poniedziałek, 27 listopada 2017

Chodzi o to aby surowiec 'DZIAŁAŁ', a nie tylko 'BYŁ'

Czy zwracacie uwagę na to, jakie jest stężenie procentowe składnika aktywnego w kupowanym kosmetyku? Czy może zadowala was jeżeli na opakowaniu podane jest np. 'krem z retinolem' lub 'serum z witaminą C'?
Jeżeli jesteście bardziej dociekliwi i znajdziecie informację, że jest go np. 0,1% to skąd wiedzieć czy to dużo czy mało?
To już trudniejsza sprawa. Dla każdego surowca aktywnego, a nawet dla różnych form tego składnika zakres efektywnego stężenia jest inny.
Np. dla retinolu stężenie 0,1% to niewiele, ale jakieś korzyści skóra odniesie, ale już 0,1% witaminy C w postaci kwasu askorbinowego jest zupełnie niewystarczające.

W przypadku domowego wyrobu kosmetyków ważne jest nie tylko stężenie danego surowca, ale również odpowiednie dobranie go pod względem rodzaju lub np. konsystencji (proszek czy płyn). Wszystko to bierzemy pod uwagę opracowując nasze zestawy ;)

wtorek, 14 listopada 2017

IDĄ ŚWIĘTA! CZAS POMYŚLEĆ O PREZENTACH!

Czy lubicie dostawać prezenty wykonane specjalnie dla Was?
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego cieszą nas bardziej?
Chyba dlatego, że doceniamy ich wartość i indywidualność. Ktoś musiał przemyśleć co jest odpowiednie dla mnie, zaplanować, wykonać samemu, poświęcić swój czas.
Krawat czy skarpetki można podarować każdemu mężczyźnie, ale zrobić samemu szalik na drutach - to ma swoją wartość ;-)
Świąteczny zestaw kosmetyków łatwo kupić w każdej drogerii, ale samemu zrobić Krem dla mamy - to już coś!
Jeśli macie czas i ochotę na wykonanie specjalnych i wyjątkowych prezentów świątecznych, może zainteresują Was nasze podpowiedzi.

niedziela, 29 października 2017

Prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy

Dokładne i jednocześnie delikatne oczyszczenie skóry twarzy to podstawa prawidłowej pielęgnacji, która jest ważna niezależnie od wieku lub rodzaju cery. Etap ten wydaje się być oczywisty, jednak w praktyce często budzi niejasności. W porównaniu z kulturą azjatycką, proces oczyszczania skóry w kulturze zachodniej jest traktowany bardziej po macoszemu, zaś większą uwagę przykłada się do aplikowanych w dalszej kolejności produktów pielęgnacyjnych.

Perfekcyjne, wieczorne oczyszczanie skóry twarzy.
Jest to niezmiernie ważne, aby każdego wieczoru skóra została dokładnie oczyszczona zarówno z typowych, dziennych zanieczyszczeń, jak: nadmiar sebum, kurz itp. oraz, co jest szczególnie ważne, z wszelkich warstw makijażu, w tym makijażu oczu. Tylko w pełni oczyszczona skóra jest w stanie efektywnie przyjąć i wchłonąć nakładane w dalszej kolejności produkty pielęgnacyjne. 

poniedziałek, 4 września 2017

Kosmetyczny regiment antyoksydantów w BiochemiaUrody.com


CO TO SĄ WOLNE RODNIKI
Termin „wolne rodniki” lub „utleniacze” (ang.oxidants) często pojawia się w reklamach i opisach kosmetyków. Wiemy, że mamy się przed nimi bronić, bo niszczą nam skórę, jednak w praktyce ciężko sobie wyobrazić, co to takiego i jak można ich unikać.

Ogólnie można powiedzieć, że są to niewidoczne dla oka, wszechobecne cząsteczki, których uniknąć się nie da, gdyż powstają one nawet wewnątrz naszych organizmów podczas procesów metabolicznych jak choćby podczas oddychania.
Wolne rodniki zwane też utleniaczami (ang.oxidants) w chemicznym świecie opisywane są jako cząsteczki bardzo reaktywne,  czyli bojowo nastawione, które atakują i niszczą wszystko, co napotykają na swojej drodze.

