niedziela, 21 sierpnia 2016

SEZON NA WINOGRONA

Słyszeliście kiedyś o 'francuskim paradoksie'?
Zjawisko to tłumaczy, dlaczego Francuzi cieszą się tak dobrym zdrowiem i rzadkimi chorobami serca pomimo tłustej diety i niskiej aktywności sportowej. Wszystko to za sprawą spożywania do każdego posiłku wytrawnego, czerwonego wina gronowego.
A dokładniej to zasługa RESWERATROLU oraz innych cennych polifenoli zawartych w czerwonym winogronach.
Korzystajmy więc z sezonu na winogrona!
Aby zapewnić sobie odpowiednie działanie cennego resweratrolu najlepiej zajadać się winogronami, od czasu do czasu napić się lampki czerwonego wina gronowego, a na twarz nałożyć krem oraz eliksir winogronowy.


RESWERATROL W DIECIE
Resweratrolem, jako cennym suplementem diety, zainteresowano się w latach 90-tych, kiedy to rozpowszechnione zostało zjawisko tzw. "francuskiego paradoksu".
Resweratrol oraz pozostałe cenne polifenole zawarte w czerwonym winie, neutralizują szkodliwe kwasy tłuszczowe obecne w tłustych potrawach, obniżają poziom cholesterolu, działają przeciwzapalnie oraz wychwytują nadmiar wolnych rodników. Dzięki temu jako składnik diety, obniża on ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, chorób nowotworowych oraz, jak wykazały najnowsze badania z lat 2000, przedłuża żywotność komórek organizmu.
Obecnie resweratrol dostępny jest również w postaci różnorodnych suplementów do zastosowania wewnętrznego. Niestety ten cenny składnik, ma bardzo niskie szanse, aby dotrzeć do warstw skóry od wewnątrz, jest on bowiem w pierwszej kolejności wykorzystywany przez pozostałe narządy naszego organizmu.

RESWERATROL W KOSMETYKACH
Dlatego Resweratrol oraz pozostałe polifenole obecne w czerwonych winogronach, to również ISTOTNE SKŁADNIKI STOSOWANE ZEWNĘTRZNIE W KOSMETYKACH, o potwierdzonej, wysokiej efektywności spowalniania mechanizmów starzenia skóry.
Nowe badania z 2008 r., potwierdziły słuszność i skuteczność zastosowania resweratrolu zewnętrznie na skórę. Oferowany w naszym serwisie resweratrol, będący wynikiem wieloletnich badań francuskich chemików, powstał w wyniku ekstrakcji z winorośli winnej z rodzaju Vitis Vinifera pochodzącej z ekskluzywnych upraw w rejonie Bordeaux we Francji.
Jest to związek o ogromnym znaczeniu w spowalnianiu mechanizmów starzenia skóry. Oprócz tego, że powoduje przedłużenie życia komórek skóry oraz ich odnowę, jest  jednym z najsilniejszych antyoksydantów.

JAK DZIAŁA RESWERATROL NA SKÓRĘ.
Najlepiej obrazują to zdjęcia:

(Zdjęcie po lewej - wyjściowy stan skóry, Zdjęcie po prawej - stan skóry po 56 dniach kuracji)
Zgodnie z testami klinicznymi przeprowadzonymi przez producenta na kobietach w wieku 49-69 lat, oferowany Resweratrol w stężeniu 6% wykazuje znaczną poprawę stanu skóry dojrzałej już po 56 dniach zastosowania, zaś najlepsze rezultaty otrzymano po 6-9 miesiącach regularnego używania. Po 56 dniach aplikacji, zaobserwowano w 70% zmniejszenie ilości oraz głębokości i długości zmarszczek. W znacznym stopniu wygładzeniu i spłyceniu uległy tzw. kurze łapki i zmarszczki mimiczne wokół oczu.
Skąd takie zmiany?
Resweratrol spowalnia trzy istotne mechanizmy starzenia skóry.
1 - W miarę starzenia się komórek, dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego odpowiadającego za prawidłową pracę enzymów z klasy sirtuin. Sirtuiny (SIRT1) to białka enzymatyczne, które regulują zdolności regeneracyjne komórek oraz ich żywotność. Aktywność sirtuin spada wraz z wiekiem. Dzięki zwiększeniu aktywności sirtuin, resweratrol wpływa na poprawę naturalnych procesów naprawczych skóry oraz przedłuża życie komórek skóry.
2 - Resweratrol działa hamująco na drugi mechanizm przyczyniający się do przedwczesnego pogorszenia wyglądu skóry - glikację. Glikacja to proces niszczenia białek podporowych skóry - kolagenu i elastyny przez cukry. Dzięki działaniu antyglikacyjnemu, resweratrol chroni włókna kolagenu i elastyny przed destrukcją i dezorganizacją, powodującą utratę elastyczności i wewnętrznej podpory skóry.
3 - Teoria starzenia pod wpływem wolnych rodników, zakłada, że nasz organizm, w tym również skóra, ulegają przedwczesnemu starzeniu pod wpływem niszczącego ataku ze strony wolnych rodników. Resweratrol to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, czyli składników, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami.
Więcej informacji na temat działania resweratrolu znajdziecie TUTAJ

