sobota, 9 lipca 2016

Pielęgnacja włosów w lecie.

Promieniowanie słoneczne to jeden z głównych czynników, który powoduje uszkodzenie i płowienie koloru włosów. Włosy poddawane działaniu słońca tracą zdrowy wygląd i połysk oraz naturalny lub sztuczny kolor, stają się bardziej suche, szorstkie i łamliwe. Promieniowanie UV przyczynia się również do depigmentacji włosów i przedwczesnego siwienia. Przed szkodliwym działaniem UV należy  chronić nie tylko skórę ale również włosy.

Proponujemy więc przykładowy program pielęgnacji włosów w okresie lata: Odżywka-Szampon-Odżywka.
1. Przed umyciem włosów  na część od karku w dół (lub całą głowę) nakładamy odżywkę. Odpowiednie do tego są oleje : konopny,  Tsubaki, z awokado, Olej Monoi, Olej arganowy, Olej z rokitnika, Olej śliwkowy, Olej z nasion rzodkwi , Olej jojoba oraz masło kokos-truskawka i kokos-czarnuszka, które stosujemy  jako MASECZKA DO WŁOSÓW.
(W suche, nieumyte jeszcze włosy i skórę głowy wmasować olej, zawinąć włosy w foliowy czepek i/lub ręcznik, trzymać na włosach przez ok. półgodziny do godziny).
2.  Następnie myjemy włosy szamponem (np. Szampon bazowy ekologiczny +  zestaw do włosów suchych lub zniszczonych)
3. Po umyciu tradycyjnie znowu nakładamy odżywkę i ją spłukujemy lub stosujemy Zestaw Miksturę ochronna do włosów lub Zestaw Mleczko odżywcze do włosów jako lekką odżywkę  bez spłukiwania.

Ta metoda sprawdza się np. w przypadku włosów długich. Osłania suche końce włosów, które nie potrzebują tak częstego mycia, ale muszą być myte, gdyż nie da się umyć tylko włosów u nasady, bez zmoczenia całości.

JAK CHRONIĆ WŁOSY PODCZAS SŁONECZNYCH KĄPIELI?
Słona woda i promieniowanie słoneczne niszczą i wysuszają włosy oraz powodują płowienie koloru włosów.
Przed wyjściem na plażę warto spryskać włosy zestawem na Miksturę ochronną do włosów przelaną do butelki z atomizerem.
Podręczną butelkę z atomizerem wypełnioną Miksturą ochronną do włosów można zabrać ze sobą i spryskiwać włosy kilkakrotnie podczas dnia spędzonego na plaży.
Dodatkowo warto końcówki włosów natrzeć odrobiną Oleju arganowego, Oleju śliwkowego, Oleju z nasion rzodkwi, Oleju Tsubaki lub olju Monoi, które będą chronić końce włosów przed wysuszeniem i rozdwajaniem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz