ZIMOWE PORADY

Zima to bardzo trudny i „stresujący” okres dla naszej skóry, nic więc dziwnego, że wiele osób ma w tym czasie problemy z jej pielęgnacją. Podobnie jak zmieniamy o tej porze roku swoją garderobę, tak samo powinniśmy zmienić nieco taktykę w pielęgnacji cery.
1. Dużo porad na temat pielęgnacji zimowej znajdziecie TUTAJ.
Między innymi:
- Jaki krem wybrać na zimę?
- Czy można stosować peelingi zimą?
- Co to są 'zimowe niezbędniki' i dlaczego warto je mieć pod ręką.
- Jak chronić okolice oczu w okresie zimowy.
- Porady dla tych , którzy wybierają się na narty.
- Jak wykonać 'kompres zimowy' dla przesuszonej i podrażnionej skóry.
- Jak zwiększyć odporność skóry na niską temperaturę?

2. Layering czyli metoda warstwowej pielęgnacji jest szczególnie polecana na okres zimy, skoro ubieramy się 'na cebulkę', tak samo powinniśmy pielęgnować naszą skórę. TUTAJ znajdziecie przykłady programu zimowej pielęgnacji na dzień i na noc.

3. Jakie oleje i masła roślinne polecamy na zimę >> TUTAJ 

6 komentarzy:

 1. Czy Zestaw - Serum ochronne ANTIOX z filtrami, będzie wystarczający w okresie jesieni i zimy? Nie przewidując wystawiania się na bezpośrednie słońce? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to odpowiedni produkt w okresie jesieni i zimy w Polsce. Jest duża szansa, że ochrona będzie dobra, ale nie możemy zagwarantować czy wystarczy. Wszystko zależy od wrażliwości naszej skóry, stosowanych produktów uwrażliwiających na słońce, długości czasu przebywanego na zewnątrz itd. Szacunkowo możemy określić dla Serum ANTIOX z filtrami SPF 12-15, PPD 15.

   Usuń
 2. Używam obecnie toniku kwasowego z BU, a w planach mam użycie serum migdałowego, również z kwasami. Czy krem ochronny any-UV z Biochemii Urody zapewni mi wystarczającą ochronę cery przy użyciu kwasów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, zależy to od indywidualnych tendencji do powstawania przebarwień, wrażliwości skóry na promieniowanie UV i działanie kwasów itd. Możemy tylko określić, że szacunkowo ochrona dla tego kremu wynosi SPF 15-18, PPD 15.

   Usuń
 3. jaka kurację poleciliby Państwo dla cery dojrzałej i wrażliwej ?

  OdpowiedzUsuń
 4. W sprawie porad zapraszamy do kontaktu pod adres pomoc@biochemiaurody.com

  OdpowiedzUsuń