLEJKI MYJĄCE OD METODY OCM?
Przeglądając blogi kosmetyczne oraz komentarze, które się tam pojawiają zauważyliśmy jak często mylone są Olejki MYJĄCE z olejami CZYSTYMI stosowanymi w metodzie OCM (Oil Cleansing Method), która nie jest metodą azjatycką. Z tematem tym 'rozprawiła się' Barbara Kwiatkowska (nasz konsultant merytoryczny) w drugiej części książki Skóra => 
TUTAJ

Czytaj więcej na ten temat =>TUTAJ

Tekst powstał w oparciu o opracowania Barbary Kwiatkowkiej - biotechnologa

1 komentarz:

  1. Wasz olejek myjący to dla mnie kosmetyczny hit wszechczasów. Mam cerę naczynkową i Wasz olejek był pierwszym produktem myjącym niepodrażniającym mojej skóry, a przy tym skutecznym. Polecam je wszystkim moim koleżankom, a zwłaszcza tym, które mają wrażliwą skórę.

    OdpowiedzUsuń