Czy mamy jakąś broń do walki z nimi?
Na szczęście tak, istnieją ANTYOKSYDANTY.

piątek, 18 sierpnia 2017

Niezawodna witamina C

WITAMINA C, to obok witaminy A, jeden z najlepiej przebadanych surowców kosmetycznych, o dobrze potwierdzonym działaniu. Jest to również jeden z bardzo popularnych i dobrze kojarzonych składników pielęgnacyjnych. Ponieważ jednak pod pojęciem „witamina C” kryje się kilka różnych form tej witaminy, składnik ten jednocześnie budzi wiele niejasności i nieporozumień. 

Podstawowe działanie i przeznaczenie witaminy C
Witamina C jest doceniana w kosmetyce za trzy główne kierunki działania:
1 - jest silnym i efektywnym antyoksydantem, zwalcza wolne rodniki i wspomaga ochronę przeciwsłoneczną,
2 - jest składnikiem stymulującym syntezę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem,
3 - jest  substancją rozjaśniającą przebarwienia, która jednocześnie daje efekt rozświetlenia i poprawy kolorytu poszarzałej skóry.
Poza tym witamina C jest doceniana w pielęgnacji cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym, na cienie pod oczami,  jako składnik przeciwzapalny, poprawiający gojenie.
Witamina C to składnik uniwersalny, który powinien znaleźć się w programie pielęgnacyjnym każdej osoby od ok. 20 roku życia lub wcześniej.  Można go z powodzeniem stosować w różnych zakresach wiekowych. 

niedziela, 28 maja 2017

ESENCJE ROŚLINNE – tajemnice azjatyckiej pielęgnacji

ESENCJE ROŚLINNE to produkt o rzadkiej, wodnistej konsystencji, zawierający aktywne składniki. Według azjatyckiej metody pielęgnacji nazywanej layeringiem, która polega na warstwowym nakładaniu produktów, esencja roślinna aplikowana jest po tonizowaniu, natomiast przed nałożeniem serum, kremu lub olejku.

 JAK DZIAŁAJĄ ESENCJE?
Esencje są traktowane jako pierwszy etap pielęgnacji i nawilżenia skóry, po umyciu i tonizowaniu. Zapewniają:
- odświeżenie,
- super nawilżenie,
- jednoczesne dostarczenie składników aktywnych,
- oraz poprawę wchłaniania i efektywności nakładanych w dalszej kolejności produktów.
Esencje to świetny dodatek w pielęgnacji każdego typu cery, o każdej porze roku. Zimą dodadzą brakującego skórze nawilżenia, a latem, zwłaszcza w przypadku cery tłustej, to super sposób na nawilżenie skóry bez jej obciążenia, wrażenia tłustości i ciężkości.


 JAK WYKONAĆ ESENCJE ROŚLINNE
Wystarczy zakupić dowolny hydrolat lub sok z aloesu  oraz odpowiedni dla twojej cery zestaw 3 surowców aktywnych na esencję pielęgnacyjną. Następnie dodajemy 3 surowce do butelki z hydrolatem, wstrząsamy i produkt gotowy.  Zapach esencji zależy od wybranego hydrolatu.

Obecnie w ofercie mamy 6 wersji zestawów na esencje, sezonowo pojawiają się również wersje limitowane esencja letnia i zimowa.

niedziela, 12 marca 2017

Metody na cerę tłustą z wypryskami.

Małgorzata i Ewelina opowiadają jak radzą sobie ze swoją cerą tłustą.
Ewelina stwierdza „Po wielu latach błędów w pielęgnacji i eksperymentach na własnej cerze, Biochemia Urody dała mi 'małą stabilizacje'.  Oczywiście w pewnym momencie zrozumiałam, że nie ma cud- kremu czy genialnego zabiegu, który rozwiąże moje problemy i zaczęłam szukać drogi do naturalnej pielęgnacji."

Natomiast historia Małgorzaty pokazuje, że przy okazji jej pielęgnacji nawet mąż skorzystał ;)

niedziela, 5 marca 2017

Jak prawidłowo prowadzić kurację łączoną kwasami i retinolem.