RESWERATROL W ‘MARKOWYCH’ KOSMETYKACH:
Oferowany ekstrakt resweratrolu został doceniony i wykorzystany w produktach dwóch luksusowych, francuskich marek kosmetycznych (rzeczywiste stężenie resweratrolu w produktach nie zostało podane):
- w kremie firmy Dior - L'Extrait - w cenie 350$ za 30ml
- w kremie firmy Caudalie - Premier Cru - w cenie 150$ za 50ml.

RESWERATROL W PRODUKTACH  BIOCHEMIA URODY:
- Zestaw Krem winogronowy – cena 39,50 zł za 50 ml (stężenie czystego resweratrolu 4,5%)
- Zestaw Eliksir winogronowy DNA – cena 45 zł za 40 ml (stężenie czystego resweratrolu 6% + komórki macierzyste)
- Zestaw Booster rozświetlający z wit. C E-AA 25% - cena 30,50 zł za 10 ml (stężenie czystego resweratrolu 20%)

EKSTRAKT Z CZERWONYCH I ZIELONYCH WINOGRON
Oprócz resweratrolu czerwone winogrona charakteryzują się wysoką zawartością antyoksydantów z rodzaju oligomerycznych proantocyjanidyn (OPC) oraz polifenoli. Związki te są składnikami MLECZKA WINOGRONOWEGO. W mleczku występują również witaminy (C, K i PP), minerały i cukry, które działają nawilżająco oraz regulująco na procesy metaboliczne zachodzące w skórze.
Dodatek oleju z pestek winogron, dostarcza skórze niezbędnych kwasów tłuszczowych,  w tym przede wszystkim kwasu linolowego - Omega-6, który poprawia barierę lipidową naskórka, chroni przed utratą wody.
Więcej informacji na temat Mleczka winogronowego znajdziecie TUTAJ 

Zestawy zawierające Ekstrakt z czerwonych i zielonych winogron:
- Zestaw – Serum rozjaśniające EXTRA

WINOGRONOWA MASECZKA W TABLETCE
Maseczka w tabletce wykonana jest  z tkaniny celulozowej o specjalnym splocie włókien, która w połączeniu z ciepłem ciała, ułatwia wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Maseczka po nasączeniu w przygotowanej esencji, rozwija się w kompres, który intensywnie pielęgnuje i nawilża skórę twarzy, łącznie z okolicami oczu.
Jedną z opcji wzbogaconej esencji extra na maseczkę w tabletce jest dodanie kilkunastu kropli zestawu na Eliksir winogronowy oraz wersja na czerwonym winie:
„- Esencja winogronowa: do kieliszka należy odmierzyć 15 ml (3 x mała łyżeczka) wytrawnego, czerwonego wina gronowego.”
Więcej informacji o Maseczce w tabletce oraz przygotowaniu esencji znajdziecie TUTAJ.

2 komentarze:

  1. Wiedziałam, że to chyba podświadomość sprawia, że tak uwielbiam czerwone i wytrawne wino ;)
    Nad serum zastanowię się gdy poradzę sobie z nawrotem trądziku, ale na razie przy winie mogę pozostać :D

    OdpowiedzUsuń