Anna - (cera mieszana, dojrzała, zaawansowana w stosowaniu kwasów i retinolu), stosuje ciekawy system pielęgnacji podzielonej na trzy etapy: poranna, popołudniowa i wieczorna.
Całość to prawidłowa, bardzo bogata dieta skóry, dzięki czemu skóra otrzymuje wszystkie potrzebne składniki.
Jednym z ważniejszych produktów pielęgnacji jest nasz HIT SEZONU JESIENNO ZIMOWEGO - SERUM OLEJEK RENEW 2% z retinolem i retinoidem.

Swoją pielęgnację opartą głównie o produkty Biochemii Urody dzielę na:


wtorek, 28 lutego 2017

Azjatycka pielęgnacja z Biochemią Urody jest prosta.

Olejek myjący, tonizowanie hydrolatem, esencja, lekkie serum, na to krem lub dwufazowy nawilżacz + raz w tygodniu peeling i maseczka - to sekrety urody Koreanek, które z Biochemią Urody są łatwe to zrealizowania. 
Anna i Katarzyna już się o tym przekonały.

Anna - 28 lat, cera tłusta.
Jak zaczęła się przygoda z Biochemią Urody.
Moja przygoda z BU rozpoczęła się dwa lata temu, jak to bywa w babskim świecie — od "polecenia koleżanki";). Zaczęło się niewinnie: od kupienia Serum z witaminą C i pudru bambusowego. Ale wraz z mijającymi tygodniami i narastającą fascynacją naturalnymi kosmetykami wymieniałam praktycznie całą zawartość toaletki. Kosmetyków z BU używam zarówno przy pielęgnacji porannej jak i wieczornej, a także przy tworzeniu makijażu.

wtorek, 21 lutego 2017

Wypryski oraz zaskórniki pojawiają się rzadko i szybko znikają!

W kolejny programach naszych zwycięzców  króluje Tonik z kwasami AHA/BHA 10%, to prawdziwa petarda w walce z zaskórnikami.
Magda i Anna opowiadają jak radzą sobie z cerą, która ma tendencje do przetłuszczania oraz wyprysków i zaskórników.
Podstawy ich pielęgnacji to:
- Olejek myjący drzewko herbaciane
- hydrolat
- kwasy
- odpowiednie nawilżanie

1. Magda - "Moja skóra ma tendencję do przetłuszczania się oraz do wyprysków i zaskórników. Mam 31 lat, więc póki co nie muszę sięgać po nic mocniejszego"

Jak zaczęła się przygoda z Biochemią Urody. 
Odkąd kilka miesięcy temu odkryłam Wasz sklep, w kosmetyki do pielęgnacji twarzy zaopatruję się tylko u Was:)

czwartek, 16 lutego 2017

Doskonałe oczyszczanie + kwasy, czyli metoda na cerę tłustą i trądzikową.

W odpowiedzi na konkurs 'MOJA PIELĘGNACJA Z BIOCHEMIĄ URODY' otrzymaliśmy bardzo dużo opisów i zdjęć, pokazujących jak nasze klientki dbają o swoją skórę.
Mamy nadzieję, że programy pielęgnacyjne zwycięzców, które przedstawiamy, będą dobrym przykładem dla innych. Może pomogą Wam ułożyć własny plan zadbania o zdrowy i piękny wygląd skóry.
Dzisiaj dwa pierwsze opisy:

Kasia oraz Ula, posiadaczki cery tłustej, trądzikowej, czasami kapryśnej opowiadają jak sobie z nią radzą. Dowiecie się również jakie produkty zostały uznane za perełki Biochemii Urody ;)

wtorek, 14 lutego 2017

Co polecamy na blizny i rozstępy?

Walka z bliznami i rozstępami to długi proces, który wymaga dużo cierpliwości i systematyczności.
W obu przypadkach, blizn i rozstępów, najkorzystniej jest zacząć działać od razu, gdy są one jeszcze świeże, wtedy mamy największe szanse na dobre efekty. Im starsze blizny tym trudniej je zredukować i usunąć.
Pod pojęciem blizny rozumiemy:
- zarówno zaczerwienione ślady pourazowe lub potrądzikowe, powstałe w wyniku mechanicznego uszkodzenia  skóry,
- jak również blizny już w formie brązowych śladów po gojących się wypryskach.
Rozstępy to specyficzny rodzaj blizn, do których dochodzi wewnątrz  skóry, bez jej uszkodzenia zewnętrznego. Ponieważ występują one w głębszych warstwach skóry, dlatego tak trudno je całkowicie usunąć, można natomiast zmniejszyć ich widoczność.
Surowce kosmetyczne polecane do walki z bliznami zewnętrznymi i rozstępami są takie same, dlatego opisujemy je wspólnie.

czwartek, 2 lutego 2017

Jak wykonać balsam do ust, dłoni oraz do ciała na bazie maseł roślinnych.

Masła roślinne doskonale się sprawdzają nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy, ale również całego ciała, np:
- Stosowane są do masażu ciała, również podczas ciąży. 
- Jako balsam do ciała na co dzień lub np. po opalaniu.
- Na spierzchnięte i pękające usta.
- Na  suche i szorstkie dłonie.
- Na twarde pięty.
Mają tylko jedną wadę, są twarde, im niższa temperatura tym bardziej twardnieją. Wystarczy jednak potrzymać kawałek masła między palcami, aby zmiękło. Można również przez chwilę dać pudełko z masłem do ciepłej wody i już jest mięciutkie. Ale czasami musimy się 'nadrapać', żeby wyjąć kawałek z pudełka, szczególnie jest to uciążliwe zimą. 
Jest jednak łatwy sposób aby temu zaradzić, a przy okazji wykonać wzbogacony balsam do ust, dłoni oraz do ciała.

czwartek, 26 stycznia 2017

Oleje i masła roślinne polecane na zimę.

Największym problemem z jakim borykamy się w okresie zimowym to przesuszona i podrażniona  z powodu zimna i mrozu skóra. Jakie wobec tego powinny mieć cechy oleje i masła wybierane w tym czasie:
- Powinny wzmacniać barierę lipidową skóry przez co będą chronić przed czynnikami zewnętrznymi.
- Dobrze jeżeli są bardziej treściwe.
- Powinny działać łagodząco na podrażnienia spowodowane mrozem oraz na szorstką skórę.
Z naszej oferty polecamy:

niedziela, 22 stycznia 2017

Layering w okresie zimowym, czyli o warstwowej aplikacji ‘na cebulkę’.

W okresie zimy ubieramy się warstwowo - „na cebulkę”, ta sama metoda sprawdza się również w pielęgnacji skóry.  
Głównym problemem podczas zimowych miesięcy jest przesuszenie skóry, czasem całej twarzy, a czasem tylko fragmentów np. okolic oczu, nosa i policzków. Miejsca najbardziej przesuszone warto chronić i nawilżać dodatkową warstwą natłuszczająco - nawilżających produktów, których zwykle nie stosujemy w okresie letnim. 
Oto przykłady pielęgnacji porannej i wieczornej na okres zimy i mrozów:







wtorek, 3 stycznia 2017

ZIMOWA PIELĘGNACJA SKÓRY

Zima to bardzo trudny i „stresujący” okres dla naszej skóry, nic więc dziwnego, że wiele osób ma w tym czasie problemy z jej pielęgnacją. Podobnie jak zmieniamy o tej porze roku swoją garderobę, tak samo powinniśmy zmienić nieco taktykę w pielęgnacji cery.
JAKI KREM WYBRAĆ NA ZIMĘ?
W okresie zimowym nie powinniśmy stosować takich samych, lekkich kremów nawilżających jak latem. Krem na zimę, podobnie jak ubranie, powinien okrywać twarz „cieplejszą”, ochronną warstewką. Powinien on zawierać substancje tworzące na skórze ochronny film oraz wzmacniające barierę lipidową w głębi warstwy rogowej naskórka, które jak „ciepła kołderka” będą chroniły skórę przed niską temperaturą i nadmiernym wyparowywaniem wody.